PDA

View Full Version : دسترسی به پارامترها و متدهای وب سرویس در برنامه های ویندوز

Yanehsar
یک شنبه 26 مهر 1394, 07:30 صبح
سلام دوستان
تا حالا با وب سرویس ها کار انجام ندادم ... داخل برنامه ویندوزی خودم باید وصل بشم به وب سرویس و از کلاس یا پارامترهای آن وب سرویس استفاده کنم!حالا چه چیزهای لازم دارم ؟آیا باید از وب سرویس چیزی شبیه DLL دانلود کنم و در کنار پروژه ام بذارم ؟ ممنون میشم راهنمائیم کنید .

am_al_59
یک شنبه 26 مهر 1394, 23:47 عصر
شما باید آدرس فایل وب سرویس رو داشته باشی
توی برنامت همونطور که رفرنس میدی باید عمل کنی ... روی قسمت References راست کلیک کن و add web reference رو بزن و آدرس اون سرویسی که میخوای رو بهش بده مثلاً برای asp.net و wcf که من کار کردم اینطوریه service1.svc بعدش خود برنامه کلاسها و متدهای لازم رو برای ارسال و دریافت اطلاعات برات میسازه

Yanehsar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 18:27 عصر
شما باید آدرس فایل وب سرویس رو داشته باشی
توی برنامت همونطور که رفرنس میدی باید عمل کنی ... روی قسمت References راست کلیک کن و add web reference رو بزن و آدرس اون سرویسی که میخوای رو بهش بده مثلاً برای asp.net و wcf که من کار کردم اینطوریه service1.svc بعدش خود برنامه کلاسها و متدهای لازم رو برای ارسال و دریافت اطلاعات برات میسازه
مرسی از راهنمائی شما! یه سوال برام پیش اومده آیا داخل متد های ارسالی که برامون تعریف شده میشه همزمان دریافت داشته باشیم ؟؟؟؟؟الان داخل این متد دو پارامتر آخری دریافتی هستند چطوری میشه ذخیره کرد نتیجه رو ؟؟؟؟؟
136183

am_al_59
چهارشنبه 29 مهر 1394, 18:35 عصر
متد ارسال برای ارساله متد دریافت برای دریافت معمولاً خروحی دارن متدها
اون دوتا پارامتر آخری پارامترهایی هستند که با رفرنس معرفی شدن یعنی پس از اتمام کار متد اگر تغییری در محتوی آنها ایجاد بشه مقدارشون در بلاکی که متد رو فراخوانی کرده تغییر میکنه

Yanehsar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 21:32 عصر
متد ارسال برای ارساله متد دریافت برای دریافت معمولاً خروحی دارن متدها
اون دوتا پارامتر آخری پارامترهایی هستند که با رفرنس معرفی شدن یعنی پس از اتمام کار متد اگر تغییری در محتوی آنها ایجاد بشه مقدارشون در بلاکی که متد رو فراخوانی کرده تغییر میکنه
دقیقاً حرف شما درسته .الان به جایی این پارامتر ها من باید مقداری رو ارسال کنم ؟درسته ؟اما چه مقداری؟؟؟؟

am_al_59
چهارشنبه 29 مهر 1394, 21:38 عصر
بدنه متدت باید ببینی چه کار میکنه با اون عکسی که دادی فقط همین قدر میشد فهمید به همراه نوع متغیر ها

Yanehsar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 22:02 عصر
بدنه متدت باید ببینی چه کار میکنه با اون عکسی که دادی فقط همین قدر میشد فهمید به همراه نوع متغیر ها
Error از نوع String هستش که مقادیر 0و1و2و3 بر میگردونه حتی با مقدار خالی هم جواب دادش اما RequestId کد تائیدیه هستش فقط نوعش مشخصه که long هستش!!!که باید از وب سرویس برگرده که کد تائید هستش

am_al_59
چهارشنبه 29 مهر 1394, 22:08 عصر
نه دیگه پس شما قبلش باید کد تأیید رو داشته باشی
حتماً قبل از این یک درخواست دیگه ای برای authorization باید بدی
منبعی هست چه طوری داری از این سرویس استفاده میکنی سرویس عمومیه؟ راهنما مراحل نداره؟ فهرست متدهایی که گرفتی چیه؟

Yanehsar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 22:22 عصر
نه دیگه پس شما قبلش باید کد تأیید رو داشته باشی
حتماً قبل از این یک درخواست دیگه ای برای authorization باید بدی
منبعی هست چه طوری داری از این سرویس استفاده میکنی سرویس عمومیه؟ راهنما مراحل نداره؟ فهرست متدهایی که گرفتی چیه؟
نه دیگه بعد از ارسال کد میده به عنوان تائیدیه .
منبع و راهنما داره اما در این خصوص راهنمائی نکرده ققط به اسم متغییر و نوع بازگشتی اون اشاره کرده .
به هر حال فعلا با این روش تونستم از خطا نجات پیدا کنم
دو تا متغییر تعریف کردم و با تابع Ref() کار کردم
اما درست و غلط بودنش چند روز دیگه مشخص میشه @ مرسی از راهنمائی شما .

ParWebService.Save_Request(UserName, Password, sBletSerial, sPrescDate, sDOCID, sDOC_SPEC, sDOC_FNAME
, sDOC_LNAME, sDOC_Type, sPar_type, uCust_service_type, "0", null, sParListJob, null, null, null, null, null
, null, null, null, null, null, null, null,ref(WebError), ref(RequestId)