PDA

View Full Version : ایجاد پایگاه داده مشترک

amir.bu
پنج شنبه 07 آبان 1394, 09:17 صبح
سلام دوستان
میخواستم بدونم میشه از چند پایگاه داده مشترک در پی اچ پی استفاده کرد؟
مثلا سایت من به پایگاه داده خودش وصل هست و استفاده هم میکنم اما من به پایگاه داده یک سایت دیگه هم نیاز دارم ک البته اون هم مال خودمه میشه یک سایت از دو یا چند پایگاه داده مشترک استفاده کنه ؟

milad_d993
پنج شنبه 07 آبان 1394, 10:13 صبح
تا حالا امتحان نکردم ولی وقتی که فقط یک بانک داریم میشه بعد کوئری $link رو قرار نداد

$link= mysql_connect(...);
mysql_select_db("bookstore",$link);

$bookCount = mysql_query("select count(*) from book ");

ولی وقتی به چند تا بانک متصل هستیم بعد از کوئری یک کاما میزاریم و مشخص میکنیم....

$link1= mysql_connect(...);
mysql_select_db("bookstore",$link1);

$link2= mysql_connect(...);
mysql_select_db("ads",$link2);

$bookCount = mysql_query("select count(*) from book ",$link1);

amir.bu
پنج شنبه 07 آبان 1394, 10:35 صبح
خب این درست اما میشه بگید چطوری وصل بشیم؟منظورم اطلاعات دیتابیس هست چطوری باید وارد بشن اطلاعات مربوط به یک سایت دیگه

mojooriass
پنج شنبه 07 آبان 1394, 13:36 عصر
در اینجا توضیح داده شده :
http://barnamenevis.org/showthread.php?510134-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1

Unique
پنج شنبه 07 آبان 1394, 14:26 عصر
مثلا سایت من به پایگاه داده خودش وصل هست و استفاده هم میکنم اما من به پایگاه داده یک سایت دیگه هم نیاز دارم ک البته اون هم مال خودمه میشه یک سایت از دو یا چند پایگاه داده مشترک استفاده کنه ؟

بله چه فرقی میکنه ! مهم نیست پایگاه کجا باشه ، کافیه آدرس IP سرور و اجازه دسترسی وجود داشته باشه. تعداد بی معنیه.

pbm_soy
جمعه 08 آبان 1394, 01:19 صبح
بله هر تعداد دیتابیس باشد میتوانید با آن کار کنید مگر اینکه محدودیتهای سخت افزاری داشته باشید و یا مهمتر از همه محدودیتهایی در سطح سرور داشته باشید!
برخی سرور ها اجازه اتصال به یک دیتابیس بیشتر را نمیدهند و آنهم فقط سرور دیتابیس خودشان است!
ویا اینکه بیشتر سرورهای دیتابیس مخصوصا mysql بصورت پیش فرض اتصال از راه دور را نمیدهند وباید آنرا فعال کنید برای اینکار هم اگه درست یادم باشه از طریق phpmyadmin هم میتوانستید بخش permission ها که در آن برای یک user خاص سطح دسترسی موردنظر را میدهید و یا بهش خاصیت full را میدهید!

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید

http://stackoverflow.com/questions/1935314/connecting-to-remote-mysql-server-using-php