PDA

View Full Version : خبر: پایان عمر ASP.NET Web Form و VB.NET

ahmad156
یک شنبه 10 آبان 1394, 22:55 عصر
تو ASP.NET 5 دیگه خبری از توسعه ASP.NET Web Form و VB.NET نیست و این دو دیگه توسط مایکروسافت توسعه داده نمیشن.لینک (http://stephenwalther.com/archive/2015/02/24/top-10-changes-in-asp-net-5-and-mvc-6)

sadegh.te
یک شنبه 10 آبان 1394, 23:14 عصر
به چه دلیل؟ یعنی دیگه فقط MVC رو توسعه میدن؟

پیام حیاتی
یک شنبه 10 آبان 1394, 23:43 عصر
سلام
توی مورد دو گفته شده امکانات جدید asp.net5 برای وب فررم وجود ندارد و اگر می خواهید جا نمانید MVC را شروع کنید!.
اسکات گاتری هم مدتی پیش گفت :
" Different customers look for different programming approaches, and a lot love WebForms and think it is great.
Others love MVC and think it is great.That is why we are investing in both."
همه چیز بستگی به مشتری دارد که کدام یک از اینها بهتر هست هر طراح و برنامه نویس تمایلات خود را برای اجرا و پیاده سازی پروژه دارد و روش خود را دنبال می کند.خیلی ها وب فرم رو فکر می کنند عالی هست خیلی های دیگر بر این عقیده اند که MVC بهتر است.به همین خاطر هست که مایکروسافت هر دو تکنولوژی را گسترش می دهد.
حالا استفان می گوید فقط پشتیبانی می شود اما گسترش داده نمی شود که این پشتیبانی هم به احتمال زیاد آینده کوتاهی دارد همچون سیستم عامل ها.
-----------------------------------------------------------------------
اگر در کل بدین شکل باشد به نظر من بهتر هست به جای MVC.NET برویم سمت PHP. با توجه به اینکه دانستن وب فرم کمکی به یادگیری در MVC نمی کند و مایکروسافت همچون گذشته ثابت می کند ثباتی ندارد.(برای گوشی های ویندوز فون ورژن 6.5 هم که من نیز استفاده می کردم یادم هست بسته بروزرسانی ورژن 7 را ارائه ندادند و کاربران برای استفاده از امکانات جدید و برنامه هایی همچون واتساپ ، وایبر و... که تازه امده بودند مجبور بودند گوشی ویندوز فون با ورژن جدید بگیرن یا به اندروید مهاجرت کنند.).
درست هست که در ایران سال های دیگر رو هم می توان نیازها رو با همین امکانات وب فرم پیاده سازی کرد اما این حسرت باقی می ماند که چرا PHP را از ابتدا انتخاب نکردم.

ahmad156
دوشنبه 11 آبان 1394, 07:53 صبح
چند سالی هست که مایکروسافت تحول زیادی در سیاست های خودش ایجاد کرده.سرعت پیشرفت تکنولوژی های NET. فوق العاده زیاد شده طوری که اگر دست رو دست بزارین از قافله عقب میمونین
مطمئناً تا سالهای سال میشه برنامه های بزرگی رو ASP.NET Web Form نوشت و هیچ مشکلی نیست ولی مطمئناً ASP.NET MVC اون قدر قدرت پیدا میکنه (که قدرت پیدا کرده همین الان هم)که برنامه نوشتن با اون رو نمیتونین در نظر نگیرین.

اگر در کل بدین شکل باشد به نظر من بهتر هست به جای MVC.NET برویم سمت PHP

اما این حسرت باقی می ماند که چرا PHP را از ابتدا انتخاب نکردم

شما اگر ASP.NET MVC رو کار کرده باشین مطمئناً به این نتیجه میرسین که ASP.NET MVC قابل مقایسه با PHP MVC نیست و اگر هم باشه یه سر و گردن بالاتر از PHP MVC هست.