PDA

View Full Version : علت اجرا نشدن فایل Exe نرم افزار نوشته شده با c# در کامپیوترهای دیگه؟

md3848
دوشنبه 11 آبان 1394, 19:55 عصر
سلام:لبخندساده:
من از V.S 2012 استفاده میکنم، یه نرم افزار باهاش نوشتم و وقتی پروژه رو کامپایل میکنم و میرم اون فایل exe رو از پوشه ای که توش پروژه ذخیره شده رو بر میدارم تو PC خودم اجرا میشه اون نرم افزار ولی تو کامپیوتر های دیگه نه(البته اونا V.S ندارن)....علت چیه و راه حل چیه؟:لبخند:

abdullah20
دوشنبه 11 آبان 1394, 20:08 عصر
دات نت فریم ورکی که شما استفاده کردید روی سیستم مقصد نصب نیست

md3848
دوشنبه 11 آبان 1394, 20:29 عصر
همین فقط؟
از یه نفر پرسیدم گفت باید setup بسازی....

samiasoft
دوشنبه 11 آبان 1394, 20:46 عصر
بستگی به کامپونت ها یا کنترل هایی که در پروژت استفاده کردی داره.

ببین در رفرنس چه مواردی رو اد کردی باید همینا در سیستم موردنظرتون هم وجود داشته باشند.که برای قرار دادن ان بهترین راه ساخت ستاپ هستش

همچنین به گفته دوستمون بررسی کنید که با چه فریم ورکی نوشتید و دات نت همون نسخه بایستی نصب باشد.

winner1
دوشنبه 11 آبان 1394, 20:50 عصر
خوب رفیق ستاپ واسه همینه دیگه شرایط لازم برای اجرای نرم افزار رو فراهم کنی که مهترینش برای سی شارپ تحت دات نت نصب بودن دات نت فریم ورک هستش

md3848
چهارشنبه 13 آبان 1394, 16:11 عصر
ممنون از شما دوستان:تشویق:
من رفتم رو سیستم دوستم(WINDOWS7 64BIT) اجرا کردم فایل EXE ام رو...که اولش ارور داد و گفت .NET 4.5 رو نصب کن، ما هم نصب کردیم ولی بعد که فایل EXE نرم افزارم رو اجرا میکردم ارور زیر رو میداد.
و تو ویژوال استدیو 2012 مثل این که فایل ستاپ نمیشه ساخت:گریه: و با این نرم افزار ها یه فایل ستاپ ساختم ولی بازم وقتی نرم افزار رو نصب میکنم ارور زیر رو میده بعد از اجرا شدن فایل eXE
مشکل از کجاس؟

136480

تو عکس بالا وقتی روی گزینه "ویو پروبلم دیتایل" کلیک میکنم میگه لینک زیر رو ببین(ملی من چیزی متوجه نشدم وقتی اون لینک رو دیدم:گریه:)
http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/windows-7-privacy-statement#T1=highlights

samiasoft
چهارشنبه 13 آبان 1394, 16:26 عصر
به احتمال زیاد رفرنرس هایی که در پروژه اد کردید این مشکل رو اجرا کردند.

بررسی کنید ببینید فایل های رفرنرسی که استفاده کردید در سیستم طرف هم موجود هست یا نه.

md3848
چهارشنبه 13 آبان 1394, 16:47 عصر
به احتمال زیاد رفرنرس هایی که در پروژه اد کردید این مشکل رو اجرا کردند.

بررسی کنید ببینید فایل های رفرنرسی که استفاده کردید در سیستم طرف هم موجود هست یا نه.
ممنون از شما، میشه بیشتر توضیح بدید، چون متاسفانه من نمیدونم رفرنس چیه و کجای پروژه باید برررسیش کنم و...:افسرده:
(اگه اون رفرنس توی سولوشن اکسپلورر منظورتون هستش چطور بفهمم که کدومشون لازم هستش و کدومشون لازم نیست و باید حذف بشه؟)

samiasoft
چهارشنبه 13 آبان 1394, 16:54 عصر
رفرنرس هایی که اد شده بستگی به برنامتون داره و نمیشه بدون دیدن برنامتون گفت کدوماش نیاز نیست.

در مورد برنامتون توضیح بدید. و از همین رفرنرس هایی که گفتید در اون مسیر یه اسکرین شات بزارید. اگر پروژتون رو هم بزارید میتونیم بهتر بررسی کنیم خطارو.

md3848
چهارشنبه 13 آبان 1394, 18:26 عصر
ممنون از شما
اینم از پروژه من
http://upload.dmf313.ir/do.php?filename=93464c6074651.rar

samiasoft
چهارشنبه 13 آبان 1394, 18:56 عصر
تا جایی که اطلاعاتم یاری میکرد پروژتونو بررسی کردم

رفرنرس هایی که اد کردید مربوط به دات نت 4.5 هستش اما جز این :

Microsoft.VisualBasic.PowerPacks.Vs

که فکر میکنم در سیستم دیگر این فایل رو نمیتونه پروژتون پیدا کنه.برای همین توصیه میکنم ابتدا این رفرنرس رو حذف کنید.سپس از ادرس زیر این رو کپی کنید کنار فایل اجرایی پروژه بعد دوباره از قسمت رفرنرس از مسیر کنار فایل اجرایی اونو اضافه کنید .

C:\Program Files (x86)\Reference Assemblies\Microsoft\VBPowerPacks\v10.0\Microsoft. VisualBasic.PowerPacks.Vs.dll

البته قبلش بررسی کنید که ایا فایل Microsoft.VisualBasic.PowerPacks.Vs.dll در سیستم طرف موجود هست یا نه.

جز این مورد دیگری به ذهنم نمیرسه.

md3848
چهارشنبه 13 آبان 1394, 19:25 عصر
ممنون از شما و تمام داشای گلم:تشویق:
در ظاهر که درست شده
حالا تو ویندوز7 شبیه ساز تست کردم مشکلی نبود
حالا تو سیستم های دیگه هم تست کنم خبر میدم

یه سوال
این رفرنس ها چطوری ایجاد میشن؟ خودکار یا توسط ما؟ و بعد شما از کجا میفهمید که این رفرنس نیاز به .net فلان داره و اون یکی رفرنس نیاز به .net ....

hadi vafaii
چهارشنبه 13 آبان 1394, 21:11 عصر
ممنون از شما و تمام داشای گلم:تشویق:
در ظاهر که درست شده
حالا تو ویندوز7 شبیه ساز تست کردم مشکلی نبود
حالا تو سیستم های دیگه هم تست کنم خبر میدم

یه سوال
این رفرنس ها چطوری ایجاد میشن؟ خودکار یا توسط ما؟ و بعد شما از کجا میفهمید که این رفرنس نیاز به .net فلان داره و اون یکی رفرنس نیاز به .net ....

سلام
بعضی هاشون خودکار ایجاد میشن و بعضی ها خودت ایجاد میکنی مثلا یه DLL را وقتی به برنامت اضافه میکنی

cavalier_1371
دوشنبه 30 بهمن 1396, 23:19 عصر
تا جایی که اطلاعاتم یاری میکرد پروژتونو بررسی کردم

رفرنرس هایی که اد کردید مربوط به دات نت 4.5 هستش اما جز این :

Microsoft.VisualBasic.PowerPacks.Vs

که فکر میکنم در سیستم دیگر این فایل رو نمیتونه پروژتون پیدا کنه.برای همین توصیه میکنم ابتدا این رفرنرس رو حذف کنید.سپس از ادرس زیر این رو کپی کنید کنار فایل اجرایی پروژه بعد دوباره از قسمت رفرنرس از مسیر کنار فایل اجرایی اونو اضافه کنید .

C:\Program Files (x86)\Reference Assemblies\Microsoft\VBPowerPacks\v10.0\Microsoft. VisualBasic.PowerPacks.Vs.dll

البته قبلش بررسی کنید که ایا فایل Microsoft.VisualBasic.PowerPacks.Vs.dll در سیستم طرف موجود هست یا نه.

جز این مورد دیگری به ذهنم نمیرسه.

سلام
من هم مشکلی مثل این دوستمون که مطرح کردن رو دارم
از این روش که شما گفتی و چیزی که برداشت کردم رو انجام دادم، ولی به نتیجه ای نرسیدم
من برنامه رو تا قبل اینکه دستور فونت embed کردن رو بنویسم توی یه سیستم دیگه هم علاوه بر سیستم خودم اجرا کردم و اجرا شد
اما وقتی دستور embed کردن فونت رو نوشتم، توی سیستم خودم اجرا شد (فایل exe) اما توی سیستم دیگه اجرا نشد
دستوری که استفاده کردم system.drawing بوده و مسیرش رو هم از قسمت properties در قسمت path پیدا کردم و اونو کپی کردم و کنار فایل exe گذاشتم و بازم اونو توی یه سیستم دیگه خواستم اجرا کنم، که متاسفانه بازم مشکل پابرجا بود :(

samiasoft
سه شنبه 01 اسفند 1396, 06:36 صبح
سلام
از این روش که شما گفتی و چیزی که برداشت کردم رو انجام دادم، ولی به نتیجه ای نرسیدم
من برنامه رو تا قبل اینکه دستور فونت embed کردن رو بنویسم توی یه سیستم دیگه هم علاوه بر سیستم خودم اجرا کردم و اجرا شد
اما وقتی دستور embed کردن فونت رو نوشتم، توی سیستم خودم اجرا شد (فایل exe) اما توی سیستم دیگه اجرا نشد
دستوری که استفاده کردم system.drawing بوده و مسیرش رو هم از قسمت properties در قسمت path پیدا کردم و اونو کپی کردم و کنار فایل exe گذاشتم و بازم اونو توی یه سیستم دیگه خواستم اجرا کنم، که متاسفانه بازم مشکل پابرجا بود :(

پروژتون رو اپلود کنید بررسی کنیم...همانطور که در پست های قبلی هم عرض شد بدون دیدن دستورات نمیتوان اظهار نظری کرد

danialafshari
سه شنبه 01 اسفند 1396, 11:10 صبح
سلام
با سلام
کدی که برای Embed کردن رو گذاشتید بزارید
ولی تا جایی که یادمه قبلن چنین کاری کردم یادم نمیاد باید روی سیستم کاربر فونت نصب باشه یا برنامه باید از Run As Admin اچرا بشه
شما با Run as Administrator چک کنید اگر نشد کدتون رو اینجا قرار بدید
موفق باشید

cavalier_1371
سه شنبه 01 اسفند 1396, 14:53 عصر
پروژتون رو اپلود کنید بررسی کنیم...همانطور که در پست های قبلی هم عرض شد بدون دیدن دستورات نمیتوان اظهار نظری کرد
مرسی از اینکه جواب دادین
این فایل exe برنامه هستش که احتمال خیلی زیاد اگه اجراش کنین ارور دوستمون رو مشاهده میکنین
http://uupload.ir/view/k8a6_debug.zip/
و اینم سورس یه فایل تستی که فقط توش embed کردن فونت رو نوشتم
http://uupload.ir/view/imq4_teste.zip/

مرسی بابت وقت گذاشتن و راهنمایی کردن

cavalier_1371
سه شنبه 01 اسفند 1396, 14:55 عصر
با سلام
کدی که برای Embed کردن رو گذاشتید بزارید
ولی تا جایی که یادمه قبلن چنین کاری کردم یادم نمیاد باید روی سیستم کاربر فونت نصب باشه یا برنامه باید از Run As Admin اچرا بشه
شما با Run as Administrator چک کنید اگر نشد کدتون رو اینجا قرار بدید
موفق باشید

مرسی از اینکه جواب دادین
همه طریقه امتحان کردم، هم روشی که دوستمون به این بنده خدا که مشکل منو داشت و هم run as و هم ...
این فایل exe برنامه هستش که احتمال خیلی زیاد اگه اجراش کنین ارور دوستمون رو مشاهده میکنین
http://uupload.ir/view/k8a6_debug.zip/
و اینم سورس یه فایل تستی که فقط توش embed کردن فونت رو نوشتم
http://uupload.ir/view/imq4_teste.zip/

مرسی بابت وقت گذاشتن و راهنمایی کردن

danialafshari
سه شنبه 01 اسفند 1396, 15:17 عصر
با سلام
برای من ارور نداد
البته من بیشتر فونت های فارسی روی سیستمم نصبه
اگر نگران فونت برنامه هستید نیازی به Embed کردن فونت نیست و کافیه یک Setup براش ایجاد کنید و فونت های استفاده شده رو در Setup قرار بدید. به همین راحتی!
موفق باشید

cavalier_1371
سه شنبه 01 اسفند 1396, 15:24 عصر
با سلام
برای من ارور نداد
البته من بیشتر فونت های فارسی روی سیستمم نصبه
اگر نگران فونت برنامه هستید نیازی به Embed کردن فونت نیست و کافیه یک Setup براش ایجاد کنید و فونت های استفاده شده رو در Setup قرار بدید. به همین راحتی!
موفق باشید

اتفاقا شما مشکل فونت دارین...
دوتای اولی فونت adobe arabic استفاده شده
اما embed نشده
دوتای دومی فونت adobe arabic استفاده شده
که embed شده
دوتای آخرم که از فونت b nazanin استفاده شده و بدون embed
هدف اینکه embed کردم واسه دوتای اولیه که از adobe arabic استفاده شده ولی embed نشده
هرچی هست زیر سر این system.drawing هست
البته باید اینو بگم که فرض کنین سیستم طرف مقابل ویژوال استودیو نصب نباشه
یعنی کلا هیچی نصب نباشه جز .net framework
اینم عکس برنامه توی سیستم من
http://uupload.ir/files/sql2_123123.jpg

danialafshari
سه شنبه 01 اسفند 1396, 17:17 عصر
همونطور که در پست قبل گفتم نیازی به Embed کردن فونت نیست و از امکانات Setup ساز ها می تونید استفاده کنید

cavalier_1371
سه شنبه 01 اسفند 1396, 17:31 عصر
همونطور که در پست قبل گفتم نیازی به Embed کردن فونت نیست و از امکانات Setup ساز ها می تونید استفاده کنید
دوست عزیز شاید عصبانی بشید از اینکه باز جمله خودمو تکرار میکنم...
این برنامه ای هست که توی سیستم من اجرا میشه، 4تای اول با فونت adobe arabic استفاده شدن، با این تفاوت که 2تای اول embed نشدن، دوتای دوم شدن
واسه همینه توی سیستم شما 2تای دومی که مشاهده کردین، با من یکیه
-----------
حالا ما اصلا میریم سر حرف شما و اینکه نیاز به embed کردن نباشه
قبل از اینکه من مجبور به embed کردن فونت برسم وقتی پروژه رو توی یه سیستم دیگه اجرا کردم فونت بهم ریخت، با خودم گفتم شاید فونت توی سیستم دیگه نصب نیس اینطوری شده...
که نصب کردم، اما بازم مشکل حل نشد و فونت تغییری نکرد
اما با یه فونت دیگه مثل b nazanin تست کردم بدون مشکل در فونت برنامه اجرا شد
احتمالا بعضی از فونتها رو اگه بخوایم استفاده کنیم (چیزی که من فهمیدم، مثل adobe arabic) حتما باید embed بشن، ولی فونتی مثل b nazanin وقتی توی سیستم طرف نصب میکنی مشکلی ایجاد نمیشه!
یا من باید از پروژه خودم از خیر فونت adobe arabic بگذرم و از فونتی مثلا b nazanin استفاده کنم، یا اینکه باید از embed کردن فونت adobe arabic استفاده کنم و راه حل این اروری که مثل دوستمون داشته رو پیدا کنم تا مشکل رو برطرف کنم
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین

danialafshari
چهارشنبه 02 اسفند 1396, 00:16 صبح
با سلام
فونت Adobe Arabic روی سیستمم نصب نبود و تازه نصبش کردم
بعد از نصب فونت توسط setup ساز ویندوز رو ریست کنید
ولی اگر در همون لحظه میخواید ببینید باید فونت رو مانند تصویر زیر Install کنید
147699

موفق باشید

samiasoft
چهارشنبه 02 اسفند 1396, 15:09 عصر
اتفاقا شما مشکل فونت دارین...
دوتای اولی فونت adobe arabic استفاده شده
اما embed نشده
دوتای دومی فونت adobe arabic استفاده شده
که embed شده
دوتای آخرم که از فونت b nazanin استفاده شده و بدون embed
هدف اینکه embed کردم واسه دوتای اولیه که از adobe arabic استفاده شده ولی embed نشده
هرچی هست زیر سر این system.drawing هست
البته باید اینو بگم که فرض کنین سیستم طرف مقابل ویژوال استودیو نصب نباشه
یعنی کلا هیچی نصب نباشه جز .net framework
اینم عکس برنامه توی سیستم من

درود

ببینید من فکر میکنم فونتتون
را چون ریجستر نمیکنید برای همین خاطر هست که چنین اتفاقی مفته و فونت شناسایی نمیشه
درواقع هرفونتی که در مسیر فونت ویندوز کپی بشه بایستی حتما رجیستربشه !

ستاپ فکتوری چنین قابلیتی بهتون میده :

http://s9.picofile.com/file/8319992634/fo.jpg

اما در مورد رجیستر کردن با دستورات در سی شارپ یا بدون استفاده از ستاپ ساز موردی پیدانکردم که فونت embed شده را رجیستر کند

cavalier_1371
چهارشنبه 02 اسفند 1396, 21:51 عصر
با سلام
فونت Adobe Arabic روی سیستمم نصب نبود و تازه نصبش کردم
بعد از نصب فونت توسط setup ساز ویندوز رو ریست کنید
ولی اگر در همون لحظه میخواید ببینید باید فونت رو مانند تصویر زیر Install کنید
147699

موفق باشید
سلامی مجدد
مرسی از اینکه صبر و تحملتون برای حل مشکلتامون بالاس و تمام تلاشتونو میکنین که مشکلمون حل بشه و اینکه خدا خیرتون بده
توضیحی که در این مورد میتونم بدم اینه که طبق اینکاری که شما گفتین جلو رفتم، ولی فونت نصب شده و نصب نشده یکم تغییر کرده (احساس میکنم سایز تغییر کرده اما نوع فونت نه)
اما با یه فونت دیگه مثلا b yekan که انجام دادم ، چون فونت توی سیستم طرف نصب نبود بازم فونت رو خوب نشون نمیداد...
اما وقتی اینکارو که گفتین با فونت b yekan انجام داد فونت رو بصورت صحیح و دقیق نشون داد...
اما این موضوع برای فونت adobe arabic صدق نکرد!
چراشو خدا میدونه...
و گیر منم همینه چرا با فونت b yekan اوکی میشه، ولی با فونت adobe arabic نه!!!!

cavalier_1371
چهارشنبه 02 اسفند 1396, 22:39 عصر
درود

ببینید من فکر میکنم فونتتون
را چون ریجستر نمیکنید برای همین خاطر هست که چنین اتفاقی مفته و فونت شناسایی نمیشه
درواقع هرفونتی که در مسیر فونت ویندوز کپی بشه بایستی حتما رجیستربشه !

ستاپ فکتوری چنین قابلیتی بهتون میده :

http://s9.picofile.com/file/8319992634/fo.jpg

اما در مورد رجیستر کردن با دستورات در سی شارپ یا بدون استفاده از ستاپ ساز موردی پیدانکردم که فونت embed شده را رجیستر کند
سلامی مجدد و همچنین با تشکر از شما بابت تلاش و زحمتی که برای راهنمایی بنده میکنین...
شاید با رجیستر کردن مشکل حل بشه که تا حالا این روش رو انجام ندادم...
فقط من فونت رو طبق توضیح دوستمون آقای افشاری فونت رو نصب کردم، اما بازم مشکل پا بر جا بود
این توضیح شما رو هم همین الان انجام دادم ولی به نتیجه ای نرسیدم...
اگه محبت کنین اون ارور stopped working رو بگین چطوری میتونم حل کنم، تمام این مشکلات حل میشه...
سورس برنامه رو هم که گذاشتم...
من این برنامه که stopped working میده رو توی یه سیستمی که ویژوال نصب بود اجرا کردم، به درستی اجرا شد...
اما توی یه سیستمی که ویژوال نصب نبود stopped working میده...

مشکل من فقط همینه یعنی stopped working این حل بشه تمامی مشکلات حل میشه...

cavalier_1371
چهارشنبه 02 اسفند 1396, 22:45 عصر
دوستانی که محبت میکنن و تمام تلاششون رو میکنن، صمیمانه تشکر میکنم
و مشکل من بابت stopped working هست که در بالاتر فایل رو گذاشتم...
و این رو باید بگم که این برنامه اگه توی سیستمی که ویژوال نصب هست بالا میاد و مشکلی نداره...
اما توی سیستمی که ویژوال نصب نیس stopped working میده
اگه اینو متوجه بشیم که چرا این اتفاق میوفته، تمامی مشکلات حل میشه...