PDA

View Full Version : مبتدی: نرم افزار ثبت پرمیت

majidosmani
یک شنبه 03 آبان 1394, 20:06 عصر
سلام من یک فایل گذاشتم که رنگ زمینه فرم را عوض میکنه فقط هر وقت دوباره فرم را اجرا می کنی رنگ اولیه میاد آیا میشه کاری کرد که وقتی رنگ زمینه فرم عوض میشه رنگ default اش هم عوض بشه تا وقتی دوباره فرم را اجرا میکنی رنگ جدید نشان بده

با تشکر

ببخشید من می خواستم عنوان این پست را تغییر بده ولی نتونستم لطفا دوستان که می توانند تغییر بدهند

majidosmani
دوشنبه 04 آبان 1394, 21:28 عصر
سلام خدمت مدیر محترم لطفا اگر امکانش هست عنوان این تاپیک را عوض کنید

RESMAILY
جمعه 08 آبان 1394, 08:01 صبح
به نام خدا
با سلام. یک جدول درست کنید و رنگ انتخابی را هربار داخل آن ثبت کنید. بعد کاری کنید که فرم هروقت باز میشود رنگش را از داخل جدول مربوطه انتخاب کند.

majidosmani
جمعه 08 آبان 1394, 21:59 عصر
سلام من یک جدول درست کردم و اطلاعات کد رنگ ها را داخلش ذخیره میکنه حالا به نظر شما چطور میتونم کاری کنم که وقتی فرم را باز کنم اطلاعات را از داخل اون جدول بگیرد

RESMAILY
شنبه 09 آبان 1394, 06:53 صبح
به نام خدا
با سلام. با استفاده از دستور Dlookup شماره رنگ را از جد.ل مزبور پیدا کنید و بعد در رویداد فرم آن را مورد استفاده قرار دهید.

majidosmani
شنبه 09 آبان 1394, 19:24 عصر
سلام من از این تابع استفاده کردم ولی نمی دونم چرا ارور میده فکر کنم اشتباه استفاده کردم شما بی زحمت نگاه کنید و اگر مقدور است برایم اصلاح کنید و من را راهنمایی کنید

بازم ممنون

majidosmani
یک شنبه 10 آبان 1394, 04:23 صبح
136388
این کد کجاش اشکال دارد برای رنگ اولی کار می کند ولی برای رنگ دومی و سومی کار نمیکند؟

amp_1356
دوشنبه 11 آبان 1394, 08:49 صبح
با سلام و عذر خواهی از بابت تاخیر
دوست خوبم جناب آقای عثمانی بفرمائید
136408

majidosmani
دوشنبه 11 آبان 1394, 10:02 صبح
سلام دست دوست خوبم درد نکنه فقط چند سوال داشتم اگر لطف کنید جواب بدهید ممنون میشم
سوال اول
چرا در کد زیر قسمت تابع dlookup شرط را وارد نکردید (id=4 و id=5) من می خواهم مقادیر را از جدول بخواند آیانباید شرط را بنوسید

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Dim c1 As Long
Dim c2 As Long

c1 = DLookup("color4", "TbHistory)"

c2 = DLookup("color5", "TbHistory")

txtColor1.Value = c1
txtColor2.Value = c2

bcg_SetColors Me, txtColor1, txtColor2

بعد الان یک مشکل که در فرم دوم دارم این است
136411

amp_1356
دوشنبه 11 آبان 1394, 12:30 عصر
سلام
درمورد سوال اول اینکه شما در جدول فقط یک id دارید یعنی یک ردیف دارید؛ در این صورت گذاشتن شرط معنی ندارد. شرط در صورتی است که ما در جدول چند رکورد داشته باشیم و با شرط در تابع dlookup به سیستم اعلام می کنیم که کدام رکورد را انتخاب کند.
در مورد سوال دوم هم باید فرصت بیشتری باشه تا بررسی کنم ان شالله اگر وقت باشه و بلد باشم بررسی می کنم
موفق باشید