PDA

View Full Version : سوال: ajax در asp نحوه نوشتن دستورات

omidamiry
سه شنبه 28 مهر 1394, 19:47 عصر
با سلام به همه دوستان.
مقاله آموزشی و سایت های مختلفی رو جستجو کردم برای اسکریپ نویسی همه مقالات کلی گویی می کردن و هیچگونه دستور نویسی رو در مورد خاص توضیح ندادن.
سوال بنده :

نحوه کد نویسی برای یه شی ( دراپ دان ) در صفحه که بدون رفش شدن شی دیگری ( دراپ دان ) را از دیتا بیس بخواند و مقدار دهی نماید.

با تشکر از دوستان کمک فوری نیازمندیم

پیام حیاتی
سه شنبه 28 مهر 1394, 21:40 عصر
ابزارهای خودتون رو در UpdatePanel قرار بدید.قبلش ScriptManager را به ابتدای صفحه اضافه کنید.همین!

omidamiry
سه شنبه 28 مهر 1394, 22:14 عصر
راهنماییتون مناسب نیست کد یا مقاله بدید.تشکر

پیام حیاتی
چهارشنبه 29 مهر 1394, 00:38 صبح
قطعه کد نیاز نیست ، به راهنمایی نیاز ندارین باید اموزش ببینید.

https://www.google.com/search?q=how+to+use+update+panel+in+asp.net&oq=how+to+use+update+panel+&aqs=chrome.0.0j69i57j0l2.17509j0j4&client=tablet-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

mortezagt
چهارشنبه 29 مهر 1394, 10:02 صبح
ابزارهای خودتون رو در UpdatePanel قرار بدید.قبلش ScriptManager را به ابتدای صفحه اضافه کنید.همین!

این روش پیشنهاد نمیشه
سرعت لود صفحات سایت رو خیلی کاهش میده
از آژاکس استفاده کن .

پیام حیاتی
چهارشنبه 29 مهر 1394, 11:17 صبح
این روش پیشنهاد نمیشه
سرعت لود صفحات سایت رو خیلی کاهش میده
از آژاکس استفاده کن .
دوست عزیز این ها ابزارهای خود Ajax هستند !!!
لینک منبع معتبر در مورد کاهش سرعت را قرار بدید.

mortezagt
جمعه 01 آبان 1394, 18:18 عصر
توی همین سایت خوندم
جستجو بزن حتما پیداش میکنی
با تصویر نشون داده بود

شما یه آپدیت پنل و اسکریپت منیجر روی صفحه بزار و بعد سورس صفحه رو نگاه کن
ببین چقدر اسکریپت و غیره توی صفحه ایجاد شده .
از طرفی توی همین سایت و سایت کد پروجکت خودم که امینت نداره اپدیت پنل . تصویر هم گذاتشته بود و نشون داده بود

mbasirati
دوشنبه 04 آبان 1394, 10:48 صبح
دوست عزیز این ها ابزارهای خود Ajax هستند !!!
لینک منبع معتبر در مورد کاهش سرعت را قرار بدید.

ابزارهای خود ای جکس؟؟؟
ای جکس که مث وب فرم نیس که تولباکس داشته باشه. اینا ابزاراییه که خود دات نت اضافه کرده برای راحتی کار برنامه نویس که اصن پیشنهاد نمیشه. سرعت و انعطاف پایین از جمله عیوبش هست به نظر من. نیاز به منبع معتبر نیس. فتوای دینی که نیس که منبع میخوای. یه کم باهاش درگیر باشی متوجه میشی که چقد کند عمل میکنه.

پیشنهاد من استفاده از jquery ajax هستش.
http://www.aspsnippets.com/Articles/Call-ASPNet-Page-Method-using-jQuery-AJAX-Example.aspx

پیام حیاتی
دوشنبه 04 آبان 1394, 14:14 عصر
ابزارهای خود ای جکس؟؟؟
ای جکس که مث وب فرم نیس که تولباکس داشته باشه. اینا ابزاراییه که خود دات نت اضافه کرده برای راحتی کار برنامه نویس که اصن پیشنهاد نمیشه. سرعت و انعطاف پایین از جمله عیوبش هست به نظر من. نیاز به منبع معتبر نیس. فتوای دینی که نیس که منبع میخوای. یه کم باهاش درگیر باشی متوجه میشی که چقد کند عمل میکنه.

پیشنهاد من استفاده از jquery ajax هستش.
http://www.aspsnippets.com/Articles/Call-ASPNet-Page-Method-using-jQuery-AJAX-Example.aspx
Update panel از جمله ابزارهای Ajax موجود در تولباکس پروژه های وب فرم asp هست.
پروژه ملی دستتون نمیدن که حجم محتوا انقدر زیاد باشه که سرعت به چشم بخوره ، بله برای راحتی کار برنامه نویسان اگر اطلاع داشته باشید cms ها هم ساخته شده اند!اما اگر دوست دارید خودتون رو به زحمت بندازید یا چرخ رو از نوع اختراع کنید حرف دیگریست.
اگر باهاش درگیر نشده بودم راهنمایی نمی کردم ، نیاز به فتوای دینی نیست شما به همان منبع اکتفا کنید.

mbasirati
دوشنبه 04 آبان 1394, 20:36 عصر
Update panel از جمله ابزارهای Ajax موجود در تولباکس پروژه های وب فرم asp هست.
پروژه ملی دستتون نمیدن که حجم محتوا انقدر زیاد باشه که سرعت به چشم بخوره ، بله برای راحتی کار برنامه نویسان اگر اطلاع داشته باشید cms ها هم ساخته شده اند!اما اگر دوست دارید خودتون رو به زحمت بندازید یا چرخ رو از نوع اختراع کنید حرف دیگریست.
اگر باهاش درگیر نشده بودم راهنمایی نمی کردم ، نیاز به فتوای دینی نیست شما به همان منبع اکتفا کنید.

من طبق تجربم این رو گفتم. این فقط دوتا از عیباش بود که گفتم وگرنه که عیب زیاد داره. درضمن توی یکی از پروژه های اخیری که داشتم همین استفاده از آپدیت پنل باعث شده بود انجام عمل ای جکسی خیلی زمانبر باشه و صدای مشتری در اومده بود. اما وقتی از جی کوئری ای جکس استفاده کردم فوق العاده سرعت عالی شد و علاوه بر اون دستم برای خیلی از کارها باز شده بود.
مثلا یکی از مزخرف ترین عیباش غیرفعال شدن کدهای جاوااسکریپت صفحه بعد از انجام عمل ای جکسی هست که واقعا کلافم کرده بود.

درضمن این بحث ما ربطی به بحث وجود cmsها نداشت. الان شما هربرنامه نویس باتجربه دات نت رو پیدا کنی همین حرف من رو میزنه. شما توی فروم یه گشتی بزنی و حرف خبره های برنامه نویسی رو بخونی هیچکدوم پیشنهاد استفاده از آپدیت پنل رو نمیدن. البته برای شروع کار برای تازه کارا خوبه ولی کم کم آدم متوجه عیباش میشه و کنارش میذاره. خود ویژوال استادیو خیلی از کارا رو به صورت ویزارد انجام میده اما من مطمئنم برنامه نویسای باتجربه و خبره به هیچ وجه از ویزاردها استفاده نمیکنن. چون آدم نمیفهمه این ویزارد چه کدایی تولید میکنه و چه فایلایی رو دستکاری میکنه و همین باعث سردرگمی برنامه نویسه.

یه سرچ انگلیسی در مورد مشکلات آپدیت پنل بزن ببین چقدر مقاله پیدا میکنی.

در آخر همه این حرفا به این معنی نیس که من برنامه نویس خبره و حرفه ای هستم. من یه نیمچه برنامه نویسم که هنوز اول راهم. کوچیک شمام هستم :)