PDA

View Full Version : راهنمایی برای نوشتن برنامه مدیریتی دفتر مهندسی

R_khaleghi
جمعه 24 مهر 1394, 23:21 عصر
اول از همه از مدیر سایت بابت عنوانم عذرخواهی می کنم شاید عنوان درستی نباشد و خواهش م یکنم حذف نکنید.

خوب دوستان عزیز سلام
من می خواهم یک برنامه بنویسم که این بخش ها دارد:
1. تحت شبکه باشد
2. چند کاربره

خوب از کاربر ها شروع می کنم. کاربر های برنامه به سه دسته تقسیم می شوند. مدیر، حسابدار و طراح

هر کدام بخش های مربوط به خود دارند و مدیر بطبع مدیریت کل بخش ها را در اختیار دارد.
می خواهم دیتابیس آن SQL باشد ولی مشکل اینجاست که تاکنون تجربه شبکه کار کردن را نداشته ام و چگونه می توانم زمانی که حسابدار سندی در دیتابیس مربوط به خود درج می کند مدیر بتواند از سیستم خود آن ها را مشاهده کند؟

اگر منبعی برای این موضوعات دارید لطفا معرفی کنید.
آهان و دیگر اینکه همچین برنامه ای حدود چند می شود قیمت گذاشت؟

aminmousavi
شنبه 25 مهر 1394, 04:27 صبح
سلام دوست عزیز .
خیلی تجربه تجاری ندارم در winform ، اما راه حل :
1-یک سرور باید داشته باشید که روش sql server نصب میکنید ، و دیتابیس رو باید روی اون بسازید ، برنامه های از طریق connection string به راحتی میتونن وصل بشن به پایگاه داده (البته این در شرایطی هست که منظورتون از تحت شبکه ، شبکه محلی یا همون local باشه ، مثلا در شبکه اینترنت این روش جواب نمیده)

2- دوست عزیز . طراحی و پیاده سازی نرم افزار مثل یک کیلو خیار که قیمت گزاری نمیشه ! هیچکس که حرفه اش توسعه دادن نرم افزار باشه با این توضیح شما نمیتونه حتی حدودی قیمتی رو معین کنه

R_khaleghi
شنبه 25 مهر 1394, 12:53 عصر
سلام دوست عزیز .
خیلی تجربه تجاری ندارن در winform ، اما راه حل :
1-یک سرور باید داشته باشید که روش sql server نصب میکنید ، و دیتابیس رو باید روی اون بسازید ، برنامه های از طریق connection string به راحتی میتونن وصل بشن به پایگاه داده (البته این در شرایطی هست که منظورتون از تحت شبکه ، شبکه محلی یا همون local باشه ، مثلا در شبکه اینترنت این روش جواب نمیده)

سلام.
ممنونم بابت توضیح تون.
منظور از شبکه یک شبکه محلی local هست.

2- دوست عزیز . طراحی و پیاده سازی نرم افزار مثل یک کیلو خیار که قیمت گزاری نمیشه ! هیچکس که حرفه اش توسعه دادن نرم افزار باشه با این توضیح شما نمیتونه حتی حدودی قیمتی رو معین کنه

و بابت این مورد باید بگویم که منم خوب می دونم که نمی شود حدودی قیمت گذاری کرد ولی افرادی که بیرون برنامه ای می خواهند که با این موضوع آشنا نیستند و اسرار دارند که قیمت بدانند.

ممنون از شما دوست عزیز

aminmousavi
شنبه 25 مهر 1394, 13:12 عصر
رادی که بیرون برنامه ای می خواهند که با این موضوع آشنا نیستند و اسرار دارند که قیمت بدانند.

این که میفرمایید رو قبول دارم و مشکلی بسیاری از کارفرما ها هست که نباید زیر بار این درخواست رفت اما شما اگر نیازنسجی نکردید اصلا ، حاضر به قیمت دادن نشید چون باعث ضررتون میشه .