PDA

View Full Version : امکان سنجی و ابزارهای ادغام پایگاه داده سایت با برنامه اندروید+اعلان آپدیت در صورت تغییر پایگاه داده

golsa_6
سه شنبه 12 آبان 1394, 15:47 عصر
سلام

ممنون میشم جواب بدید. خیلی ضروریه. برای پروژه کارشناسیم این اطلاعاتو لازم دارم

میخواستم برنامه اندرویدم از پایگاه داده ی یک سایت ِخودم استفاده کنه.

و همچنین یه راهکاری باشه که چک کنه اگر پایگاه داده اندرویدم آپدیت نیست، آپدیتش کنه و اطلاعاتشو از پایگاه داده ی سایتم بذاره توش.

هنوز سایت و برنامه رو درست نکردم، فقط میخواستم ازتون بپرسم آیا امکان ِاین چیزی که میگم هست یا نه.

اگر امکانش هست ابزارها و زبانهاش چی باشه بهتره. مثلا پایگاه داده ام چی باشه و ...

و آیا اصلا بهتره این برنامه با اندروید نوشته بشه یا با پایتون

با تشکر

slr560
سه شنبه 12 آبان 1394, 18:21 عصر
مث ماست میشه انجامش داد :لبخند:
مهم نیست سمت سرور چی باشه . با هر زبانی میخوای بنویس . پیشنهاد من C#
خیلی راحت یه وبسرویس با سی شارپ مینویسی که داده هارو با فرمت JSON به اندروید ارسال میکنه
پایگاه داده هم SQL Server
برای اینکه بفهمی کی دیتابیس آپدیت شده بیا یه مقدار Int به نام ورژن برای پایگاه داده سرورت بزار
توی اندروید به محض ورود به برنامه بیاد این عدد رو چک کنه . اگه مساوی بود که هیچی ولی اگه ورژنش پایین تر یا قدیمی بود بیا دوباره داده هارو دریافت کنه

sard69
پنج شنبه 14 آبان 1394, 11:30 صبح
مث ماست میشه انجامش داد :لبخند:
مهم نیست سمت سرور چی باشه . با هر زبانی میخوای بنویس . پیشنهاد من C#‎
خیلی راحت یه وبسرویس با سی شارپ مینویسی که داده هارو با فرمت JSON به اندروید ارسال میکنه
پایگاه داده هم SQL Server
برای اینکه بفهمی کی دیتابیس آپدیت شده بیا یه مقدار Int به نام ورژن برای پایگاه داده سرورت بزار
توی اندروید به محض ورود به برنامه بیاد این عدد رو چک کنه . اگه مساوی بود که هیچی ولی اگه ورژنش پایین تر یا قدیمی بود بیا دوباره داده هارو دریافت کنه

سلام ممنون از راهنماییتون.
ولی این کاری که که شما گفتین یه کل داده های دیتابیس رو باید مجدد درج کنه.
راهی هس که داده جدید رو اضافه کنه یا اگه چیزی کم بتونه آپدیت کنه؟