PDA

View Full Version : جمع هر صفحه و انتقال آن به صفحه بعدی در برنامه مالی

mmha_85
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 19:59 عصر
سلام خدمت دوستان
عزیزانی که برنامه مالی کار کردن حتما در قسمت دفاتر و ترازشون دیدن که ممکنه کاربر ازشون خواسته باشه که یک جمع عدد به عنوان نقل از صفحه برای کاربر بذارن.
منظور اینه که برنامه، اعداد هر صفحه رو جمع کنه و در انتهای صفحه نمایش بده و در ابتدای صفحه بعد عدد جمع صفحه قبل رو در ابتدای صفحه نشون بده. با این نکته که اگر جمع اعداد صفحه 1 عدد A شد و عدد A در ابتدای صفحه 2 نشان داده شد، اعدادی که در صفحه 2 می خواهند جمع شوند، شامل عدد A هم باشند و طبعا در انتهای صفحه 2 شما جمع A+B را خواهید داشت و همینطور این روال تا صفحه آخر ادامه دارد.
میشه لطفا راهنمایی کنین چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

alimaker
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 09:16 صبح
این دقیقاً همون کاری که من حالا باش در برنامه صدور فاکتور برای مشتریان شرکت مون باهاش درگیرم. طرحی که من برای حل این مشکل در نظر دارم اینکه وقتی ما به ازای هر مشتری (منبع)
یک شماره (id) تخصیص بدیم می تونیم هزینه های دریافتی از هر مشتری رو چه در قبل و یا حال از طریق اون شماره دریافت کنیم . به زبان ساده تر این شماره منحصر به فرد به ما کمک میکنه تا هر بار (در هر صفحه فاکتور) مبلغ قبلی رو واکشی و با مبلغ جدید جمع کنیم و همینطور الی آخر

reza850101
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 10:45 صبح
Invalid File
قسمت آپ الود مشکل داره
یک نمونه دارم که خودم استفاده میکنم وخوبم جواب داده خواستم بفرستم که فعلانشد تابعد

mohammadgij
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 11:45 صبح
امیدوارم به درد بخوره

samaneh_h
شنبه 04 شهریور 1385, 10:56 صبح
ببین تو قسمتReport ریپورتی که درست می‌کنی تو قسمت PageFooter باید Sum(اعداد) , برای آخر ریپورتت تو قسمت ReportFooter باید Sum(اعداد) بزنی
به همین راحتی اولی جمع عددهای همون صفحه رو می‌ده دومی جمع اعداد کل رو می‌ده

سنبله کار
شنبه 04 شهریور 1385, 15:16 عصر
از نمونه mohammadgij به خوبی می تونید استفاده کنید

mmha_85
یک شنبه 05 شهریور 1385, 17:07 عصر
mohammadgij از فایلی که فرستادین خیلی ممنون.
دقیقا همونی که می خواستم بود. فقط میشه لطفا بگین که Unit CodeE header و Unit codeE footer رو چطوری ساختید؟ این 2 تا چه کاری انجام میدن؟
ممنونم

vivavoon
دوشنبه 27 فروردین 1386, 13:26 عصر
برای ساختنUnit CodeE header و Unit codeE footer کافی روی گزارش کلیک راست کرده رویSorting and Grouping کلیک کنید سپس در قسمت Field/ Expression اسم یا عنوان را وارد کنید مثلUnit codeE footer سپس برای فعال کردن آن از جهت footer یا header کافی است در قسمت پایین group مربوطه را از no به yes تغییر دهید تمام

ehsan_y
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 10:05 صبح
سلام من يه پيشنهاد ديگه دارم
من توي يه برنامه اين كارو كردم :
يه حلقه for next ايجاد كردم كه تمام ركوردهاي تيبل رو مرور مي كنه اونايي كه شرط مارو دارن مثلاً مربوط به يه مشتري خاص يا يه ماه خاص هستند رو توي يه تيبل كه موقته و هر بار اطلاعاتش كامل پاك مشيه انتقال مي ده در ضمن اين انتقال ، تعداد رديفهاي هر صفحه رو كنترل مي كنه ( حتي مي تونه اين تعداد رديف رو از كاربر هم بگيره ) بعد توي همون تيبل موقت توي ركوردهايي كه اول صفحه يا آخر صفحه قرار ميگيرن مي نويسه ( نقل از صفحه ... يا نقل به صفحه .... ) خوبيش اينه كه شمارهصفحه رو هم مي زنه و خارج از رديفها هم نمي نويسه ( مثل نمونه اي كه دوستان گذاشتن).

fazl11
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 18:43 عصر
ehsan_y عزيز با سلام اگه ممكنه نمونه اي از اين كار قشنگت را براي ما بفرستيد

ehsan_y
دوشنبه 03 تیر 1387, 09:36 صبح
اينم نمونه
توي اين بايد اسم افراد خاصي رو توي هر پرداخت از اسم كل افراد حدف مي كردم و بعد ايجاد گزارش نهايي بود كه مي رفت براي پرداخت .
كاري كه اين فايل مي كنه به اين صورته كه اسامي كه توي تيبل forbid هست و شناسه پرداختشون با شناسه پرداخت كمبو يكي باشه تيكشون رو توي تيبل اسامي برميداره بعد اون داده هايي كه توي جدول اسامي هست و تيك داره رو توي جدول temp ايجاد مي كنه و در نهايت نمايش گزارش .

صبا9841
دوشنبه 07 مرداد 1387, 10:11 صبح
اينم نمونه
توي اين بايد اسم افراد خاصي رو توي هر پرداخت از اسم كل افراد حدف مي كردم و بعد ايجاد گزارش نهايي بود كه مي رفت براي پرداخت .
كاري كه اين فايل مي كنه به اين صورته كه اسامي كه توي تيبل forbid هست و شناسه پرداختشون با شناسه پرداخت كمبو يكي باشه تيكشون رو توي تيبل اسامي برميداره بعد اون داده هايي كه توي جدول اسامي هست و تيك داره رو توي جدول temp ايجاد مي كنه و در نهايت نمايش گزارش .

Password is Shams

Foker100
شنبه 30 خرداد 1388, 18:54 عصر
سلام دوستان
یک سوال داشتم .میخواستم بدونم چه جوری میشه یک فیلد رو در رکورد ها با هم جمع کنم
یا به عبارت دیگه از یک فیلد خاص در تمام رکورد ها یک SUM بگیرم و توی یک فیلد خالی در یک جدول جدا نمایش بده
راستش برای یک نرم افزار مالی میخوام
توروخدا مثل همیشه کمک کنید مرسی