PDA

View Full Version : سوال: ذخیره کردن تصاویر(درخواست راهنمایی)

mojtaba.sln
دوشنبه 11 آبان 1394, 12:31 عصر
سلام دوستان.
برای پروژه ی یه درس دانشگاهی باید یه چیزی شبیه شبکه اجتماعی بنویسم و تحویل استاد بدم در پایان ترم.البته نه فقط نوشتن بلکه باید کار هم بکنه یعنی باید روی سرور قرارش بدم و روی سرور واقعی تست بشه.

نمی دونم سوالمو جای درستی مطرح کردم یا نه؟؟؟
در این شبکه قراره کاربرا تصویر و فیلم آپلود کنند.(یا حتی صوت).
چطور باید این موارد رو ذخیره کرد؟؟؟یا این که کجا باید ذخیره کرد.؟؟؟
مثلا یه سایتی مثل آپارات فیلم هاشو چطور ذخیره می کنه؟؟
البته پروژه درسی من به بزرگی آپارات نیست اما شبیه اونه.

ممنون می شم دوستان در حد سواد بنده تازه کار توضیح بدند و راهنمایی کنند.

پیشاپیش ممنون بابت کمک هاتونhttp://forum.iranphp.org/images/smilies/heart.gif

پیام حیاتی
دوشنبه 11 آبان 1394, 15:19 عصر
سلام
اگر استاد قبول می کنه با CMS ها پروژه رو انجام بدید که کار سختی در پیش ندارید افزونه های زیادی برای بارگذاری و مدیریت فایل های چند رسانه ای برای سیستم های مدیریت محتوایی همچون جوملا ایجاد شده است.شما در زمان کار با cms ها با کدها درگیر نخواهید شد و به سرعت موارد قابل پیاده سازی هستند فقط باید یک آموزش کوتاه در مورد نحوه کارکرد آن CMS ببینید.
اگر قبول نکرد باید با استفاده از یک زبان داینامیک وب همچون C# در دات نت یا زبان اسکریپتی PHP این کار را انجام دهید.
زبان های فوق کار بارگذاری را برای شما انجام خواهند داد لذا برای طراحی فایل ها و استایل بندی باید به html,css نیز مسلط شوید.

mojtaba.sln
دوشنبه 11 آبان 1394, 16:42 عصر
سلام
اگر استاد قبول می کنه با CMS ها پروژه رو انجام بدید که کار سختی در پیش ندارید افزونه های زیادی برای بارگذاری و مدیریت فایل های چند رسانه ای برای سیستم های مدیریت محتوایی همچون جوملا ایجاد شده است.شما در زمان کار با cms ها با کدها درگیر نخواهید شد و به سرعت موارد قابل پیاده سازی هستند فقط باید یک آموزش کوتاه در مورد نحوه کارکرد آن CMS ببینید.
اگر قبول نکرد باید با استفاده از یک زبان داینامیک وب همچون C#‎ در دات نت یا زبان اسکریپتی PHP این کار را انجام دهید.
زبان های فوق کار بارگذاری را برای شما انجام خواهند داد لذا برای طراحی فایل ها و استایل بندی باید به html,css نیز مسلط شوید.

سلام و ممنون بابت پاسختون.
cms رو خودم دارم با yiiframework طراحی می کنم.اما مشکلم طراحی cms نیست .مشکلم ذخیره کدن تصاویر و بقیه فایل هاست.
من شنیدم سایت هایی که از کاربر فایل می گیرند این فایل ها رو در یه سرور دیگه ذخیره می کنند.درسته این موضوع؟؟
مثلآ به نظر شما سایتی مثل آپارات چیکار می کنه برای ذخیره سازی فایل های کاربرا؟؟؟
فیلم ها رو روی سرور سایت نگه می داره یا سرور مجزا؟؟؟

پیشاپیش ممنون بابن کمکتون

محسن شامحمدی
سه شنبه 12 آبان 1394, 08:02 صبح
الزامی به انجام چنین کاری نیست
ولی‌ یک سری سایت‌های اشتراک فایل این کارو می‌کنن.روی سرور اول که می‌شه وب سرور همه چیزا نصب.. php perl python و ...
روی سرور دوم که می‌شه فایل سرور هیچی‌ نصب نیست.فقط خود os نصب.اینطوری اگر حتی برنامه مخربی هم توش آپلود بشه.در آخر اجرا نمی‌شه

mojtaba.sln
سه شنبه 12 آبان 1394, 12:14 عصر
الزامی به انجام چنین کاری نیست
ولی‌ یک سری سایت‌های اشتراک فایل این کارو می‌کنن.روی سرور اول که می‌شه وب سرور همه چیزا نصب.. php perl python و ...
روی سرور دوم که می‌شه فایل سرور هیچی‌ نصب نیست.فقط خود os نصب.اینطوری اگر حتی برنامه مخربی هم توش آپلود بشه.در آخر اجرا نمی‌شه

سلام و ممنون بابت پاسختون.
ببخشید یه سوال دیگه برای من ایجاد شد اونم این که این فایل سروری که گفتید رو چطور باید تهیه کرد؟؟؟شرکت های ارائه دهنده سرور می دن؟؟؟ خودمون باید چنین چیزی آماده کنیم؟؟

پییاپیش ممنون بابت راهنماییتون:تشویق: