PDA

View Full Version : ساخت منو شبیه به منو تلگرام

CsharpNevisi
جمعه 01 آبان 1394, 18:47 عصر
سلام .. !!!
من میخوام یه منو شبیه منو تلگرام درست کنم ... مثلا انگشتمو که از سمت راست میکشم به سمت چپ منو هم کشیده شه ... !!!
خود اندروید استدیو هم این نوع سمپل رو داره ... میشه یگی با توضیح کد بگه چطوری میشه این کارو کرد ..
ممنون میشم

gjmkdyttyhujk
جمعه 01 آبان 1394, 20:03 عصر
Navigation Drawer یا Sliding Menu رو سرچ کن.

CsharpNevisi
جمعه 08 آبان 1394, 09:24 صبح
میشه یکی نحوه درست کردن این منو رو بدون استفاده از کتابخانه آماده و با تنظیمات خاص مثل سایه .. فید شدن و ... توضیح بده ؟؟؟؟

Mohadi
جمعه 08 آبان 1394, 11:35 صبح
سلام باید از منو کشویی یا Navigation Drawer استفاده کنی. توضیحش یکم طولانیه به انگلیسی سرچ کنی خیلی آموزش برات میاد. فارسی هم فکر کنم آموزشش باشه.
من یک سرچ زدم برات توی این سایت آموزش تصویریش رو اصلا رایگان گذاشته http://learn.kashizadeh.com/

MansoorJ
جمعه 08 آبان 1394, 12:19 عصر
سلام

آموزش تصویری Navigation Drawer داخل youtube هست که میتونید سرچ کنید

CsharpNevisi
جمعه 08 آبان 1394, 16:24 عصر
سرچ کردم .. فیلمم گرفتم ... ولی متوجه نشدم ...
میخوام یکی توضیح بده که مشکلات و سوالامو ازش بپرسم .. !!!!

CsharpNevisi
یک شنبه 10 آبان 1394, 12:41 عصر
کسی نیست یه توضیح کوچولو بده .. !!؟؟

hosseinaryai
یک شنبه 10 آبان 1394, 14:17 عصر
مشکلت با navigation bar چیه ؟ تا کجا پیش رفتی ؟

CsharpNevisi
یک شنبه 10 آبان 1394, 19:27 عصر
اینی ک میگی کتابخانس ؟؟؟؟؟
از کجا بگیرمش ... چجوری استفاده کنم ... تنظیمات چ فرمیه .. !!!؟؟؟

hosseinaryai
یک شنبه 10 آبان 1394, 21:40 عصر
خب این یکی از کتابخانه های پیش فرض توی اندروید استودیوه ..
با این نام :
android.support.v4.widget.DrawerLayout
توی اکلیپس اطلاعی ندارم .. اگه با اندروید استودیو کار میکنی بگو تا واست توضیح بدم ..

dalmif
یک شنبه 10 آبان 1394, 21:56 عصر
سلام.
بله همین لایبراری به صورت پیشفرض روی پروژه های اندروید در اکلیپس هست
چون از این لایبراری میگیره: android-support-v4.jar

dalmif
یک شنبه 10 آبان 1394, 21:57 عصر
راستی این آموزش کارتون رو راه میندازه
http://vatandroid.ir/?p=62
نظرتون در مورد آموزش رو هم بگید

CsharpNevisi
دوشنبه 11 آبان 1394, 14:48 عصر
خب این یکی از کتابخانه های پیش فرض توی اندروید استودیوه ..
با این نام :
android.support.v4.widget.DrawerLayout
توی اکلیپس اطلاعی ندارم .. اگه با اندروید استودیو کار میکنی بگو تا واست توضیح بدم ..

بله با اندروید استدیو کار میکنم ... لطف کنید ممنون میشم
تا API چند رو پشتیبانی میکنه ؟؟؟؟ API 7 رو ساپورن میکنه ؟؟؟؟

CsharpNevisi
دوشنبه 11 آبان 1394, 14:54 عصر
راستی این آموزش کارتون رو راه میندازه
http://vatandroid.ir/?p=62
نظرتون در مورد آموزش رو هم بگید

ممنون ... حداقل API که برای این کار نیازه چنده ؟

hosseinaryai
دوشنبه 11 آبان 1394, 15:23 عصر
خب ببین کلن یه نمونه پروژه واست نوشتم .. یه نگاه بنداز .. هر جاشو متوجه نشدی بگو واست توضیح بدم
(من با اندروید استودیو 1.4.1 نوشتم .. اگه توی اندروید استودیوت بالا نیومد فقط جاواها و لایه ها رو کپی کن توی پروژه ات ..

http://s3.picofile.com/file/8220550426/Test_NavigationBar.rar.html

CsharpNevisi
دوشنبه 11 آبان 1394, 15:50 عصر
میشه یه توضیح مختصری هم بدی که یه پروژه جدید New کنم بعدش چیکار کنم ... ؟؟؟؟
مثلا کتایخانه رو چجوری ادد کنم و ...

hosseinaryai
دوشنبه 11 آبان 1394, 16:13 عصر
نیازی نیست هیچ کتابخونه ای رو ادد کنی .. این بطور پیش فرض روی اندروید استودیو کار می کنه ..
اصول کار اینجوریه :
اول توی لایه ی اصلی برنامه ، کنترل DrawerLayout رو اضافه می کنی ، بعد توی اون دوتا LinearLayout می ذاری ، یکی به عنوان LinearLayout کناری ، یکی هم به عنوان LinearLayout بدنه ..
توی LinearLayout بدنه یه کنترل FrameLayout اضافه می کنی تا با انتخاب هر آیکم ، فرگمنت اون توی FrameLayout لود شه ..
مهمترین قسمت LinearLayout منو ها این خط کده :

android:layout_gravity = "start"

این خط تعیین می کنه که این LinearLayout باید بره کنار و به عنوان منو به DrawerLayout معرفی میشه ..
من توی LinearLayout منو ها یه لایه ی دیگه ای رو include کردم ..
علتشم به خاطر اینه که وقتی به LinearLayout کد بالارو اضافه می کنی ، LinearLayout کلن از دید محو میشه ، از یه لایه ی جدا استفاده کردم تا بتونم براحتی قسمت منو ها رو طراحی کنم
خب چیز دیگه ای نمونده ، حالا به تعداد آیتم هات فرگمنت می سازی ، و توی جاوا با انتخاب هر آیتم منو ، فرگمنت همون آیتم نمایش داده میشه ..

hosseinaryai
دوشنبه 11 آبان 1394, 16:14 عصر
البته توی کد بالا ، منو از سمت چپ باز میشه و اگر بخوای از سمت راست باز شه باید بجای start بنویسی end .. و خلاص

CsharpNevisi
دوشنبه 11 آبان 1394, 19:11 عصر
نیازی نیست هیچ کتابخونه ای رو ادد کنی .. این بطور پیش فرض روی اندروید استودیو کار می کنه ..
اصول کار اینجوریه :
اول توی لایه ی اصلی برنامه ، کنترل DrawerLayout رو اضافه می کنی ، بعد توی اون دوتا LinearLayout می ذاری ، یکی به عنوان LinearLayout کناری ، یکی هم به عنوان LinearLayout بدنه ..
توی LinearLayout بدنه یه کنترل FrameLayout اضافه می کنی تا با انتخاب هر آیکم ، فرگمنت اون توی FrameLayout لود شه ..
مهمترین قسمت LinearLayout منو ها این خط کده :

android:layout_gravity = "start"

این خط تعیین می کنه که این LinearLayout باید بره کنار و به عنوان منو به DrawerLayout معرفی میشه ..
من توی LinearLayout منو ها یه لایه ی دیگه ای رو include کردم ..
علتشم به خاطر اینه که وقتی به LinearLayout کد بالارو اضافه می کنی ، LinearLayout کلن از دید محو میشه ، از یه لایه ی جدا استفاده کردم تا بتونم براحتی قسمت منو ها رو طراحی کنم
خب چیز دیگه ای نمونده ، حالا به تعداد آیتم هات فرگمنت می سازی ، و توی جاوا با انتخاب هر آیتم منو ، فرگمنت همون آیتم نمایش داده میشه ..

فرگمنت چیه ؟؟؟؟؟

hosseinaryai
دوشنبه 11 آبان 1394, 19:52 عصر
فرگمنت چیه ؟؟؟؟؟

ببین ، فرگمنت ها کلاس های جاوای همراه با ui(واسط کاربری یا بهتر بگم لایه ی دیزاین)i هستن که توی اندروید استفاده میشن .. اما خودشون مستقیلن نمی تونن ایجاد شن .. یعنی الزامن وابسته ی به یک اکتیویتی هستن ..
از اندروید 3 به بعد اضافه شده و دیزاین برنامه ها رو خیلی نرم و روون تر کرده .. یه سرچ کوچیک بزنی مثال های زیادی در موردش پیدا می کنی

هزاره سوم
سه شنبه 11 خرداد 1395, 10:41 صبح
سلام دوستان.
من هم نیاز دارم از navigation drawer توی برنامه م استفاده کنم..
از سایت خود android developer استفاده کردم.یه قسمت رو متوجه نشدم چی شد..یعنی نمیدونم این کد دقیقا توی کدوم فایل جاوا باید بزارم..کسی میتونه کمکم کنه؟؟
این لینک (https://developer.android.com/training/implementing-navigation/nav-drawer.html#OpenClose) رو ببینید ...

از قسمت Handle Navigation Click Events
متوجه نشدم چی شد.. میشه کسی کمک کنه؟