PDA

View Full Version : مبتدی: جستجو در رکوردها

majidosmani
دوشنبه 04 آبان 1394, 18:33 عصر
سلام من یک جدول دارم که دو فیلد به عنوان primary key انتخاب کردم حالا داخل فرمی که اطلاعات را به جدولم وارد میکنه یک فرم برای جستجو گذاشتم حالا چه کدی را من وارد کنم تا وقتی دو فیلد مربوط به primary key را کاربر وارد کرد وقتی جستجو را زد فرم اطلاعات مربوط به همان رکورد را نمایش بدهد من در تالار یک نمونه پیدا کردم که برای یک فیلد این کار را انجام میدهد حالا برای دو فیلد کد را باید چه تغییری بدم در ضمن چکار کنم که وقتی فیلد خالی تکس باکس خالی باشد پیام بده که اطلاعات کافی نیست
لطفا در یک حالت دیگه هم اگر می دانید کد را به من بگید مثلا حالتی که دو تا فیلد در یک فرم دیگه قرار دارند و ما می خواهیم با زدن کیلد جستجو فرم اولی که رکودهای مربوط به ان فیلدها داخلش است باز بشه یعنی یک بار فیلد های جستجو داخل فرم اولی باشند و ما می خواهیم داخل همون فرم به رکورد مربوطه بریم و یک بار فیلدهای جستجو داخل یک فرم دیگر هستند و ما می خواهیم از طریق اون به فرم اولی با رکورد مربوطه بریم

با تشکر

majidosmani
سه شنبه 05 آبان 1394, 06:40 صبح
سلام خدمت دوستان من از نمونه ای که داخل این تایپیک بود
http://barnamenevis.org/showthread.php?83843-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C
و نمونه که قبلا فرستاده بودم الگو گرفتم و فایلم را درست کردم ولی هنوز کار نمیکنه لطفا دوستان من را راهنمایی فرمایند

majidosmani
سه شنبه 05 آبان 1394, 07:03 صبح
سلام من مشکلات را داخل تصویر زیر نشان دادم لطفا دوستان راهنمایی فرمایند
با تشکر136288

Rasool-GH
چهارشنبه 06 آبان 1394, 10:17 صبح
سلام
در مورد نمایش پیغام که مشکل از کد هست و پیغام را در محلی قرار دادید که همیشه نمایش داده میشه و هیچ شرطی برای نمایش یا عدم نمایش قرار ندادید
در مورد شرط جستجو هم کد خیلی شلوغه . فقط مورد سوال رو به صورت نمونه مطرح کنید که به نتیجه برسید

majidosmani
چهارشنبه 06 آبان 1394, 12:18 عصر
سلام با تشکر از دوست عزیر
من در نمونه زیر توضیح فارسی کدها را کنار کدها نوشتم و مشکلم هم نوشتم
(شما کدهای مربوط به باتن مشاهده نتایج گاز سنجی و شروع جستجو را مشاهده کنید)
ممنون میشه اگر من را راهنمایی فرمایید

majidosmani
چهارشنبه 06 آبان 1394, 12:41 عصر
سلام البته من می خواهم جستجو براساس نوع پرمیت وشماره پرمیت انجام دهم برای همین در کد مربوطه and استفاده کردم ولی ارور میده136316

Rasool-GH
چهارشنبه 06 آبان 1394, 15:03 عصر
سلام
شرط IF نتایج گاز سنجی رو به این شکل بنویسید مشکل حل میشه

If rst![type] = [Combo162] And Str(rst![namber]) = Str([Text164]) Then

ایراد دوم هم به همین دلیله . چون متد FindFirst فقط دیتای تکست رو قبول میکنه و عدد رو خطا میگیره

majidosmani
چهارشنبه 06 آبان 1394, 18:01 عصر
سلام من گذاشتم ولی متاسفانه باز حل نشد پیام میده نتایج گاز سنجی ثبت نشده شما خودتون میتونی کد را داخل نمونه من بگذارید و یک چیز دیگه برای ایراد دوم نظری ندارید از چه متدی استفاده کنم

Rasool-GH
چهارشنبه 06 آبان 1394, 19:28 عصر
نمونه رو ببینید .
کار با جرثقال و کد 678 رو تست کنید
در مورد کد نویسی بنده خیلی با متدهای مورد استفاده از رکورد ست اشنایی ندارم . دست سایرین رو میبوسه اگر چیزی به نظرم رسید همینجا قرار میدم