PDA

View Full Version : چطوری میشه سطر جاری در DevExpress GridControl رو بدست آورد؟

Mofid.m
دوشنبه 04 آبان 1394, 12:43 عصر
من دارم روی یه برنامه کار میکنم که میخوام سطر جاری رو در DevExpress Grid Control بدست بیارم و مقادیر توی سلول هاشو تو textbox بریزم.
با دیتا گرید خود VS خیلی ساده میشه چنین کاری رو انجام داد.
کسی با Grid Control کامپوننت های DevExpress کار کرده؟

pooyan.a
دوشنبه 04 آبان 1394, 13:31 عصر
سلام
private void gridView1_RowCellClick(object sender, DevExpress.XtraGrid.Views.Grid.RowCellClickEventAr gs e)
{
txtbox.Text = gridView1.GetRowCellValue(gridView1.FocusedRowHand le , field1).ToString();
txtbox2.text = gridView1.GetRowCellValue(gridView1.FocusedRowHand le , field2).ToString();
}

Mofid.m
یک شنبه 10 آبان 1394, 10:16 صبح
سلام
ممنون از شما
راستش اینو میدونم
اما نمیاره
یعنی تابع GetRowCellValue رو نداه

عکس زیر رو ببینید

136392

mehrdad_totti
پنج شنبه 17 خرداد 1397, 15:06 عصر
اسم کنترل grid که استفاده میکنی gridView3 هست نه grdJobs !

danialafshari
پنج شنبه 17 خرداد 1397, 21:17 عصر
اسم کنترل grid که استفاده میکنی gridView3 هست نه grdJobs !
این پست مربوط به سال 94 هست!

رامین مرادی
چهارشنبه 22 اسفند 1397, 20:38 عصر
درسته تایپیک قدیمیه نخواستم تایپیک جدید ایجاد بشه. برامنم متد
GetRowCellValue وجود نداره!! دوستان ممنون میشم راهنمایی کنن.:متفکر:

mmbguide
یک شنبه 26 اسفند 1397, 09:12 صبح
برای استفاده از GetRowCellValue باید RowHandle اون ردیف رو هم داشته باشید و در واقع باید شماره ردیف و نام ستون رو تعیین کنید ولی راحترین کار استفاه از GetFocusedRowCellValue هستش که فقط کافیه نام ستون مورد نظر را بهش بدید.

رامین مرادی
یک شنبه 26 اسفند 1397, 13:45 عصر
برای استفاده از GetRowCellValue باید RowHandle اون ردیف رو هم داشته باشید و در واقع باید شماره ردیف و نام ستون رو تعیین کنید ولی راحترین کار استفاه از GetFocusedRowCellValue هستش که فقط کافیه نام ستن مورد نپر را بهش بدید.

خب مشکل اصلی اینه که هیچ متدی وجود نداره برا گرفتن سطر انتخاب شده یا کلیک شده. این متد هم وجود ندارهGetFocusedRowCellValue . من از نسخه 18.1 استفاده میکنم

mmbguide
یک شنبه 26 اسفند 1397, 15:05 عصر
من از نسخه 17 استفاده میکنم و این متد وجود داره. مطمئنید که متد وجود نداره؟ نکته پست #4 رو هم چک کنید

رامین مرادی
یک شنبه 26 اسفند 1397, 15:46 عصر
من از نسخه 17 استفاده میکنم و این متد وجود داره. مطمئنید که متد وجود نداره؟ نکته پست #4 رو هم چک کنید
دیگه در این حد نیستم :لبخند:

اینجا متدهای مورد نظر رو شما میبینید؟
149935

mmbguide
یک شنبه 26 اسفند 1397, 21:39 عصر
دوست عزیز در GridControl نمیتونید به این متد دسترسی داشته باشید. هر شیء GridControl یک GridView به همراه داره که شما باید به متدهای GridView دسترسی پیدا کنید. همون مطلبی که در پست #4 گفته شده صحیح می باشد.
یدا

mmbguide
یک شنبه 26 اسفند 1397, 21:43 عصر
149936

زمانی که یک GridControl به فرم اضافه میکنید این امکان وجود داره که Viewهای متفاوتی رو در یک GridControl نمایش بدید. پس باید ابتدا به خود View ارجاع داشته باشید و بعد بتونید از متدهای اون استفاده کنید. به تصویر بالا دقت کنید

رامین مرادی
دوشنبه 27 اسفند 1397, 08:21 صبح
دوست عزیز در GridControl نمیتونید به این متد دسترسی داشته باشید. هر شیء GridControl یک GridView به همراه داره که شما باید به متدهای GridView دسترسی پیدا کنید.

ممنون جمله رو اینجور بگید متوجه میشم. :لبخندساده: پست 4 یه مدل دیگه گفته. اولین باره با این کامپوننت کار میکنم و سبکشو نمیدونستم.

مدبر بخش محترم لطفا عنوان تایپیکو بزارید حل شده. برا جستجوی بقیه کارو راحت کنه.