PDA

View Full Version : مبتدی: چند سوال درباره شروع کار با c#

Beginner Programmer
یک شنبه 03 آبان 1394, 21:41 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من به تازگی کار با c# رو شروع کردم حقیقتا یه چند تا سوال در حد مبتدی دارم میخواستم دوستان راهنمایی کنند
یکی اینکه چرا وقتی یه برنامه رو مینویسیم و اجرا میکینیم بار دوم که کد رو تغییر میدم و دوباره برنامه رو اجرا میکنم همون نتایج قبلی رو نشون میده انگار اپدیت نمیشه داره میره از یه جا که اون کد قبلی رو ذخیره کرده میخونه
و سوال دونم اینکه تو windows form application چند نوع میتونیم خروجی داده داشته باشیم یکیش تابع messagebox به جز اون اگر بخوام رو فرم چیزی پرینت کنم باید چیکار کنم دستورش چیه؟
و سوال سوم اینکه ایا تابع message box عدد هم خروجی میده؟مثلا یه عمیلات جمع رو انجام میدوم و بعد تو این تابع فراخوانی میکنم ولی حاصل رو نشون نمیده میده مثلا 5+1 چرا اینطوریه...

alireza4474
یک شنبه 03 آبان 1394, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز

درمورد اینکه میگین کد هارو که تغییر میدین و ولی تغغیری توی نتیجه نمی بینین باید بگم که اگه نتیجه نهایی کد ها تغییر کنه صد در صد نتیجه کار شما هم تغییر می کنه و این غیر ممنکنه

درمورد سوال windows form هم خدمتتون عرض کنم که خروجی وجود نداره و توابع هستند که خروجی دارند نه ابجکت هایی مانند windows form و اگه منظور شما متغیر هاست باید یه سرچی دراین مورد بکنین

در مورد messagebox هم که فرمودین باید بگم اون هم یه چیزی شبیه به خود فرمه و خروجی محسوب نمیشه و برای نشون دادن اطلاعات راه های زیادی وحود داره که معمولا برای نشون دادن یک متن از کنترلی به نام label یا textbox استفاده می کنند

و در مورد اخرین سوال در مورد انجام عملیات درون متد messagebox باید خدمتتون عرض کنم که ورودی این متد string یا همون متن هست که هیچ عملیات ریاضی روی این نوع داده انجام نمیشه و شما باید از متغیر int استفاده کنین برای مثال هم چند خط کد براتون میزارم.

136260