PDA

View Full Version : افزون آیتم به منوی کلیک سمت راست موس

sh
جمعه 03 بهمن 1382, 11:26 صبح
سلام

چطور میشه وقتی روی فایل مورد نظر کلیک کنیم یک ایتم به ان منو اضافه بشه مثل وقتی وین زیپ رو نصب میکینیم یا برنامه های دیگه

با تشکر

Farhad.B.S
جمعه 03 بهمن 1382, 18:27 عصر
ابتدا برنامه شما باید تو رجیستری این کلید رو ایجاد کنه :

HKEY_CLASS_ROOT\*\shell\YourAppName\

بجای YourAppName از اسم برنامه خودتون استفاده کنید.
و بعد هم یه string value با نام command ایجاد کنید و مقدارش رو هم به آدرس فایل اجرایی برنامتون ست کنید.

وقتی برنامه شما از طریق راست منو اجرا بشه ، آدرس فایلی که راست منو روش صورت گرفته ، در قالب پارامتر به برنامه شما ارسال میشه.

ساران سافت
جمعه 03 بهمن 1382, 19:12 عصر
می شود یکم بیشتر توضیح دهید در مورد قسمت رجیستری! :oops:

Farhad.B.S
شنبه 04 بهمن 1382, 17:59 عصر
منظورتون طریقه اضافه کردن کلیده ؟

علیرضا مداح
یک شنبه 05 بهمن 1382, 14:33 عصر
سلام .
این مقاله را مطالعه کنید . فکر کنم مشکلتون حل بشه .
http://www.idevcenter.com/articles/view.aspx?id=40

ساران سافت
یک شنبه 05 بهمن 1382, 16:48 عصر
من اینکار کردم کردم نشد! :roll:

sh
جمعه 15 اسفند 1382, 00:39 صبح
دوست عزیز آقای فرهاد

درست توضیح ندادین در قسمت مربوطه تغییرات رو اعمال کردیم ولی نتیجه نداد نمیدانم متوجه شدین که منظور چی هس یا نه

ببینید فکر کنید برنامه م یه فایلی داره با پسوند aaa میخوام اولا آیکن اون توی کل ویندوز فرق کنه بعد هم وقتی روی اون راست کلیک میکنم نام برنامه من هم در منوی سمت راست باشه یعنی تشخیص بده اگر این فایل مربوط به برنامه من هست اسم برنامه رو در منو نشون بده در غیر این صورت نه

و یه توضیحی هم بهید در ارتباط با اینکه اسم برنامه برای همسشه در منوی سمت راست باشد مثل برنامه های ویروس کش

با تشکر

Farhad.B.S
جمعه 15 اسفند 1382, 14:03 عصر
خیلی سادست ، اول به صورت دستی این کار ها رو انجام بدید و بعد از مشاهده صحیح نتایج ، اونها رو با کد نویسی پیاده سازی کنید :

1. به رجیستری برید و بعد کلید HKEY_CLASS_ROOT رو باز کنید .
2. در زیر شاخه های این کلید به دنبال کلیدی هم نام با پسوند مورد نظر (که قصد دارید آیکن اون رو تغییر بدید و یا برنامه تون رو به لیست منوی راستش اضافه کنید) بگردید ، مثلا در اینجا میخوایم با فایل هایی با فرمت zip که دارای پسوند zip. هستند این کار رو انجام بدیم ، پس به دنبال کلیدی با نام zip. بگردید . (در صورتی که این پسوند ، یه پسوند برای فایل های برنامه شماست و قبلا ایجاد نشده باید یک کلید مانند کلید های موجود بسازید).
3. کلیدی رو که در بالا پیدا شد باز کنید و مقدار Default اون رو مشاهده کنید.احتمالا یه مقداری خواهد داشت .
4. حالا تو کلید های زیرین کلید HKEY_CLASS_ROOT به دنبال کلیدی با نام مقدار پیدا شده در مرحله بالا بگردید.
5. کلیدی رو که پیدا کردید باز کنید ، احتمالا حاوی چند کلید دیگه خواهد بود ، یکی از این کلید ها DefaultIcon نام داره که مقدار Default اون برابر هست با آدرس فایل آیکونی که قراره به عنوان آیکون فایل مورد نظر نشون داده بشه.
6. همچنین کلیدی با نام shell وجود داره . در این کلید یه زیر کلید با نام برنامه خودتون ایجاد کنید.
7. حالا تو این زیر کلید یه String Vale با نام command بسازید.
8. مقدار این string value رو به آدرس فایل اجرایی برنامه خودتون تغییر بدید .
9. حالا نتایج رو ببینید !!

به همین سادگی ، به همین خوشمزگی :mrgreen: