PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی فروشگاه اینترنتی

_sAyEh_
پنج شنبه 07 آبان 1394, 21:57 عصر
سلام

من قصد دارم یک فروشگاه راه اندازی کنم
ولی نمیدونم چ هاستی و کلا چ مواردی نیاز دارم ک مناسب باشن

و اینکه تفاوت فروشگاه هایی با خرید پستی و درگاه بانکی چیه ؟ یعنی اگه بخوام از طریق پست باشه چ اقداماتی باید انجام بدم ؟ از طریق بانکی چی ؟
قالب رو بهتره اماده استفاده کنم یا بسازم ؟

و اینکه طریقه راه اندازی فروشگاه هایی مث ایسام ( ک بعد از تایید دریافت کالا توسط مشتری پول رو به حساب فروشنده واریز میکنن ) چه طوریه ؟؟

ممنون میشم اونایی ک اطلاع دارن راهنمایی کنن

و اگه ممکنه چند کتاب خوب درباره راه اندازی فروشگاه و طراحی قالب و سبد خرید و سئو و ... هر انچه ک نیازه دیگه, معرفی کنید ( پولی یا رایگان , در نت یا کتاب فروشی فرقی نداره فقط لطفا کتاب هایی رو معرفی کنید ک با اتمام خوندن اون ها بتونم اطلاعات جامع و کاملی بدست بیارم - یا اگه سایت خوبی هست ک اموزش رو ب طور کامل داده لطفا معرفی کنید و لینک اموزش رو قرار بدید ! )

پیام حیاتی
پنج شنبه 07 آبان 1394, 22:28 عصر
سلام
از فروشگاه سازهای آماده استفاده کنید.(اپن کارت و پرستا شاپ).
با فضای 500مگ شروع کنید در ادامه در صورت نیاز می توانید ارتقاء دهید.
خرید پستی اگر بخواهید کاربر پس از خرید وجه را به ماموز پست بپردازد باید به پست مرکزی شهر خود مراجعه کنید و قرارداد ببندید(با شخص حقیقی یا آزاد قرارداد نمی بندن.شرکت یا جواز کسب باید داشته باشید.) در قرارداد یک شماره حساب معرفی می کنید که هر 5 روز یا 10 روز یکبار پست پول های دریافتی از کاربران را به حساب شما واریز خواهد کرد.قرارداد با پست شامل هزینه هم خواهد بود که قیمت حال حاضر را اطلاع ندارم.
از طریق بانکی باید ابتدا نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید که به لطف حضرات و آقایان در حمایت از کسب و کارهای کوچک این امر شامل مراحل هقت خوان رستم و باز هم هزینه هایی می باشد که در سه نوبت جهت بررسی سایت شما در سه مرحله اخذ خواهد شد.(قوانین دائم در حال تغییر هستند انشالله این تغییرات در جهت افزایش هزینه ها نباشد.)
برای پرداخت آنلاین می توایند از شرکت های واسط همچون پارس پال یا زرین پال استفاده کنید.
کتاب فارسی خوب در دنیای کامپیوتر از نظر من وجود نداره!برای یادگیری به سایت های پشتیبانی فروشگاه های معرفی شده مراجعه کنید یا از فیلم های آموزشی یوتیوب بهره ببرید.
https://opencart.ir/
,
https://ipresta.ir/
موفق باشید.

Mr.Robot666
پنج شنبه 07 آبان 1394, 23:48 عصر
نیازی نیست حتما خدتون رو درگیر این مسائل کنید؛ شاید کتاب های بازاریابی فروشگاه های آنلاین بهتر بتونه به دید شما کمک کنه. البته مسائلی که آقای حیاتی گفتن مسائل اداری فروشگاه شما هست و لازم هست بدونید ولی مسائل فنی لزومتی نداره آخه معمولا شخص خودشو درگیر این مسائل میکنه و از اصل قضیه غافل میشه

FNS4565
یک شنبه 10 آبان 1394, 11:07 صبح
راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی این روزا دیگه سختی قبل رو نداره مثلا شما به راحتی با وردپرس و یک افزونه فروشگاه ساز ووکامرس می تونین فروشگاه تون رو بسازین و سئو سایت (http://www.newseo.ir) هم با افزونه های یوآست خیلی راحت انجام می شه . اگه بیشتر اطلاع خواستن بگین تا توضیح بدم .

سینااکبری
یک شنبه 10 آبان 1394, 13:47 عصر
سلام.
شما میتونید یک هاست با ظرفیت 1 گیگ با پهنای باند دلخواه بگیرید (لینوکس با کنترل پنل Cpanel). بعد باید وردپرس رو نصب کنید و یک پوسته فروشگاه و پلاگین(افزونه) های فروشگاه سازی رو روی اون ها نصب کنید.
نیازی نیست که درگاه پرداخت آنلاین داشته باشید یا با شرکت پست قرار داد ببندید.
میتونید از شرکت هایی همچون، پارس کسب، پایگان (http://payeganltd.com/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%D9%88% DB%8C%D8%B3_%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF_%D9%88_%D9%81 %D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1% D9%86%D8%AA%DB%8C.html?T=PostIntro&s=1103)،ایران مارکت سنتر (http://www.iranmc.com/) و... استفاده کنید.
وقتی با این شرکت ها قرار داد ببندید که هزینه ای حدود 120 الی 250 هزار تومان در سال داره، میتونید محصولات خودتون وقیمت هاشو در اکانتی که به شما میدن ثبت کنید، بعد یک لینک خرید به شما میده که میتونید تو سایت خودتون قرار بدید، مثلا دکمه خرید رو قرار بیدی و لینک اون محصول رو قرار بدید، همین. بقیه کار با شرکت هایی که گفتم هست. اونا خودشون درگاه هم دارن، و با شرکت پست قرار داد دارن. وقتی سفارشی ثبت میشه به شما توسط پنل کاربریتون، پیامک و ایمیل اطلاع داده میشه. بعد شما محصولات رو آماده میکنید و از طریق پنل اون سفارش رو تائید میکنید. هر روز یکبار مامور پست میاد و کالا یا کالاها رو از شما تحویل میگره. و دیگه هیچ کاری نمیخواد شما انجام بدید، بقیش با شرکت پست و اون شرکتی هست که قرار داد بستید. فکر کنم ایران مارکت سنتر و پارس کسب از همه اینجور شرکت ها بهتر باشه. بعد هر 8 روز یکبار، پول خودتون رو میگیرید.( هزینه پست هم، خوده شرکت پست و اون شرکت همکاری فروش، در زمان ثبت سفارش مشتری، حساب میکنن.)
موفق باشید.

pbm_soy
یک شنبه 10 آبان 1394, 20:41 عصر
من این سایتها را مطالعه نکردم ولی سوالی که برام پیش آمده اینه که آیا باید هاست بگیریم و سایت را راه بیاندازیم؟
وهمینطور باید ماژول فروشگاه را هم باید روی آن فعال کنیم؟ آیا این پلاگین فروشگاه مخصوص این شرکتها است؟
کالاها را باید کجا ثبت کنیم؟!
گفتید که سایتهای پایگان و ایران مارکت سنتر دادن ثبت کنید این اکانت کجاست؟

pbm_soy
یک شنبه 10 آبان 1394, 20:58 عصر
تو سایت ایران مارکت سنتر قیمت ۱۵۰ و یا ۲۵۰ هزار تومان هزینه برای هاست و نرم افزا. و استفاده از سیستم فروش و تحویل و پست است!
این‌مورد با گفته بالا کمی تناقض دارد!
آیا صاحب فروشگاه باید هاست ونرم افزار را تهیه کند؟ در این صورت ۱۵۰ هزارتومان کمی گران نیست؟ هم هاست و نرم افزار را باید صاحب سایت آماده کند و بازهم اینقدر پول دادن کمی گران است!
اگر هاست و دامین و نرم افزار را صاحب سایت فراهم کند فقط میماند گرفتن درگاه پرداخت که اونم اگه از درگاه های غیر بانکی مانند زرین پال و غیره استفاده شود که نماد نیاز هم نیست بگیرند!
اگر درگاه پرداخت بانکی هم بخواهند بگیرند باید اول نماد را بگیرند و سپس درخواست بدهند بانک و درگاه را بگیرند
این قضیه گرفتن درگاه پرداخت برای فروشگاه در هر دوصورت هزینه آنچنانی ندارد و زمان زیادی هم نیاز نیست برای صرف شود حدود یک یا دو سال پیش هم مراحل گرفتن نماد و درگاه حدود یکی یا دوماهه تمام میشد!

سینااکبری
سه شنبه 12 آبان 1394, 17:45 عصر
سلام.
نه دوست عزیز.
ببینید:

شما یک سایت درست میکنید با ماژول ها و ابزار های لازم که در وردپرس همه اینها به فراوانی یافت میشه.
بعد یک اکانت از یکی از شرکت ها میخرید.
مثلا شما میخواهید کتاب بفروشید. کتاب X، کتاب Y، کتاب z و...
در سایت خودتون تمام مشخصات رو ثبت میکنید و توضیحات محصولتون رو میگید.
وارد اکانت که تهیه کرده اید میشد بعد ثبت محصول جدید رو میزنید. سپس مینویسد کتاب X و سپس قیمت و اطلاعات دیگر رو وارد میکنید و ثبت رو میزنید. به شما یک لینک خرید داده میشه و اون رو توی سایت خودتون قرار میدید تا کاربران وقتی روی اون کلیک میکنند به قسمت مربوط برن و آدرس محل زندگی شماره و.... رو وارد کنن و بعد قیمت رو به صورت آنلاین(خوده اون شرکت درگاه داره) یا نقدی پرداخت کنن. (اگر آنلاین پرداخت کنن تا 3 روز مبلغ به حساب شما واریز میشه ولی خرید نقدی تا 10 روز هم زمان میبره)
برای هر محصول دیگه هم باید جدا ثبت کنید در اکانت و لینک خرید رو به سایتتون اضافه کنید.
من 3 سال پیش که از میهن مارکت سنتر استفاده میکردم هاست و ماژول های لازم رو هم میداد. اما نه کاربردی داره و نه میتونید اونجوری که میخواهید شخصی سازی کنید. ولی الآن رو نمیدونم.
میتونید از پشتیبانیشون سوالات مورد نظر خودتون رو جهت اطلاعات بیشتر بپرسید.
موفق و پیروز باشید.

telbaz666
سه شنبه 31 مرداد 1396, 17:13 عصر
کاش یه سرچی میکردین تو نت بعد پست میگذاشتین !

http://telbaz.ir

anvar
پنج شنبه 02 شهریور 1396, 11:18 صبح
کلا چند تا توصیه و پشنهاد دوستانه !

1 - اگر قراره بعد از چند ماه سر و کله زدن با فروشگاه ول کنی بری - بهتره زیاد دنبال آپشن های دست اول نباشی سعی کن از ارزون ترین ها استفاده کنی - اما اگر قراره درست و حسابی بچسبی به هدفت دنبال بهترین ها باش (بهترین هاست - بهترین ابزار - بهترین قالب , بهترین منبع و ....)

2 - من شخصا پرستا شاپ رو گزینه بهتری می دونم - چه توسعه دهنده باشی چه مصرف کننده اما به معنای بد بودن گزینه های دیگه مثل اوپن کارت یا ووکامرس نیست. انتخاب بیشتر سلیقه ای هست شاید گزینه های بهتر از این 3 مورد هم وجود داشته باشد مثلا https://www.shopify.com/

3 - در انتخاب میزبان تاکید می کنم که همیشه سراغ خوش نام ترین ها بری - هر چند ارزون ترین نیستند - چون دیر یا زود از سوء خدمات سایر متقلب ها خسته میشی و مجبورا با صرف هزینه بیشتر بر می گردی سر نقطه اول - چند مدتیه شرکت های هاستینگ و نمایندگی های بی در و پیکر مثل قارچ سبز میشن تا قبل از خرید مثل سریش بهت می چسبن اما بعد از خرید سرویس مورد نظر برای پشتیبانی باید منت هم بکشی

4 - از فروشگاه سازهای اختصاصی تا حد ممکن دورباش - زیاد هم به تبلیغاتشون توجه نکن - مثلا (ما خاص نوشتیم - امنتیتش تضمینیه و .چرندیات مشابه ....) شما فقط برای فروشگاه سازهای عمومی مثال پرستا و ووکامرس این رو در نظر بگیر که سالیان سال مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان بر روی پیشرفت و بهبود اونها کار کردن و این پیشرفت هر روز ادامه داره - از سیستم های چند فروشندگی و دکان های سوسیالیستی هم بعنوان انتخاب اول پرهیز کن

در مجموع اگر قراره درست و حسابی به این کار بچسبی بهتره که مسائل فنی رو از مدیریت و بازاریابی جدا کنی - اینجوری تمرکز شما بین قسمت های مختلف کار توزیع نمیشه و راندمان خیلی بهتری خواهید داشت - یعنی تیم توسعه دهنده و پشتیبان به مسائل اینچنینی برسن و شما به بازاریابی و استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار

5 - کتاب خوب رو هم اگه ملاقات کردی سلام ما رو بهش برسون - همچنین چیزی اصلا وجود نداره که ما معرفیش کنیم راهنمای کاربران و توسعه دهندگان فروشگاه سازها برای شروع خوبه - یه جستجوی فارسی بکنی به جواب می رسی مثلا ووکامرس فارسی

negarfarahan
شنبه 11 شهریور 1396, 12:50 عصر
کارتون راه افتادش

googleseo
چهارشنبه 15 شهریور 1396, 20:52 عصر
من با جوملا خیلی سعی کردم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم. انجام شد ولی آخرش یه جا گیر کردم. ولی سئو سایت (http://google-seo.ir/) جوملا خیلی خوبه. دیر میاد بالا ولی در عوض ماندگاریش بهتر از وردپرسه