PDA

View Full Version : سوال: خطا در هنگام اجرای کد VBA در on Click دکمه موجود در فرم

Override@
سه شنبه 12 آبان 1394, 09:48 صبح
یه دیتابیس ساده هست که من میخوام یه دکمه به یکی از فرم هاش اضافه کنم تا کدهای لازم رو براش بنویسم ولی نمیدونم چرا با اضافه کردن فیلدهای کوئری مورد نیاز، دکمه به جای اجرای کد به من خطا میده در حالیکه در حال عادی درست کار میکنه متاسفانه نام همه تیبل ها و فیلدها و کوئری ها در این دیتابیس فارسی هست دلیل احتمالی خطا. , نمیدونم چرا این خطا پیش اومده؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. فرمی که خطا میده اسمش رو به frmAct تغییر دادم

136441

https://www.dropbox.com/s/lxa01i3ovg95p4f/f%20Copy.accdb?dl=0

majidosmani
سه شنبه 12 آبان 1394, 10:20 صبح
با سلام نباید اسم جدول ها و فیلدها وکوئری ها را فارسی انتخاب کنی اگر خواستی می توانی caption فیلدها را فارسی کنی برای جداول هم قسمت description را نام فارسی بزار وگرنه برنامت ارور میده

Override@
سه شنبه 12 آبان 1394, 11:37 صبح
با سلام نباید اسم جدول ها و فیلدها وکوئری ها را فارسی انتخاب کنی اگر خواستی می توانی caption فیلدها را فارسی کنی برای جداول هم قسمت description را نام فارسی بزار وگرنه برنامت ارور میده

ضمن قدردانی از پاسخگویی شما مشکل اینه که من این دیتابیس رو طراحی نکردم و فقط میخوام با توجه به نیاز فعلی یه تغییر در اون ایجاد کنم و به دلیل محدودیت زمانی امکان ویرایش همه ی نامهای فارسی رو ندارم چون از طرفی ممکنه باعث از کار افتادن کوئری ها و ریپورت ها و غیره بشه که در اون صورت اصلا بهتره از اول دیتابیس رو طراحی کنم که فرصت نیست از اون گذشته مطمئن نیستم که دلیل اصلی همین باشه وگرنه همونطور که در سوال هم این احتمال رو داده بودم نام ها رو تصحیح میکردم میخوام ببینم کسی به این مشکل برخورده و راه حلی براش سراغ داره یا نه البته بدون تغییر نام ها.

amirzazadeh
سه شنبه 12 آبان 1394, 12:28 عصر
اين فايل با چه ورژني از اكسس تهيه شده.چون فقط به صورت خواندني باز ميشه(احتمالا با اكسس 97).

Override@
سه شنبه 12 آبان 1394, 18:09 عصر
اين فايل با چه ورژني از اكسس تهيه شده.چون فقط به صورت خواندني باز ميشه(احتمالا با اكسس 97).

درست نمیدونم ولی در حال حاضر با اکسس 2010 دارن باهاش کار میکنند فکر کنم یه بار هم از یه نسخه قدیمی 2003 یا 97 به قول شما تبدیلش کردن تا بتونن با 2010 باهاش کار کنن ولی حالا این معنیش چیه دلیل خطا به همین خاطره؟ چه طور میتونم درستش کنم؟ به خاطر نامگذاری فارسی این مشکل پیش نیونده چون داشتم تست میکردم وقتی بعضی فیلدها رو از کوئری مربوط بهش اضافه میکردم از کار میفتاد البته همون فیلدهایی هم که مشکلی نداشتند بعضی وقتها دوباره مشکل ساز میشدند.:متعجب: اصلا نمیدونم چه کارش کنم.
راهی هست یا باید از اول بشینم یه دیتابیس بر اساس همین بسازم؟

saeed28541
سه شنبه 12 آبان 1394, 23:21 عصر
برای باتن چه کدی میخواید بنویسید.؟
ارور شما بخاطر کد ناقص در باتن بود.حالا بفرمایید کدتون چیه تا تست کنم.

Override@
چهارشنبه 13 آبان 1394, 13:53 عصر
برای باتن چه کدی میخواید بنویسید.؟
ارور شما بخاطر کد ناقص در باتن بود.حالا بفرمایید کدتون چیه تا تست کنم.

مطمئنید؟ اگر درست شده میشه فایل رو دوباره بذارید؟ بعید میدونم ولی. همون یه مسیج باکس باز کنه یه پیغام بده ، ببینید اون fORM 1 مهم نیست اون همینجوری تستیه. frmAct مهمه.

saeed28541
پنج شنبه 14 آبان 1394, 21:51 عصر
کار خاصی انجام ندادم.
کدی ناقصی که در رویداد Command90 نوشته بودید حذف کردم.که خودتون میتونید انجام بدید.
یه سوال:شما با چه ویندوزی کار میکنید.؟

Override@
پنج شنبه 14 آبان 1394, 23:08 عصر
کار خاصی انجام ندادم.
کدی ناقصی که در رویداد Command90 نوشته بودید حذف کردم.که خودتون میتونید انجام بدید.
یه سوال:شما با چه ویندوزی کار میکنید.؟
خیلی ممنون، مشکل همین بود دیگه شما هر کدی بنویسید این خطا پیش میاد وقتی پاکش کردید خب مشخصه دیگه خطایی هم در کار نیست.کد هم ناقص نبود کار خاصی هم نمی کرد، صرفا برای تست بود، به هر حال مهم نیست من از اول دیتابیس رو درست کردم.