PDA

View Full Version : حرفه ای: نمایش شماره تلفن کاربر در صفحه حین تماس

رضا قربانی
پنج شنبه 07 آبان 1394, 18:36 عصر
با سلام و خسته نباشید .

زمانی که تلفن زنگ بخوره ، می خوام در همون لحظه شماره ی کاربر رو در صفحه php چاپ کنم .

هیچ اطلاعاتی در مورد این نوع برنامه نویسی ندارم ( بهش میگن سوکت نویسی ؟ )

کسی هست راهنماییم کنه تا چیزی که می خوام بهش برسم ؟ :قلب:
می خوام این حرکتو انجام بدم :اشتباه:

milad_d993
پنج شنبه 07 آبان 1394, 22:02 عصر
هرچند که php مناسب اینکار نیست ولی:

خوب برای کار کردن با مودم (تلفن) باید دستورات AT command رو بلد باشین

اما قبلش باید بتونین با پورت COM کامپیوتر ارتباط برقرار کنین و دستورات رو از اون ارسال کنید
برای کار با پورت COM یه کتابخانه پیدا کردم : php_ser که از اینجا میشه دانلود کرد (http://www.easyvitools.com/download/download.html)؛ و اینجا (http://www.easyvitools.com/phpserial/php_ser_reference.html) هم نحوه راه اندازیش توضیح داده شده

برنامه نویسی سوکت هم فکر کنم بیشتر به برنامه نویسی شبکه و کار با پروتکل TCP/IP گفته میشه
ولی اینجا ما با پورت COM کار میکنیم

منم خیلی دنبال کار با مودم هستم و یکی از کامپوننت هایی که برای اینکار هست AsyncPro که متن باز و رایگانه ولی اینجور کامپوننت ها رو بیشتر توی دلفی و vb و c# استفاده میکنن

اگر به جایی رسیدین یه تاپیک آموزشی براش باز کنین لطفا

رضا قربانی
پنج شنبه 07 آبان 1394, 22:20 عصر
هرچند که php مناسب اینکار نیست ولی:

خوب برای کار کردن با مودم (تلفن) باید دستورات AT command رو بلد باشین

اما قبلش باید بتونین با پورت COM کامپیوتر ارتباط برقرار کنین و دستورات رو از اون ارسال کنید
برای کار با پورت COM یه کتابخانه پیدا کردم : php_ser که از اینجا میشه دانلود کرد (http://www.easyvitools.com/download/download.html)؛ و اینجا (http://www.easyvitools.com/phpserial/php_ser_reference.html) هم نحوه راه اندازیش توضیح داده شده

برنامه نویسی سوکت هم فکر کنم بیشتر به برنامه نویسی شبکه و کار با پروتکل TCP/IP گفته میشه
ولی اینجا ما با پورت COM کار میکنیم

منم خیلی دنبال کار با مودم هستم و یکی از کامپوننت هایی که برای اینکار هست AsyncPro که متن باز و رایگانه ولی اینجور کامپوننت ها رو بیشتر توی دلفی و vb و C#‎ استفاده میکنن

اگر به جایی رسیدین یه تاپیک آموزشی براش باز کنین لطفا

احتمالا باید یک نرم افزار رابطی بین (مودم تلفن) و (اینترنت) باشه و مودم تلفن هم به هر کامپیوتر متصل میشه و کامپیوتر هم باید به اینترنت دسترسی داشته باشه تا اطلاعات به یک سروری ارسال کنه .

من مشکلم اون نرم افزاره هست که شماره تلفن رو به سرور ارسال میکنه (حالا نرم افزاره - کد نویسیه - سخت افزاره - ....) نمی دونم چیه

us1234
پنج شنبه 07 آبان 1394, 22:38 عصر
احتمالا باید یک نرم افزار رابطی بین (مودم تلفن) و (اینترنت) باشه و مودم تلفن هم به هر کامپیوتر متصل میشه و کامپیوتر هم باید به اینترنت دسترسی داشته باشه تا اطلاعات به یک سروری ارسال کنه .

من مشکلم اون نرم افزاره هست که شماره تلفن رو به سرور ارسال میکنه (حالا نرم افزاره - کد نویسیه - سخت افزاره - ....) نمی دونم چیه

می خواهید سایت ارائه دهنده خدمات فکس بسازید :)

باید با یک زبان مثل سی یا جاوا ( یا حتی c# ) که قابلیت خواندم مداوم از پورت های سیستم را دارد این کار را بکنید و فقط با API به php مرتبط ش کنید با php به نتیجه ای نمیرسید ...
تلفن هم باید به وسیله یک مودم به سرور متصل شده باشد ...

milad_d993
پنج شنبه 07 آبان 1394, 22:39 عصر
میشه بگین کاربردش چیه و دقیقا میخواین چی درست کنین و به چی برسین؟؟؟ (البته اگه محرمانه نیست :شیطان:)
----
با تشکر از جناب us1234 (http://barnamenevis.org/member.php?217337-us1234)

رضا قربانی
پنج شنبه 07 آبان 1394, 23:19 عصر
تا اینجایی که من متوجه شدم میشه با kdtele یا exele tele و یا ابزاری به اسم TAPIEx این کارو کرد .
مودمی هم که استفاده می کنیم باید قابلیت نمایش آی دی کالر داشته باشه .
کد سورسی که باید بنویسیم باید هماهنگ با مودمی که استفاده می کنیم باشه .
اینجا یه سری توضیح داده شده : http://barnamenevis.org/showthread.php?291238-%D9%83%D8%A7%D9%84%D8%B1-%D8%A2%D9%8A%D8%AF%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B4%D9%8A-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%D9%8A ولی من چیزی ازش سر در نیاوردم .
ما به یک زبان ویندوزی هم احتیاج داریم

یه سری کد هم اینجا هست که سر در نمیارم : http://barnamenevis.org/showthread.php?79937-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86

رضا قربانی
پنج شنبه 07 آبان 1394, 23:23 عصر
میشه بگین کاربردش چیه و دقیقا میخواین چی درست کنین و به چی برسین؟؟؟ (البته اگه محرمانه نیست :شیطان:)

می خواهید سایت ارائه دهنده خدمات فکس بسازید :)

می خوام وقتی یه شماره خاص به یه جایی زنگ زد اونو برای امنیت بیشتر هدایت کنم به یه جای خوب و بعدش از اون جای خوب به یه شماره همراه SMS بدم و موشک دور برد شلیک بشه .
چطوره ؟

Mask
جمعه 08 آبان 1394, 00:07 صبح
سلام برنامه ای که نیاز دارید رو میشه به راحتی با زبانهای ویندوزی مثل دلفی یا سی شارپ نوست.
من چند وقت پیش درگیر همچین برنامه ای بودم که با سمپلهای KDtele در دلفی نوشتمش.
اگه خواستید به عنوان انجام پروژه در خصوصی پیام بدید. وگرنه میتونید از سمپلهای موجود استفاده کنید.

us1234
جمعه 08 آبان 1394, 09:38 صبح
می خوام وقتی یه شماره خاص به یه جایی زنگ زد اونو برای امنیت بیشتر هدایت کنم به یه جای خوب و بعدش از اون جای خوب به یه شماره همراه SMS بدم و موشک دور برد شلیک بشه .
چطوره ؟

عزیز شما اگر هدف را کامل میگفتید شاید میتوانستیم راه های جالب تری برای حل مساله پیشنهاد کنیم .

مثلا همان فکس که من گفتم به سادگی میشود با کمک یک نرم افزار حرفه ای ( ویندوزی ) فکس پیاده سازی کرد و فقط نیاز به یک نرم افزار کوچک دارید که با فرمان شما موس را حرکت دهد و داخل آن نرم افزار کار انجام دهد !

حالا خودتان مقایسه کنید ساخت یک نرم افزار که بتواند با موس داخل یک نرم افزار دیگه کار کند ساده تر است یا ساخت یک نرم افزار که فکس ارسال کند ؟

همیشه فکر نکنید راهی که پیش گرفتید بهترین راه است ...

milad_d993
جمعه 08 آبان 1394, 12:11 عصر
عزیز شما اگر هدف را کامل میگفتید شاید میتوانستیم راه های جالب تری برای حل مساله پیشنهاد کنیم .

مثلا همان فکس که من گفتم به سادگی میشود با کمک یک نرم افزار حرفه ای ( ویندوزی ) فکس پیاده سازی کرد و فقط نیاز به یک نرم افزار کوچک دارید که با فرمان شما موس را حرکت دهد و داخل آن نرم افزار کار انجام دهد !

حالا خودتان مقایسه کنید ساخت یک نرم افزار که بتواند با موس داخل یک نرم افزار دیگه کار کند ساده تر است یا ساخت یک نرم افزار که فکس ارسال کند ؟

دادا جان همون طور که توی اولین جوابم گفتم منم دنبال کار با مودم و تلفن هستم فقط کامپوننت هایی که پیدا کردم کرک شده بودن
این راهی که میگین با نوشتن یه برنامه واسط برای حرکت دادن ماوس و... روی برنامه تلفن هست (اسمش ماکرو هست دیگه؟؟؟؟) خوب آموزشش رو بزار دیگه
فقط اگه نرم افزار کار با تلفن به صورت command line باشه و برنامه ما با ماکرو روی اون کار کنه بهتره تا اینکه gui داشته باشه ....

us1234
جمعه 08 آبان 1394, 13:09 عصر
دادا جان همون طور که توی اولین جوابم گفتم منم دنبال کار با مودم و تلفن هستم فقط کامپوننت هایی که پیدا کردم کرک شده بودن
این راهی که میگین با نوشتن یه برنامه واسط برای حرکت دادن ماوس و... روی برنامه تلفن هست (اسمش ماکرو هست دیگه؟؟؟؟) خوب آموزشش رو بزار دیگه
فقط اگه نرم افزار کار با تلفن به صورت command line باشه و برنامه ما با ماکرو روی اون کار کنه بهتره تا اینکه gui داشته باشه ....

راستش این چیز های آموزشی نیست :)

کلی تجربه ، اعصاب خوردی ، شب زنده داری و ... پشت این گونه حرکات نهفته است :))

الکی نیست که برای کوچک ترین ربات هایی که ساخته میشود قیمت های چند هزار دلاری گرفته میشود :D

milad_d993
جمعه 08 آبان 1394, 13:50 عصر
راستش این چیز های آموزشی نیست :)

کلی تجربه ، اعصاب خوردی ، شب زنده داری و ... پشت این گونه حرکات نهفته است :))

الکی نیست که برای کوچک ترین ربات هایی که ساخته میشود قیمت های چند هزار دلاری گرفته میشود :D

صد درصد......... شما هم باید مزد زحماتتون رو بگیرین؛ در حال حاضر حداقل 2 تا وبسایت معروف ایرانی هستند که در ازای تولید فیلم های آموزشی هزینه رو پرداخت میکنن
بجای آموزش متنی با عکس توی اینجا فیلم درست کنید و به این وبسایت ها بفروشین

برای درامد های چند هزار دلاری رو هم باید نرم افزار رو عرضه جهانی بکنین...:گیج::گیج:

رضا قربانی
دوشنبه 11 آبان 1394, 18:46 عصر

من هدف رو کامل گفتم :لبخند:

us1234
دوشنبه 11 آبان 1394, 19:13 عصر
من هدف رو کامل گفتم :لبخند:

پس مسیر را 100 درصد اشتباه اومدید ...

باید جای دیگه دنبال هدفتان باشید ...

fh_joker
سه شنبه 12 آبان 1394, 11:33 صبح
دوست عزیز متاسفانه منم دقیق متوجه منظور شما نشدم.
الان یه برنامه دارم با سرویس daemon به صورت مداوم وصل میشه به سوکت و لاگ های تلفن رو می گیره.البته سانترال هست و روی شبکه قرار داره.
بعد لاگ ها توی دیتابیس ذخیره میشه. دیگه با php هر کاری میشه کرد.
ضمنا فکر می کنم بد نباشه در مورد الستیکس جستجو کنید شاید به دردتون خورد.

رضا قربانی
سه شنبه 12 آبان 1394, 19:19 عصر
دوست عزیز متاسفانه منم دقیق متوجه منظور شما نشدم.
اولین زنگ تلفن خورده شد شماره ی طرفی که زنگ زده بره به آدرس www.test.com/index.php?id=09111111111