PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد انتخاب IDE مناسب

ssaeidd
چهارشنبه 29 مهر 1394, 21:19 عصر
سلام .
من به تازگی شروع به فراگیری زبان ++C کردم و میخوام اکنون شروع به کدنویسی کنم . میخواستم بدونم از کدوم IDE واسه کدنویسی استفاده کنم و چه ورژنی از اون رو دانلود کنم ؟

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 29 مهر 1394, 22:47 عصر
سلام .
من به تازگی شروع به فراگیری زبان ++C کردم و میخوام اکنون شروع به کدنویسی کنم . میخواستم بدونم از کدوم IDE واسه کدنویسی استفاده کنم و چه ورژنی از اون رو دانلود کنم ؟

از VS2015 استفاده کنید بسیار بهینه شده نسبت به نسخه های قبلی.

hamedBB
یک شنبه 03 آبان 1394, 09:40 صبح
سلام .

این کاملا بستگی به شرایط کاری شما داره. سیستم عامل مورد استفاده ی شما و مورد کاربری مسئله ی شما به شدت در جواب به این سوال تاثیر داره.
من تعجب میکنم چطور دوستان باتجربه در این بخش بدون دونستن مریضی اینطوری نسخه صادر می کنن!
تولید نرم افزار در اولین مرحله به نوع کار شما وابستست. شما می تونید یه برنامه ساده برای جمع دو عدد بنویسی یا یک سیستم بلادرنگ برای پرتاب موشک! بعید میدونم VS2015 گزینه ی اول برای هیچ کدوم از این دو مورد باشه!

amirjazire
یک شنبه 03 آبان 1394, 10:12 صبح
سلام .
سلام
پيشنهاد منم visual studio هست
منم تازه شروع كردم اول با turbo و dev كد زدم ولي vs هم بروزتر وكار كردن باهاش راحتره
البته من خودم با ورژن 2010 كد مي نويسم عاليه
نسخه جديدشم حتما بهتره!!!
تاپيك زيرم مطالعه كن.
[http://barnamenevis.org/showthread.php?115240-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%B1%D 9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-C-%D9%88-C-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA]

علیرضا.ا
یک شنبه 03 آبان 1394, 20:53 عصر
در بهترین بودن vs که شکی نیست ولی واسه یه برنامه نویس مبتدی یذره کار باهاش سخته (مثلا باید از _getch به جای getch استفاده کرد یا ...)

نرم افزار clion هم بدک نیست. محصول jetBrains هست. خیلی ساده و تر تمیز میتونی کد بزنی (اضافه کنم که توی vs15 حلقه foreach هم autocomplete هست ولی توی اخرین نسخه clion هنوز اضافه نشده)