PDA

View Full Version : لینک اکسس با اکسس

مجتبی جوادی
سه شنبه 31 مرداد 1385, 00:33 صبح
دوستان سلام
من دو فایل اکسس دارم که یکی بعنوان بانک (فقط دارای جداول جهت ذخیره اطلاعات میباشد) و دومی خود برنامه که جداول آن لینک شده به اکسس اولی بوده و سایر موارد مورد نیاز یک برنامه اکسس را دارا می باشد .
حالا می خواهم با یک کلید پنجره ای مثل OpenDialog باز شود و بتوان فایل بانک را در هر کجای سیستم که باشد انتخاب نموده و بطور اتوماتیک جداول را به جداول آن لینک کند .
دلیل این کار این است که برای بک آپ گیری دیگر نیازی به بک آپ گیری کل برنامه نباشد و فقط فایل اطلاعات را بک آپ گیری نمود .
امید وارم توانسته باشم منظورم را بیان کنم.
با تشکر

Mahsa Hatefi
سه شنبه 31 مرداد 1385, 00:42 صبح
دوست گرامی
اگر از این کار فقط برای بک آپ گیری بوده فکر کنم کار مناسبی نباشه . برای ذخیره گیری بهتر است از transfertotext استفاده کنی و فقط از جداول ذخیره بگیری و بعد بصورت یه فایل زیپ بسازی . من خودم از همین روش توی برنامه هام استفاده می کنم اما فقط تا مرحله تکست و هنوز نتونستم زیپشون کنم . اگه دوستی می دونه با winzipit یا ZipIt این کارو انجام بده من فایلشو دارم اما نتونستم استفاده کنم .

شاپرک
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 07:21 صبح
اگه جستجو کنی من تو یه تاپیک با عنوان Relink یه فایل گذاشتم فکر کنم به دردت بخوره .

moustafa
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 18:29 عصر
اون حذف شده

مجتبی جوادی
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 00:17 صبح
من برنامه Relink را گرفتم و خیلی جالب بود و تقریبا جوابم را بدست آوردم ولی با اجازه شما در آن فایل یک تغییراتی ایجاد کردم که فکر می کنم کمی تکمیل تر شده که دیدن آن خالی از لطف نیست .
با تشکر از شما

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 20 فروردین 1386, 07:18 صبح
دوست عزیز این خوبه ولی اگر یک کلید قرار بدیم که به کابر اعلام کند برای باز سازی برنامه و بعد خودکار ارطباط برقرار بشه خیلی بهتر و جالب تر می باشد تا کاربر خود مسیر را انتخاب کند

صبا9841
دوشنبه 20 فروردین 1386, 08:06 صبح
دوست عزیز این خوبه ولی اگر یک کلید قرار بدیم که به کابر اعلام کند برای باز سازی برنامه و بعد خودکار ارطباط برقرار بشه خیلی بهتر و جالب تر می باشد تا کاربر خود مسیر را انتخاب کند

روالش روی باتون هست. یعنی بعد از کلیک کردن لینک تیبل بین دو db برقرار میشه.
پس این ارتباط خودکار که میگی یعنی چی؟

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 15:18 عصر
روالش روی باتون هست. یعنی بعد از کلیک کردن لینک تیبل بین دو db برقرار میشه.
پس این ارتباط خودکار که میگی یعنی چی؟

دوست خوب یعنی کاربر مسیرا انتخاب نکنه خود برناه قسمت اول مسیر یعنی مسیر حاضر سیستم و بعد هم مسیر که ما برای تیبلهای لینکه شده قرار داده ایم

اگر برنامه روی سیتم من در درایو c شاخه 1 است وقتی برنامه برروی سیستم شما در درایو dقرار گرفت بتواند با بانک برنامه که در مسیر d\1می باشد ارتباط برقرار کنند نکاربر مسیر را انتخاب کند

نمدونم منظورم را واضح گفتم یا نه
اکه تونستم یک نمونه که این کار را کرده ولی mdeهست مزارم که بهتر متوجه بشوید

mohammadgij
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 17:29 عصر
من فایل رو اون جوری که MRZ9000 می خواد تغییر دادم ببین همونه

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 26 فروردین 1386, 07:06 صبح
:چشمک: باکمک شما دوستان اون چیزی ا که می خواستم بدست اورد

این دو فایل را هرجا کپی کنید با فشوردن کلید ارتباط بر قرار میشه :چشمک:

صبا9841
دوشنبه 27 فروردین 1386, 10:53 صبح
دوستان سلام
ضمن تشکر من فایلهای دیتا (BE) را جابجا کردم و این نکات را متوجه شدم. ملاحظه بفرمائید:

من فایل رو اون جوری که MRZ9000 می خواد تغییر دادم ببین همونه
وقتی در FE تغییرات بدیم روی تیبلهای BE اعمال نمیشه

:چشمک: باکمک شما دوستان اون چیزی ا که می خواستم بدست اورد
این دو فایل را هرجا کپی کنید با فشوردن کلید ارتباط بر قرار میشه :چشمک:
اصلاً مسیر BE را پیدا نمیکنه و بعد هم خوب مسلماً تغییرات را هم در تیبلهای BE اعمال نمیکنه

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 27 فروردین 1386, 11:51 صبح
دوستان سلام
ضمن تشکر من فایلهای دیتا (BE) را جابجا کردم و این نکات را متوجه شدم. ملاحظه بفرمائید:

وقتی در FE تغییرات بدیم روی تیبلهای BE اعمال نمیشه

اصلاً مسیر BE را پیدا نمیکنه و بعد هم خوب مسلماً تغییرات را هم در تیبلهای BE اعمال نمیکنه

میشه بیشتر توضیح بدی من نگرفتم :عصبانی++: :متفکر:

MM_Mofidi
سه شنبه 28 فروردین 1386, 09:36 صبح
خانم/آقای صبا9841 بجای تلاش در استفاده از کدها سعی کنید از آنها ایده بگیرید و در مورد نیاز خودتون بصورت دقیق دوباره نویسی کنید.برنامه ذکر شده فقط مسیرهای پیش فرض را میگردد. اگر نباشد خوب ... برای منظور شما احتمالا یک صفحه برای نمایش محتوای باید باز شود تا کاربر مسیر را انتخاب کند؛ سپس لینک برقرار شود.

صبا9841
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 08:06 صبح
خانم/آقای صبا9841 بجای تلاش در استفاده از کدها سعی کنید از آنها ایده بگیرید و در مورد نیاز خودتون بصورت دقیق دوباره نویسی کنید.برنامه ذکر شده فقط مسیرهای پیش فرض را میگردد. اگر نباشد خوب ... برای منظور شما احتمالا یک صفحه برای نمایش محتوای باید باز شود تا کاربر مسیر را انتخاب کند؛ سپس لینک برقرار شود.

چشم جناب مفیدی. فرمایشتان مطاع است.:متفکر:
ببخشید آقای صبا. :تشویق: