PDA

View Full Version : پیشنهاد در زمینه طراحی

jamal_ch
یک شنبه 26 مهر 1394, 11:40 صبح
سلام و عرض ادب خدمت همه اساتید محترم
از من یک برنامه خواستن که مدیر روی سرور یک سری مطالب اضافه کم و یا ویرایش کنه
و یک برنامه روی کلاینت ها خواستن که افراد به محض باز کردن اخرین تغیرات رو مشاهده میکنند برنامه سمت کلاینت اطلاعات رو از سرور میگیرد در دیتابیس محلی ذخیره میکنند و نمایش می دهد (برنامه کلاینت ها همیشه در پس زمینه اجرا است و در مواقع بیکاری کار های چک رو انجام میدهد)
سوالات
1 - بنظر شما چطور برنامه رو بنویسم که کمترین اطلاعات ردو بدل بشه (یک طرح میخوام برای برنامه)
یعنی کلاینت ها هر چند دقیقه یک بار اطلاعات سرور رو چک کنن و متوجه بشن و فقط اطلاعاتی رو که تغییر کرده (اضافه ویرایشو یا حذف )شده روی کلاینت تغییر کنه و روی دیتابیس محلی اعمال شود
نکته : تعداد کلاینت ها نا معلوم است
میخوام اگه 2 رکورد(اضافه کم و یا ویرایش کرد ) تغییر کرد فقط همین 2 رکورد واکشی شود توسط کلاینت ها

دوستان فقط راه حل (بدون توجه به زبان و دیتابیس )

jamal_ch
دوشنبه 27 مهر 1394, 13:09 عصر
دوستان اگه راهنمایی کنید منون میشم قراره با C#‎‎‎ نوشته شود به همین دلیل اینجا گفتم

reza_ali202000
دوشنبه 27 مهر 1394, 13:50 عصر
سلام. اینا نظر شخصی هست و اگه بنده بودم همچین کاری میکردم.
برا کلاینت ها هم یه دیتابیس میزاشتم. زمانی که سرور اطلاعات رو کم و زیاد میکرد، توی اونا هم ذخیره بشه. یعنی دوبار ثبت بشه یکی رو سرور یکی رو کلاینت.
بعدش به محض باز کردن نرم افزار کلاینت، تمام اطلاعات دیتابیس کلاینت رو نشون بده و به محض دیده شدن و بستن تمام اطلاعات دیتابیس کلاینت پاک بشه. یا فیزیکی یا منطقی فرقی نمیکنه.
عیبی که داره اینه که تعداد کلاینتها باید مشخص باشه. که برا حل این مشکل هم به محض اینکه کلاینتی نصب شد، یه جدول توی سرور باشه که آدرس دیتابیس کلاینتها توش ذخیره باشه تا، خودشو اونجا اضاف کنه. که سرور زمان ذخیره اطلاعات کلاینتها بر اساس اون جدول کار کنه.

jamal_ch
دوشنبه 27 مهر 1394, 14:35 عصر
ممنون از اینکه پاسخ دادید برنامه سمت کلاینت امکان داره برنامه اندروید هم باشه و این یکم کار رو مشکل میکنه
اگه راه دیگه ایی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

reza_ali202000
دوشنبه 27 مهر 1394, 22:27 عصر
برای اندروید نیز مشکلی نیست. چون برای کار با دیتابیس ها باید با اسکریپ نویسی کار کنید نه با سیستم عامل.
هم در اندروید هم لینوکس و هم ویندوز دستورات اس کیو ال کاربردی هستند و فقط بستر اونها با هم فرق میکنه.
شما دستور مثلا اینزرت رو با مشخصات مورد نظر میفرستید مابقی کار دیتابیس ادمین انجام میده.

jamal_ch
چهارشنبه 29 مهر 1394, 14:22 عصر
سلام ممنون که جواب دادید
مشکلی که در روش شما هست لحظه درج امکان دارد کلاینت در شبکه موجود نباشد مثلا گوشی اینترنتش قطعه من میخوام کلاینت به محض ورود به شبکه اخرین اطلاعاتی که مدیر فرستاده دریافت نمایید

jamal_ch
یک شنبه 03 آبان 1394, 14:51 عصر
دوستان یک طرح هم باشه مورد قبول هست
در اصل میخوام یک سیستم اطلاع رسانی راه اندازی کنم

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 03 آبان 1394, 14:57 عصر
سلام عموما برای چنینی شبکه هایی میان تو SQL Server از Service Brocker استفاده میکنند حالا ما بقی رو ببین دوستان دیگه برای این کار چه تکنولوژی دیگه ای رو پیشنهاد میکنند که با اندروید هم دچار مشکل نشی

jamal_ch
یک شنبه 03 آبان 1394, 17:53 عصر
ممنون میتونید یکم بیشتر توضیح بدید
من میخوام شبیه یک پیام رسان از طریق اینترنت درست کنم
حالا کلاینت امکان داره گوشی یا ویندوز یا هر چیز دیگه ایی باشه ؟