PDA

View Full Version : مشکل در وب سرویس ارسال پیامک

alzi1982
دوشنبه 11 آبان 1394, 20:36 عصر
]با سلام،
برای استفاده از وب سرویس یه پنل ارسال پیامک ،
وقتی میخوام از متد Sendmessage استفاده کنم به یه مشکلی میخورم که نتونستم حلش کنم:
اینجا توی آرگومانهای متد sendmessage سه تا آرگومان متن و شماره دریافت کننده + isflash رو در قالب یه شی از یه کلاس به اسم WebServiceSmsSend میگیره،
اما برای تعریف این شی مشکل دارم و خطای Object reference not set to an instance of an object رو برای تعریف این شی از کلاس میده.
کدی که برای مثال نوشتم این شکلی هست، کسی میدونه چه کارش باید بکنم؟

SendReceiveSoapClient sendie = new SendReceiveSoapClient();
WebServiceSmsSend[] shomare = new WebServiceSmsSend[1]; این خط تعریف شی shomare از همون کلاس هست
shomare[0].MessageBody = "test";
shomare[0].MobileNo = 09122266506;
shomare[0].IsFlash = false;
long snder = sendie.SendMessage("093----6351", "ocp-----2", shomare ,27251,null, ref sss)[0];

daffy_duck376
سه شنبه 12 آبان 1394, 12:58 عصر
به نظرم شما کلاس شماره رو تعریف میکنی اما این کلاست خالیه باید شماره بهش اضافه بشه نه اینکه مثلا با متد shomare[0].MessageBody مقدارش رو تعریف کنید. معمولا تو این سرویس ها میتوان تعداد زیادی شماره تعریف کرد. باید به کدی مثل shomare.add() یا همچین چیزی داشته باشه

alzi1982
سه شنبه 12 آبان 1394, 17:15 عصر
با تشکر،
احتمالا دلیلش همینه ولی این کلاس shomare که یک نوع آرایه هست سه نوع متغیر رو توی خودش داشته باشه، هم شماره، هم متن و هم یه آرگومان دیگه به اسم isflash از نوع bool.
بعد از نوشتن shomare. متدی به اسم اد یا مشابهش نمیاد.
دقیقا مشکلم همین مقدار دهی به این کلاس هست که قاعدتا سه تا اطلاعات توشه از نوع longو Stringو bool.

usef64
سه شنبه 12 آبان 1394, 18:06 عصر
اصولا ورودی های توابع در وب سرویس ها، متغیرهای ساده هستن. اگر دوست دارین آدرس وب سرویس رو بذارین تا کدشو براتون بذارم.

alzi1982
سه شنبه 12 آبان 1394, 20:01 عصر
با یه تابع دیگه مشکل حل شد.