PDA

View Full Version : عدم شناسایی فیلد کلید خارجی موقع جوین

hahaie
جمعه 01 آبان 1394, 18:19 عصر
سلام دوستان
بنده دو جدول خیلی ساده دارم که یکی مربوط به کاربران و دیگری کارمندان می باشد.
کلید اصلی از جدول کارمندان به صورت کلید خارجی در جدول کاربران موجود است.من این رو از طریق دکمه ی Relationships موقع طراحی جدول تعریف کردم نه از طریق Database Diagrams.
حالا مشکلی که پیدا کردم اینه که موقعی که میخوام این دو تا جدول رو با هم جوین کنم وقتی اسم جدول کاربران را مینویسم و . را میزنم اسم اون کلید خارجی رو تو لیست فیلدهاش نمیاره!
اگه همینطوری هم خودم بنویسم و کوئری رو اجرا کنم خطا نشون نمیده ولی خط موجدار قرمز زیرش گذاشته و نوشته Invalid Column Name!
چرا؟؟

sgn2006
جمعه 01 آبان 1394, 18:51 عصر
سلام

فیلدی که تعیریف کردی رو داخل [] بزار ببین درست می شه...
یعنی این شکلی :

136211

موفق باشی
زنده باد ایران و ایرانی

hahaie
جمعه 01 آبان 1394, 18:56 عصر
این علامت برا چیه؟؟
گذاشتم اما فرقی نکرد یعنی کوئری اجرا میشه ولی خط قرمزه رو میذاره!
حالا به فرضم که با این خط قرمزه برداشته بشه باید فهمید ایراد از چیه اینطور که فایده نداره....
کسی نمیدونه؟
اصلا الان یه چیز دیگه متوجه شدم!::
یه کد از تو وب کپی کردم که برای ایجاد یه تابع بود تابعه رو ایجاد کرده(البته توی توابع اسکالر،چرا؟)ولی همونم موقع استفاده وقتی چند کاراکتر اسم تابع رو مینویسم نمیاره کاملم که بنویسم اجرا میکنه ولی خط قرمزه رو زیرش قرار میده!!

نیما عطایی
جمعه 01 آبان 1394, 22:05 عصر
سلام
کد sql تون رو بزارید
امکان داره از کلمات رزرو شده اسفاده کرده باشید و یا اینکه مثل خیلی وقت ها intellisense بی دلیل مشکل داشته باشه .

hahaie
شنبه 02 آبان 1394, 11:29 صبح
آقا sql server رو بستم دوباره باز کردم مشکل حل شد :گیج:
فقط یکی بگه این علامت [] رو برا چی استفاده میکنن؟؟
ممنون

Seyyed_H_T
دوشنبه 04 آبان 1394, 08:11 صبح
آقا sql server رو بستم دوباره باز کردم مشکل حل شد :گیج:
فقط یکی بگه این علامت [] رو برا چی استفاده میکنن؟؟
ممنون

در SQL Server زمانی که می خواهید عناوین خاص و غیراستاندارد برای ستون های خروجی Query داشته باشید آن عناوین خاص و غیراستاندارد را می توانید بین `[]` درج نمائید:

SELECT 1 As [Group], 2 As [Selected value]