PDA

View Full Version : روش درست استفاده از یوزر کنترل ها

حامد رضائی
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 11:55 صبح
سلام
من یه برنامه با asp.net2003 واسه یه شرکتی نوشتم که کلیتش به این شکله که یه صفحه اصلی داره که نام سایت و چند تا دکمه هست که با زدن هر کدون از اونها یک یوزر کنترل به یک پنل که تو صفحه گذاشتم اضافه می شه حالا یکی از این یوزر کنترل ها خودش شامل چند تا جدول که هست که هر کدوم از جداول داخل یک پنل هستند که در هر لحضه یکی از اونها نمایش داده میشه اما چون تعداد زیاد هست و امکاناتی هم که داره زیاده (برای هر کدوم جستجو ،نمایس ،ویرایش ،حذف، اضافه، چند نوع چاپ که مرتب سازی و ...) کدهام خیلی زیاد شده و حجم صفحه هم 66Kشده (این قسمت اطلاعات مربوط به واحد های تولیدی هستش- یعنی یک واحد تولیدی معرفی می شه و بعد توی قسمت های دیگه تو همین فرم جداول دیگش که مر بوط به اون واحد هست پر میشه )
حالا این شرکت می گه که این روش روش خوبی نست شما باید هر قسمت رو در یک فرم جدا می نوشتی که اندازه فرمت کم بود که تو اینترنت بهتر باز بشه
حالا من نمی دوم حق با اون هست یا نه اگه هست بگین چکار باید بکنم در این چنین مواقعی راهنمایی کنید که پروژه های بعدی رو بهتر بنویسم.

اَرژنگ
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 16:52 عصر
۱) روش سطح بالا: استفاده از Builder Pattern و لود کردن کنترلها و ساخت صفحه بنابر با پارامترها.
۲) روش سطحه بائین و عامیانه اشتباه: تمام کنترلها در صفحه هستن، با ست کردن
visible = trueیا false.
حالا کدام روش را کی توصیه میکنه؟

حامد رضائی
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 12:28 عصر
خوب ساختار این روش Builder Pattern چطوری ؟
مثلا تویه یک یوزر کنترل من یوزر کنترل دیگه رو لود کنم ؟میشه ؟
یک نمونه برنامه این شکلی کسی نداره من ببینم