PDA

View Full Version : برای طراحی این وب سایت چقدر بگیرم؟

leilaaa
یک شنبه 26 مهر 1394, 21:15 عصر
راستش من یه طراح حرفه ای نیستم و تا حالا فقط 1 وب سایت فروشگاهی برای تجارت خودم نوشتم (بدون سیستم مدیریت محتوا)
حالا یه مشتری دارم که طراح داخلیه و برای کارش نیاز به وب سایت داره.
قراره تو این وب سایت معرفی پروژه ها و کاراش بذاره و در کنارش یه سری محصولات اولیه مثل پارکت و کاغذ دیواری و ... هم برا فروش معرفی کنه (فعلا نمی خواد از طریق سایت بفروشه فقط گالری با امکان معرفی کامل محصول داره) و یه سری امکانات دیگه که تو همه سایت ها هست.(مثل جست و جو پیشرفته ، دسته بندی محصولات و اسلاید شو وارتباط با ما و....)
یه مساله ای که هست اینه که چون خودش طراحه خودش کامل طراحی گرافیکی سایتش انجام می ده و من قرار نیست این کار انجام بدم ولی از طرف دیگه آدم خیلی دقیق و باید دقیقا همون طراحی خودش پیاده شه بدون ذزه ای تغییر! و این کارو برای من سخت می کنه که بخوام ازcms آماده استفاده کنم و خوب مجبورم کل کار از پایه خودم انجام بدم.

به نظر شما تقریبا چه قیمتی باید پیشنهاد بدم که منصفانه برای من و اون باشه؟

Mohammad-tashi
یک شنبه 26 مهر 1394, 22:08 عصر
بستگی داره مشتری دقیقا چقدر سختگیر باشه./منظورماینه کلا گیر بده باشه یا نه
اگه اذیت نکنه من همچین کاریو با 700-800 انجام میدم هاست و دومینم باخودم

leilaaa
یک شنبه 26 مهر 1394, 22:25 عصر
سخت گیر که به شدت سخت گیر و دقیقه. با cms ؟ یا کدنویسی؟

kabootar_y
یک شنبه 26 مهر 1394, 22:26 عصر
300-500 بدون هاست و دامنه

leilaaa
یک شنبه 26 مهر 1394, 22:32 عصر
این قیمتا رو با cms می گید؟

rezaonline.net
دوشنبه 27 مهر 1394, 01:51 صبح
1 تا دو تومن

leilaaa
دوشنبه 27 مهر 1394, 04:58 صبح
چرا اینقدر قیمت ها از هم دورند ؟ 300 کجا 1تا 2 تومن کجا؟ گیج شدم. کاش افرادی که قیمت می زاشتن مشخص می کردند قیمتشون طراحی با سیستم مدیریت محتواست یا نه

Veteran
دوشنبه 27 مهر 1394, 09:20 صبح
من 2 تومن میزنم توی 15 روز.
300 تومن هم شد دستمزد ؟! واقعا چطور کشش دارید با این مبلغ و این حجم از کار،بشینید پشت سیستم ؟!!!!!!!!!!

Unique
دوشنبه 27 مهر 1394, 11:09 صبح
چرا اینقدر قیمت ها از هم دورند ؟ 300 کجا 1تا 2 تومن کجا؟ گیج شدم. کاش افرادی که قیمت می زاشتن مشخص می کردند قیمتشون طراحی با سیستم مدیریت محتواست یا نه

کار طراحی وب کاری نیست که قیمت خیلی مشخصی داشته باشه ،‌ بستگی داره شما چطور میخواین کار را انجام بدین :

۱ - کار با wordpress یا joomla یا ... + خرید یک template یا بازطراحیش راه میفته
۲ - کار با cms اختصاصی که خودتون نوشتین + طراحی سلیقه ای خودتون یا مشتری راه میفته
۳ - باید بشینین از اول همه چیز را برنامه نویسی کنین و یک طراحی سلیقه ای خودتون را مشتری هم انجام بدین
۴ - کلا باید ببینین چقدر زمان میگیره از شما و مشتری چقدر گیره ! بعضی ها زیاد درگیر ریزه کاری ها نیستن و بعضی هم خورده فرمایش زیاد دارن.

مشتری ها عموما گیج میشن چون قیمت از شخص به شخص و شهر به شهر فرق میکنه.
من برای چنین کاری از طریق CMS خودم و طراحی HTML و CSS بر اساس طرح کامل از مشتری حدود ۱ یا ۱.۵ میگیرم و اول باید طرح و ببینم و مشتری را ;)

توجه:* دوستانی که زیر ۷۰۰ قیمت میدن واقعا از بازار کار وب ایران دور هستن و قیمت خراب میکنن.

numberone1
دوشنبه 27 مهر 1394, 18:47 عصر
یک قیمت پایه برای کارتون در نظر بگیرید. من از cms اختصاصی خودم که توی این همه سال کاملش کردم و توی کار های بعدی تکمیل تر میشه استفاده میکنم
قیمت پایه 1,5 اگر طراحی کامل با خودشون باشه 500-600 کم میکنم
این قیمت پایه برای یک سایت با حداقل امکانات هست. امکانات بیشتر بشه قیمت هم به همون نسبت میره بالا

vahidth
دوشنبه 27 مهر 1394, 22:53 عصر
به نظر من کمتر از 1-2 تومن نباید کار کرد خودم برنامه نویس نیستم اما دوستان به کار برنامه نویسی ارزش قائل بشین.

kabootar_y
سه شنبه 28 مهر 1394, 01:18 صبح

من 2 تومن میزنم توی 15 روز.
300 تومن هم شد دستمزد ؟! واقعا چطور کشش دارید با این مبلغ و این حجم از کار،بشینید پشت سیستم ؟!!!!!!!!!!

دوستانی که زیر ۷۰۰ قیمت میدن واقعا از بازار کار وب ایران دور هستن و قیمت خراب میکنن.

به نظر من کمتر از 1-2 تومن نباید کار کرد خودم برنامه نویس نیستم اما دوستان به کار برنامه نویسی ارزش قائل بشین.

آقا ما گفتیم 300-500 منظورم استفاده از سیستم های آماده فروشگاه ساز بود و به نظرم برای نصب یه سیستم فروشگاهی و طراحی یک قالب و یک سری تغییرات و تنظیمات انصاف نیست بیشتر بگیره آدم

ولی در مورد سیستمی که از صفر برنامه نویسی شده باشه به نظر من بستگی به خود برنامه نویس داره شاید اصلا یه برنامه نویس برنامه اش ارزش 20 میلیون رو هم داشته باشه و اون موقع می تونه قیمت 20 میلیون هم بده

خلاصه ببخشید پستم اولم رو در این تایپیک بدون توضیح ارسال کردم :ناراحت:

Mohammad-tashi
سه شنبه 28 مهر 1394, 07:28 صبح
یکی دو تومن مشتری نمیده .میپره اکثرا
سعی کن فلجش کنی
قرارداد و کم ببند روی پشتیبانی و اینا جبران کن
مثلا من اختصاصی انجام مید با 700 -800 اما امکانات اضافی و بیشتر میگیرم....

بازم خودت میدانی و مشتریت

H:Shojaei
سه شنبه 28 مهر 1394, 09:07 صبح
با این حرف آقای tashi موافقم من هم معمولا قیمت اولیه رو پایین میدم ولی تو قرارداد به اندازه همون قیمت واسش امکانات میذارم مثلا واسه این کار ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ میارم تو قرار داد که یه سایت خیلی پایه هست و مواردی که تو توضیحات خودش نیاورده و خودم هم نگفتم رو تو قرارداد نمیارم مثلا جستجوی پیشرفته که نیاز قطعی هم نیست ابتدای کار باشه حتما اون امکان رو نمیارم و بعد از اجرای قرارداد یه قرارداد ضمیمه تنظیم میکنم و امکاناتیه که فکر شده روش و واقعا نیازشه یکیش هم همین جستجوی پیشرفتس اینجا حالا واسه اینا هم که مثلا 800 تومن قرارداد بسته بشه میشه همونی که مبلغ واقعیه یه قرارداد با همچین سایتیه...

us1234
سه شنبه 28 مهر 1394, 17:03 عصر
راستش من یه طراح حرفه ای نیستم و تا حالا فقط 1 وب سایت فروشگاهی برای تجارت خودم نوشتم (بدون سیستم مدیریت محتوا)
حالا یه مشتری دارم که طراح داخلیه و برای کارش نیاز به وب سایت داره.
قراره تو این وب سایت معرفی پروژه ها و کاراش بذاره و در کنارش یه سری محصولات اولیه مثل پارکت و کاغذ دیواری و ... هم برا فروش معرفی کنه (فعلا نمی خواد از طریق سایت بفروشه فقط گالری با امکان معرفی کامل محصول داره) و یه سری امکانات دیگه که تو همه سایت ها هست.(مثل جست و جو پیشرفته ، دسته بندی محصولات و اسلاید شو وارتباط با ما و....)
یه مساله ای که هست اینه که چون خودش طراحه خودش کامل طراحی گرافیکی سایتش انجام می ده و من قرار نیست این کار انجام بدم ولی از طرف دیگه آدم خیلی دقیق و باید دقیقا همون طراحی خودش پیاده شه بدون ذزه ای تغییر! و این کارو برای من سخت می کنه که بخوام ازcms آماده استفاده کنم و خوب مجبورم کل کار از پایه خودم انجام بدم.

به نظر شما تقریبا چه قیمتی باید پیشنهاد بدم که منصفانه برای من و اون باشه؟

اینجور کارها اصلا ارزش وقت گذاشتن و کد زدن نداره :)

من بودم به مشتری میگفتم وردپرس نصب کنه و خودش با یک قالب کلنجار بره یک چیز ازش دربیاره ...

وقت و انرژی را باید صرف کاری کرد که بجز این مشتری به 100 مشتری دیگه بتوان فروخت :) نه که برای هر مشتری دست به کد بشیم ...

Unique
چهارشنبه 29 مهر 1394, 13:22 عصر
اینجور کارها اصلا ارزش وقت گذاشتن و کد زدن نداره :)
حرف شما خیلی کلیه و اینطوری پاسخ دادن خیلی ها را سرد میکنه. من مخالفم

من بودم به مشتری میگفتم وردپرس نصب کنه و خودش با یک قالب کلنجار بره یک چیز ازش دربیاره ...
ببینین نصب wordpress هم خودش نیازمند اینه که مشتری بدونه cpanel چیه و چظوری باید پایگاه داده ایجاد کنه و کمی باید بتونه مستندات wordpress را بخونه و ازش سر در بیاره که واقعا ۸۰ درصد مشتری ها نه وقت و نه حوصله یادگیری و آزمون و خطای این کار ها را دارند و ترجیح میدن شخص دیگه ای براشون انجام بده.

در مورد اون ۱۰ یا ۲۰ درصد که یا کسی را توی مجموعشون دارن که بلده یا خودشون حوصله کلنجار رفتن دارن و میتونن چند تا جمله انگلیسی را بفهمن ، وقتی نیاز به طرح و قالب اختصاصی میشه یا نیاز میشه درگاه نصب کنن یا توسعه کوچیکی انجام بدن که plugin خیلی شسته و رفته ای براش نیست دچار مشکل میشن و نیاز پیدا میکنن کار را واگذار کنن.

وقت و انرژی را باید صرف کاری کرد که بجز این مشتری به 100 مشتری دیگه بتوان فروخت :) نه که برای هر مشتری دست به کد بشیم ...
فکر نمیکنم شما منطورتون را خیلی واضح گفته باشین و در مورد این صحبت شما میشه بیشتر صحبت کرد :

- اگه کسی بخواد برای هر مشتری بیاد و با PHP شروع به کد زدن و نوشتن مرکز کنترل و بخش های مختلف سایت به صورت اختصاصی بکنه و با قیمت خراب کن های بازار که توی این انجمن هم کم نیستند رقابت کنه دچار مشکل میشه و توجیه اقتصادی نداره

- بهترین کار اینه شخص از یک CMS آزاد مثل Wordpress یا Drupal یا Joomla و ... یا CMS اختصاصی که به مرور زمان و گرفتن پروژه های بیشتر تکمیلش میکنه استفاده کنه که ۸۰ درصد پروژه ها را بدون نیاز به کدنویسی اضافه فقط با نصب و چند تا کلیک انجام بده و در مورد اون ۲۰ درصد که نیاز به بخش های اختصاصی تر دارن هزینشو بگیره و علاوه بر اون به قابلیت های CMS خودش هم اضافه بکنه که دو سر سود بشه.

- در مورد بحث Webdesign کلا حرف شما مصداق نداره ! طراحی قالب و theme سایت وقتی قرار هست به صورت اختصاصی انجام بشه که ۹۰ درصد پروژه ها همینطوره نیاز به CSS و HTML و تولید محتوای گرافیکی هست که برای هر شخص بسته به نیازش تولید و هزینش گرفته میشه.

قرارداد و کم ببند روی پشتیبانی و اینا جبران کن

با این حرف آقای tashi موافقم من هم معمولا قیمت اولیه رو پایین میدم ولی تو قرارداد به اندازه همون قیمت واسش امکانات میذارم مثلا واسه این کار ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ میارم تو قرار داد که یه سایت خیلی پایه هست و مواردی که تو توضیحات خودش نیاورده و خودم هم نگفتم رو تو قرارداد نمیارم

من متوجه صحبت های شما بزرگواران نمیشم ، اگه مشتری میدونه چی میخواد که خوب توی قرار داد هم عموما انتظار داره مطرح بشه ، این مطرح شدن به نفع خودمونه چون اگه کار به اینجا کشید که استناد کنیم به اینکه مشتری شفاهی چی خواسته دردسر زیاد میشه. وقتی مشتری مواردی را مطرح میکنه که توی قرارداد میاد بالاخره یا باید هزینه واقعی بدی یا هزینه کمتری برای اینکه کار را بگیری.

من اصلا بحثی ندارم با اینکه چیزی که نمیخواد و نگفته را توی متن قرارداد نیاریم و قیمتش را محاسبه نکنیم. اینکه واضحه ولی اونی که میگه قرارداد را با قیمت غیرواقعی و کمتر ببندیم به امید پشتیبانی و تیغ زدن مشتری بعد از انجام کار خیلی مخالفم :

۱ - خیلی از مشتری ها وقتی باهاشون قرارداد حتی با پیوست و توضیحات فنی میبندیم باز هم وقتی چیز جدیدی میخوان شاکی میشن که ما فکر میکردیم انجام میدین و ما شفاهی گفتیم و از این حرفا ، وای به حال وقتی قرارداد شفاف نباشه و بخوایم برای مواردی که اساسا مشتری مطرح کرده بوده ازش پول بگیریم.

۲ - من منظور شما را از پشتیباین نمیفهمم ، معمولا یک دوره مثلا ۳ یا ۶ یا ۱۲ ماه به عنوان پشتیبانی از مشکلات و خطا های احتمالی در نظر گرفته میشه که عموما رایگان هست. حالا اگه پشتیبانی منظور این باشه یه امکان جدیدی اضافه بشه پول بگیریم که اصلا پشتیبانی نیست و یه موضوع و فاکتور جدید محسوب میشه و مشتری هم توش شکی نداره اما اگه قرار هست هزینه ماهانه یا سالانه بگیریم که موارد جدید را اضافه کنیم به نظرم بیگاریه چون اگه قیمت را بالا بگیم که با مشتری به مشکل میخوریم اگه متعادل بگیم ممکنه مشتری درخواستی داشته باشه که توی بحث پشتیباین نگنجه. اگه کم بگیم که دیوانه ایم.

پس بهتر نیست به جای اینکه دل خوش کنیم به قرارداد پشتیبانی و پول feature های آینده که تلافیش را در بیاریم کار را خوب و کامل انجام بدیم و پول هممون feature های جدید را هم متعادل بگیریم ؟ دعوای اول بهتر از صلح آخره.

us1234
چهارشنبه 29 مهر 1394, 14:49 عصر
حرف شما خیلی کلیه و اینطوری پاسخ دادن خیلی ها را سرد میکنه. من مخالفم

ببینین نصب wordpress هم خودش نیازمند اینه که مشتری بدونه cpanel چیه و چظوری باید پایگاه داده ایجاد کنه و کمی باید بتونه مستندات wordpress را بخونه و ازش سر در بیاره که واقعا ۸۰ درصد مشتری ها نه وقت و نه حوصله یادگیری و آزمون و خطای این کار ها را دارند و ترجیح میدن شخص دیگه ای براشون انجام بده.

در مورد اون ۱۰ یا ۲۰ درصد که یا کسی را توی مجموعشون دارن که بلده یا خودشون حوصله کلنجار رفتن دارن و میتونن چند تا جمله انگلیسی را بفهمن ، وقتی نیاز به طرح و قالب اختصاصی میشه یا نیاز میشه درگاه نصب کنن یا توسعه کوچیکی انجام بدن که plugin خیلی شسته و رفته ای براش نیست دچار مشکل میشن و نیاز پیدا میکنن کار را واگذار کنن.

فکر نمیکنم شما منطورتون را خیلی واضح گفته باشین و در مورد این صحبت شما میشه بیشتر صحبت کرد :

- اگه کسی بخواد برای هر مشتری بیاد و با PHP شروع به کد زدن و نوشتن مرکز کنترل و بخش های مختلف سایت به صورت اختصاصی بکنه و با قیمت خراب کن های بازار که توی این انجمن هم کم نیستند رقابت کنه دچار مشکل میشه و توجیه اقتصادی نداره

- بهترین کار اینه شخص از یک CMS آزاد مثل Wordpress یا Drupal یا Joomla و ... یا CMS اختصاصی که به مرور زمان و گرفتن پروژه های بیشتر تکمیلش میکنه استفاده کنه که ۸۰ درصد پروژه ها را بدون نیاز به کدنویسی اضافه فقط با نصب و چند تا کلیک انجام بده و در مورد اون ۲۰ درصد که نیاز به بخش های اختصاصی تر دارن هزینشو بگیره و علاوه بر اون به قابلیت های CMS خودش هم اضافه بکنه که دو سر سود بشه.

- در مورد بحث Webdesign کلا حرف شما مصداق نداره ! طراحی قالب و theme سایت وقتی قرار هست به صورت اختصاصی انجام بشه که ۹۰ درصد پروژه ها همینطوره نیاز به CSS و HTML و تولید محتوای گرافیکی هست که برای هر شخص بسته به نیازش تولید و هزینش گرفته میشه.

من متوجه صحبت های شما بزرگواران نمیشم ، اگه مشتری میدونه چی میخواد که خوب توی قرار داد هم عموما انتظار داره مطرح بشه ، این مطرح شدن به نفع خودمونه چون اگه کار به اینجا کشید که استناد کنیم به اینکه مشتری شفاهی چی خواسته دردسر زیاد میشه. وقتی مشتری مواردی را مطرح میکنه که توی قرارداد میاد بالاخره یا باید هزینه واقعی بدی یا هزینه کمتری برای اینکه کار را بگیری.

من اصلا بحثی ندارم با اینکه چیزی که نمیخواد و نگفته را توی متن قرارداد نیاریم و قیمتش را محاسبه نکنیم. اینکه واضحه ولی اونی که میگه قرارداد را با قیمت غیرواقعی و کمتر ببندیم به امید پشتیبانی و تیغ زدن مشتری بعد از انجام کار خیلی مخالفم :

۱ - خیلی از مشتری ها وقتی باهاشون قرارداد حتی با پیوست و توضیحات فنی میبندیم باز هم وقتی چیز جدیدی میخوان شاکی میشن که ما فکر میکردیم انجام میدین و ما شفاهی گفتیم و از این حرفا ، وای به حال وقتی قرارداد شفاف نباشه و بخوایم برای مواردی که اساسا مشتری مطرح کرده بوده ازش پول بگیریم.

۲ - من منظور شما را از پشتیباین نمیفهمم ، معمولا یک دوره مثلا ۳ یا ۶ یا ۱۲ ماه به عنوان پشتیبانی از مشکلات و خطا های احتمالی در نظر گرفته میشه که عموما رایگان هست. حالا اگه پشتیبانی منظور این باشه یه امکان جدیدی اضافه بشه پول بگیریم که اصلا پشتیبانی نیست و یه موضوع و فاکتور جدید محسوب میشه و مشتری هم توش شکی نداره اما اگه قرار هست هزینه ماهانه یا سالانه بگیریم که موارد جدید را اضافه کنیم به نظرم بیگاریه چون اگه قیمت را بالا بگیم که با مشتری به مشکل میخوریم اگه متعادل بگیم ممکنه مشتری درخواستی داشته باشه که توی بحث پشتیباین نگنجه. اگه کم بگیم که دیوانه ایم.

پس بهتر نیست به جای اینکه دل خوش کنیم به قرارداد پشتیبانی و پول feature های آینده که تلافیش را در بیاریم کار را خوب و کامل انجام بدیم و پول هممون feature های جدید را هم متعادل بگیریم ؟ دعوای اول بهتر از صلح آخره.

راستش زیاد تایپ کرده بودید و من وقت خواندم کامل نداشتم بخاطر همین اگر چیز میگم که با گفته ها شما در تناقض است جلوجلو عذر خواهی میکنم .

تا جایی که گفتید نصب وردپرس نیاز به دانش داره ...

خوب من برای این مورد خاص صحبت کردم که استارتر گفته صاحب کار طراح است و به نظر بنده اگر کسی طراح باشه و بلد نباشه سی پنل چیه و نتونه وردپرس نصب کنه همین بهتر که اصلا سایت نداشته باشه و لزوم وب مستر بودن دانش حداقلی در خصوص هاست ، سی پنل ، html و نصب اسکریپت ها آماده است .

در خصوص قسمتی که گفتید کلی گفتید ، ببنید من دیدم از کد و برنامه نویسی ساخت یک سایت مثل گالری عکس یا نمیدونم ساخت یک سایت خبری نیست ! چرا باید دوچرخه را دوباره اختراع کنیم ؟ واقعا تا وقتی اسکریپت های قوی با بیشمار پلاگین رایگان و غیر رایگان هست ساخت یک اسکریپت برای سایت گالری و نمایش کتالوگ محصولات معقوله ؟

چهارشنبه 29 مهر 1394, 15:28 عصر

حرفای شما درسته من منظورم رو بهتر نگفتم...
این که میگید مشتری بیاد بگه من انتظار داشتم همچین چیزی هم انجام بشه چرا نشده نیازمند اینه که وقتی مشتری کار رو خواست حین عقد قرارداد بارها و بارها ذکر بشه که هیچ موردی به جز مواردی که تو ضمیمه قرارداد به صراحت ذکر شده انجام نخواهد شد! و هر موردی که به ذهن شما برسه توی قرارداد ضمیمه میاد من تا به حال مشکلی نداشتم از این جهت شاید مشتری ها خوب بودن...
پشتیبانی رو به نوعی کلمه اشتباهی به کار بردم...
معمولا ما تو هر پروژه ای با مشتری که صحبت میکنیم وقتی ایده یا کاری که داره رو میگه اگر ایدش پرت نباشه و قابلیت اجرایی داشته باشه و مشکلی به نظر خودمون ابتدای کار نباشه هرچی بگه میگیم درسته شما درست میگید همین که میخواید رو ما انجام میدیم اونجا نه چیزی بهش اضافه میکنیم نه چیزی ازش کم میکنیم خلاصه همونجا میریم پای قرارداد اگر نیاز باشه. اگر چیزی که مشتری میخواد دقیق باشه و مو لای درزش نره که همیچین چیزی فکر نکنم موجود باشه یعنی هر مشتری بالاخره یه مواردی به ذهنش نمیرسه که انجام بشه و ما هم تو قرار داد نمیاریم چیزهایی که خودش گفته رو فقط میاریم کار اشتباهی هم نیست...
حالا طبق هرچیزی که خودش گفته قرارداد بسته میشه و کار انجام میشه توی قرارداد هم یک نمونه ضمیمه قرارداد هست که تک تک نکاتی که بحث شده و مشتری میخواد آورده شده هیچ بحثی هم توش نیست مبلغ قرارداد بستگی داره به چیزایی که کاربر آورده و نیاورده گاهی چیزهایی نیازه که کاربر به عقلش نمیرسه و اگر انجام هم نشه باز هم نمیفهمه حتی اینطور چیزها رو میشه بیاریم تو قرارداد ضمیمه که مطمئن هم باشیم که امضا میکنه...
حالا فرضا کار انجام میشه و پایان قرارداده اینجا خلاقیت و ایده پردازی ما باید بیاد وسط روی ایده ای که کاربر داره یا حتی سایت مثلا صفحه شخصیش اگر پروژه اینه و مواردی که واقعا نیازه و توی قرارداد نیومده همون مواردی که گفتم و مواردی که قطعا هر مشتری حین کار به ذهنش میاد رو بهش طی یک قرارداد ضمیمه کاملا جدا از قرارداد اولیه پیشنهاد میدیم قطعا کسی که سایت میخواد از امکانات بدش نمیاد وقتی توجیه کاربردی داشته باشه هم که دیگه حرفی نمیتونه بزنه اینجاست و اینجا مشتری دوباره قراردادی رو امضا میکنه که حالا این قرارداد چیزیه که دردسرهای شروع, تحلیل و هیچی که استارت یه پروژه داره رو نداره و پول خوبی هم میشه روش پیشنهاد داد.

و یه چیز دیگه هم این که من به شخصه هیچوقت با پول کم sublime رو هم باز نکردم و باز هم نخواهم کرد حتی اگر ۱ سال بیکار بمونم...

چهارشنبه 29 مهر 1394, 15:39 عصر

در این مورد که ۱ کار به چندین نفر فروخته بشه اگر کسی بخواد با مشتری کار کنه به نظر من این مورد بهتره...
اگر بازار کاری رو مورد هدف قرار بدیم و یه سایت یا نرم افزار خوب واسه حل مشکل بخشی از کارشون بزنیم یا حتی حل مشکل نه هر چیزی که به دردشون بخوره هزینه خواهند کرد واسش و کی بهتر از ما که همچین کارهایی بکنیم که طیف وسیع تری رو شامل بشه و سود کلان تری داشته باشه. فرضا ۲ مورد هم از نرمافزار فروخته بشه باز هم از این که یه مشتری و یک کار باشه بهتره... مگر این که اصلا فروش نره که اونجا دیگه مشکل خودمونیم نه مشتری ها...

Unique
جمعه 01 آبان 1394, 01:13 صبح
خوب من برای این مورد خاص صحبت کردم که استارتر گفته صاحب کار طراح است و به نظر بنده اگر کسی طراح باشه و بلد نباشه سی پنل چیه و نتونه وردپرس نصب کنه همین بهتر که اصلا سایت نداشته باشه و لزوم وب مستر بودن دانش حداقلی در خصوص هاست ، سی پنل ، html و نصب اسکریپت ها آماده است .

ایشون گفتن طراح داخلی و احتمالا میتونه یه چیزی را توی photoshop طرح بزنه و با وب احتمالا بیگانه هستش ! اگه مشتری توانایی هایی که شمردین را داشته باشه من ترجیح میدم باهاش کار نکنم چون آدم هایی که عمق اطلاعتشون اندازه پاشور حوض هست و وسعتش اندازه استخر کلا جز دردسر چیزی ندارن.

ببنید من دیدم از کد و برنامه نویسی ساخت یک سایت مثل گالری عکس یا نمیدونم ساخت یک سایت خبری نیست ! چرا باید دوچرخه را دوباره اختراع کنیم ؟ واقعا تا وقتی اسکریپت های قوی با بیشمار پلاگین رایگان و غیر رایگان هست ساخت یک اسکریپت برای سایت گالری و نمایش کتالوگ محصولات معقوله ؟

بالاخره به یک شکلی باید انجام بشه ! یکی wordpress نصب میکنه و انجام میده و یکی توی CMS اختصاصی خودش ایجاد میکنه. هر کدوم دلایل منطقی خودشون را دارن.