PDA

View Full Version : مبتدی: ورود اطلاعات از textbox به combobox

foroughiiii
سه شنبه 05 آبان 1394, 18:51 عصر
من یه تکس باکس دارم که میخوام از اون به کمبو باکس توی فرم ویندوز سی شارپ اطلاعات وارد کنم میشه راهنماییم کنید؟چون من با این کد همون لحظه میبنم که وارد میشه ولی بعد که برنامه رو میبندم دیگه تو کامبو باکس چیزی نیست

cmbround.Text = txtround.Text;
cmbround.Items.Add(txtround.Text);

R_khaleghi
سه شنبه 05 آبان 1394, 19:32 عصر
من یه تکس باکس دارم که میخوام از اون به کمبو باکس توی فرم ویندوز سی شارپ اطلاعات وارد کنم میشه راهنماییم کنید؟چون من با این کد همون لحظه میبنم که وارد میشه ولی بعد که برنامه رو میبندم دیگه تو کامبو باکس چیزی نیست

cmbround.Text = txtround.Text;
cmbround.Items.Add(txtround.Text);

خوب درست است دیگر. شما تا زمانی که برنامه تون درحال اجرا می باشد اطلاعات داخل کمبو باکس مشاهده می کنید و دوباره بعد از اینکه برنامه بسته شد کمبوباکس به حالت اولیه بر میگردد و به گونه ای ریست می شود.
اگر داده های شما ثابت است پیشنهاد می کنم که به صورت دستی از طریق Properties داده ها را به کمبوباکس اعمال کنید.
و یا برای ذخیره از بانک ها استفاده کنید.

foroughiiii
سه شنبه 05 آبان 1394, 22:12 عصر
راستش من میخوام که داده ها رو فرد به صورت دستی وارد کنه ، و بعدش از اونا استفاده کنه تو قسمتای دیگه ، به عبارتی به آیدی هر داده نیاز دارم واسه کار بعدیم میشه راهنماییم کنید؟

R_khaleghi
سه شنبه 05 آبان 1394, 22:23 عصر
راستش من میخوام که داده ها رو فرد به صورت دستی وارد کنه ، و بعدش از اونا استفاده کنه تو قسمتای دیگه ، به عبارتی به آیدی هر داده نیاز دارم واسه کار بعدیم میشه راهنماییم کنید؟

راستش بخوای ایده من اینه که از بانک استفاده کنی یا از فایل ها.
از طریق فایل ها که من اطلاعی از نحوه کارش ندارم ولی با استفاده از بانک اطلاعاتی می تونین یک جدول ایجاد کنید مثلا فرض کنید کمبو گروه کالا ها هست، خوب یک جدول تحت عنوان گروه کالا ایجاد کنید و هر چیزی که درون کمبو میاد یک کپی هم درون بانک ذخیره بشه

foroughiiii
شنبه 09 آبان 1394, 08:31 صبح
ببینید من میخوام بعد از وارد کردن اطلاعات درون کامبو باکس اونارو بریزم توی لیست پیوندی ؟ که بعد بتونم بهشون لینک بدم و ارتباطاتشون رو مشخص کنم ، به نطرتون اول باید اون داده ها رو ذخیره کنم؟تو فایل ؟

Vidico
شنبه 09 آبان 1394, 09:51 صبح
اره اونا رو ذخیره کن، اگه برنامت پایگاه داده نداره و نیازی نداری
تو فایل ذخیره کن
و بعدش تو هر بار لود برنامت فایل رو باز کن و کومبوباکست رو با مقادیر داخل فایل پر کرن
و بعدش که کاربر میاد از کومبوباکس یه گزینه رو انتخاب می کنه با selectedindex شماره ردیف رو بدست بیار

foroughiiii
شنبه 09 آبان 1394, 12:54 عصر
میشه راهنماییم کنید چه طوری این اعضا رو از کامبو باکس به داخل لیست پیوندی ببرم؟ راستش اصلا نمیدونم لیست پیوندی چه طوری تو سی شارپ ایجاد میشه؟ خیلی هم سرچ کردم ولی یه جا دیدم از arrylist استفاده میکنه ولی واقعا نمیدونم که اشاره گرشو چه طوری تشخیص بدم ؟ آخه دارم یه گراف رو با لیست پیوندی ایجاد کنم ، که کاربر اسم نود ها و ارتباط بینشون رو وارد کامبو باکس میکنه . خواهشا میشه بهم یه ایده بدید؟