PDA

View Full Version : نمایش دیتابیس ساخته شده توسط EF Code First در لیست دیتابیسهای sql server management studio

mbasirati
چهارشنبه 06 آبان 1394, 09:47 صبح
سلام
من code first کار میکنم. توی فایل وب کانفیگ هم کانکشن استرینگم رو تنظیم کردم ولی بازم دیتابیس پروژه توی لیست دیتابیسای sql server نمیاد.
علتش چیه؟

<connectionStrings>
<add connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=myDatabase;Integrated Security=True;" name="myDatabase" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

r4hgozar
چهارشنبه 06 آبان 1394, 11:30 صبح
سلام.
سرور نیم رو چی وارد می کنید؟
باید . وارد کنید.

mbasirati
چهارشنبه 06 آبان 1394, 11:33 صبح
سلام.
سرور نیم رو چی وارد می کنید؟
باید . وارد کنید.

تو کانکشن استرینگ DataSource رو . وارد کردم.

minaforotan
چهارشنبه 06 آبان 1394, 12:09 عصر
سلام
من code first کار میکنم. توی فایل وب کانفیگ هم کانکشن استرینگم رو تنظیم کردم ولی بازم دیتابیس پروژه توی لیست دیتابیسای sql server نمیاد.
علتش چیه؟

<connectionStrings>
<add connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=myDatabase;Integrated Security=True;" name="myDatabase" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

یعنی چی نمیاد کانکشن فقط برای برقراری ارتباط با دیتابیس شماست قرار نیست اون رو بسازه باید از مایگریشن استفاده کنید

mbasirati
چهارشنبه 06 آبان 1394, 12:45 عصر
یعنی چی نمیاد کانکشن فقط برای برقراری ارتباط با دیتابیس شماست قرار نیست اون رو بسازه باید از مایگریشن استفاده کنید

وقتی هنوز دیتابیسی وجود نداره کانکشن استرینگ قراره با کدوم دیتابیس ارتباط برقرار کنه؟؟؟ وقتی شما دارید از code first استفاده می کنید چه جوری باید به ef بگید که دیتابیس رو کجا بسازه؟ وقتی شما چندتا instance از sql دارید چه جوری باید بهش بفهمونید دیتابیس رو کدوم instance ساخته بشه؟؟ با کانکشن استرینگ این رو به Ef میگید!!

mbasirati
چهارشنبه 06 آبان 1394, 13:01 عصر
راهش رو پیدا کردم.
توی سازنده کلاس DatabaseContext، اسم کانکشن استرینگم رو معرفی کردم

<connectionStrings>
<add connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=myDatabase;Integrated Security=True;" name="ConnectionStringName" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

public DatabaseContext() : base("ConnectionStringName")
{

}