PDA

View Full Version : قرار دادن لینک دانلود در سایت

neda_91
شنبه 02 آبان 1394, 17:36 عصر
باسلام خدمت دوستان
من میخوام سایت دانلود طراحی کنم که داخل اون فیلم های آموزشی قرار بدم و بدین صورته که وقتی کاربر(اعضا) خواستن دانلود کنند من به ایمیلشون لینک دانلود رو ارسال می کنم میخوام لینکی که میفرستم برای دانلود بدینصورت باشه که بعد از مثلا 48 ساعت لینک غیرفعال شه یعنی کاربر باید طی 48 ساعت دانلود کنه خیلی از سایتهای دانلود این کار رو انجام میدن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم لینک دانلودی بزارم که برای هر کاربر متفاوت باشه و بعد از 48 ساعت دیگه نتونه از اون لینک استفاده کنه

با سپاس

پیام حیاتی
شنبه 02 آبان 1394, 18:38 عصر
سلام
فروشگاه ساز اپن کارت این مورد رو در خودش داره و من تستش کردم به درستی کار می کنه.
اما چیزی که به نظرم میرسه برای تفاوت ادرس ها این هست که یک تابع رندوم بنویسید که زمان ارسال ایمیل محتوای تولید شده تابع به ادامه ادرس لینک در بانک اضافه و بعد به کاربر ایمیل بشه.

neda_91
یک شنبه 03 آبان 1394, 16:28 عصر
من نمیخوام از فروشگاه ساز استفاده کنم میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید من یک نمونه لینک دارم که از hash استفاه کرده اما نمیدونم چیه و چطور باید استفاده کنم
http://test.ir/Downloader/download.php?file=Dastane_Shamshir_Episode_2_gfhgh .mkv&hash=yj8IaXjTa4P3f9OU3ATW
اون قسمتی که bold کردم رو میگم چی هست؟

با سپاس

alireza_s_84
یک شنبه 03 آبان 1394, 16:52 عصر
باسلام خدمت دوستان
من میخوام سایت دانلود طراحی کنم که داخل اون فیلم های آموزشی قرار بدم و بدین صورته که وقتی کاربر(اعضا) خواستن دانلود کنند من به ایمیلشون لینک دانلود رو ارسال می کنم میخوام لینکی که میفرستم برای دانلود بدینصورت باشه که بعد از مثلا 48 ساعت لینک غیرفعال شه یعنی کاربر باید طی 48 ساعت دانلود کنه خیلی از سایتهای دانلود این کار رو انجام میدن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم لینک دانلودی بزارم که برای هر کاربر متفاوت باشه و بعد از 48 ساعت دیگه نتونه از اون لینک استفاده کنه

با سپاس

دو راه برای اینکار وجود داره:
1- استفاده از دیتابیس
2- استفاده از رمزنگاری

در روش اول شما یک رشته با کلاس Guid تولید میکنی و توی جدولی در دیتابیس ذخیره میکنی. این جدول دوتا فیلد داره یکی آدرس فیزیکی فایلی که قراره دانلود بشه یکی زمان ایجاد لینک. بعد در یک HttpHandler چک می کنید که این لینک به کدوم فایل تعلق داره و کی ساخته شده اگر مجاز بود اجازه دانلود میدین وگرنه کاربر رو به صفحه مناسبی هدایت می کنید.

در روش دوم شما یک رشته تولید میکنی که ارجاع داره به مسیر فایلی که قرار دانلود بشه + زمان ایجاد (شاید لازم باشه بگم اینا بصورت کوئری استرینگ درمیان) و بعد این رشته رو انکریپت میکنین و برای کاربر ایمیل می کنید. حالا وقتی کاربر روی لینک کلیک کرد شما رشته رو دیکریپت میکنین و زمان رو چک می کنید اگر کمتر از 48 ساعت بود اجازه دانلود میدین

neda_91
پنج شنبه 07 آبان 1394, 17:36 عصر
دو راه برای اینکار وجود داره:
1- استفاده از دیتابیس
2- استفاده از رمزنگاری

در روش اول شما یک رشته با کلاس Guid تولید میکنی و توی جدولی در دیتابیس ذخیره میکنی. این جدول دوتا فیلد داره یکی آدرس فیزیکی فایلی که قراره دانلود بشه یکی زمان ایجاد لینک. بعد در یک HttpHandler چک می کنید که این لینک به کدوم فایل تعلق داره و کی ساخته شده اگر مجاز بود اجازه دانلود میدین وگرنه کاربر رو به صفحه مناسبی هدایت می کنید.

در روش دوم شما یک رشته تولید میکنی که ارجاع داره به مسیر فایلی که قرار دانلود بشه + زمان ایجاد (شاید لازم باشه بگم اینا بصورت کوئری استرینگ درمیان) و بعد این رشته رو انکریپت میکنین و برای کاربر ایمیل می کنید. حالا وقتی کاربر روی لینک کلیک کرد شما رشته رو دیکریپت میکنین و زمان رو چک می کنید اگر کمتر از 48 ساعت بود اجازه دانلود میدین

با سلام خیلی ممنون از پاسختون فقط من زیاد وارد نیستم میشه اگه از هر دو روش سورس دارید یا Pdf یا سایتی که کامل توضیح داده باشه و یا نمونه کد بهم بدید تا ببینم چطوری میشه اینکار رو انجام داد چون کارم خیلی فوریه ممنون میشم کمکم کنید
با سپاس