PDA

View Full Version : سوال: چطور وقتی متن textbox تغییر کرد متغیر boolean رو فعال کنم!!!کمک برای کامل کردن برنامه نوت پد

omid2048
جمعه 01 آبان 1394, 10:33 صبح
با سلام
مطمنم سوالم رو واضح نپرسیدم...بنده نوت پد خودمو کامل کردم اما تعدادی مشکل دارم که مربوط به فعال و غیر فعال کردن متغییر بولین هست
==وقتی نوت پد رو باز میکنیم اگه وقتی خالی هست دکمه سیو رو بزنیم اتفاقی نمیفته یا اگه برنامه رو ببندیم اخطاری نمیده
اما وقتی متنی رو توش تایپ کنیم هنگام زدن سیو یا بستن پنجره اخطار میده خب
همینطور اگر فایل نوت پدی که توش نوشته هست رو باز کنیم بخوایم سیو بزنیم یا ببندیمش اخطاری نمیده اما اگر تغییری توش ایجاد کنیم اخطار میده

مشکل من همیناست..نمیدونم چطوری اینکارو کنم برای دکمه های سیو بستن برنامه چیکار کنم که اتفاقای بالا بیفتنم؟؟
اگر ممکنه توضیح کامل بدید که چندتا متغییر بولین نیاز هست و کجاها ازشون و چطوری استفاده کنم!!؟

R_khaleghi
جمعه 01 آبان 1394, 10:51 صبح
با سلام
مطمنم سوالم رو واضح نپرسیدم...بنده نوت پد خودمو کامل کردم اما تعدادی مشکل دارم که مربوط به فعال و غیر فعال کردن متغییر بولین هست
==وقتی نوت پد رو باز میکنیم اگه وقتی خالی هست دکمه سیو رو بزنیم اتفاقی نمیفته یا اگه برنامه رو ببندیم اخطاری نمیده
اما وقتی متنی رو توش تایپ کنیم هنگام زدن سیو یا بستن پنجره اخطار میده خب
همینطور اگر فایل نوت پدی که توش نوشته هست رو باز کنیم بخوایم سیو بزنیم یا ببندیمش اخطاری نمیده اما اگر تغییری توش ایجاد کنیم اخطار میده

مشکل من همیناست..نمیدونم چطوری اینکارو کنم برای دکمه های سیو بستن برنامه چیکار کنم که اتفاقای بالا بیفتنم؟؟
اگر ممکنه توضیح کامل بدید که چندتا متغییر بولین نیاز هست و کجاها ازشون و چطوری استفاده کنم!!؟

سلام
شما دستورات تون رو داخل خاصیت TextChange، تکس باکس بنویسید.
به نظر من اگر با استفاده از دستور شرطی if بررسی کنید که تکس باکس خالی هست یا خیر اگر نبود دکمه ها کار خودشون انجام بدن.
بنظرم این کار می شود انجام داد.

omid2048
جمعه 01 آبان 1394, 11:05 صبح
سلام
شما دستورات تون رو داخل خاصیت TextChange، تکس باکس بنویسید.
به نظر من اگر با استفاده از دستور شرطی if بررسی کنید که تکس باکس خالی هست یا خیر اگر نبود دکمه ها کار خودشون انجام بدن.
بنظرم این کار می شود انجام داد.
یعنی برای تغییر متن توی تکس باکس باید توی تکست چنج بنویسیم؟؟؟
میشه یه نمونه کد بدید لطفا

R_khaleghi
جمعه 01 آبان 1394, 11:36 صبح
یعنی برای تغییر متن توی تکس باکس باید توی تکست چنج بنویسیم؟؟؟
میشه یه نمونه کد بدید لطفا

http://s6.picofile.com/file/8218706200/WindowsFormsApplication6.rar.html

ابتدا button1 غیر فعال می باشد و به محض اینکه دکمه ای فشار دادید و در تکس باکس متنی درج شد دکمه فعال می گردد.

برای متغیر های بولین هم بنظرم میشود این کار انجام داد.