PDA

View Full Version : اجرای برنامه بدون نصب فریم ورک

milad.biroonvand
پنج شنبه 14 آبان 1394, 19:30 عصر
سلام

چکار کنم که برای اجرای برنامه روی ویندوز های xp، 7 و یا 8 و 10 نیازی به نصب فریم ورک نباشد و به محض کلیک روی فایل اکزه برنامه قابل اجرا باشد؟ در قسمت تنظیمات فریم ورک را روی نسخه چند تنظیم کنم؟(مثل برنامه های نوشته با زبان vb6 )

Ehsan_Shia
پنج شنبه 14 آبان 1394, 20:24 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

فکر کنم با Xenocode بشه.

samiasoft
جمعه 15 آبان 1394, 10:18 صبح
اینطوری خب با استفاده از چنین برنامه هایی حجم نرم افزار بیشتر میشه.

شما میتونید مثلا نسخه فریم ورک رو روی دات نت 2 بزارید.این نسخه در کلیه ویندوزها نصبه.

اگر هم ایکس پی رو از یادببرید بقیه ویندوزها حداقل دات نت 3.5 روشون نصب شده است.

یا اینکه مثلا برنامه های ساده ای وقتی میخواهید بنویسید میتونید از VB6 استفاده کنید که من خیلی وقتا همینکارو میکنم تا به دات نت وابسته نباشه

milad.biroonvand
جمعه 15 آبان 1394, 14:31 عصر
مقدار مطالبی رو که در این زمینه پیدا کردم به این صورت بود،
برنامه هایی که کلا از تکنولوژی دات نت استفاده می کنند نیاز به فریم ورک دارند،تنها زمانی نیاز به فریم ورک نداریم که برنامه با دات نت نوشته نشده باشد، حالا اگر ناچار باشیم برنامه را با استفاده از زبان های دات نتی بسازیم چند راه وجود دارد که نیازی به نصب فریم ورک نباشد:

روش اول: قابل حمل کردن برنامه
برنامه را قابل حمل یا پرتابل کنیم که برای اینکار نرم افزارهایی زیادی همچون Xenocode وجود دارد
عیب عمده این روش این است که حجم برنامه زیاد می شود و اگر همان فریم را به مشتری بدهیم بهتر است.

روش دوم: استفاده از زبان های برنامه نویسی دیگر
استفاده از زبان های برنامه نویسی که نیازمند به فریم ورک نیستند مثل vb6 و سی پلاس پلاس

روش سوم: استفاده از کمترین فریم ورک
برنامه را طوری تنظیم کنیم که از حداقل فریم ورک استفاده کند، که یکی از معایب این روش هم این است که برخی از توابع و کامپیونت ها را نمی توانیم در پروژه خود بکار ببریم.
برای اینکه ببینیم کدام فریم ورک را استفاده کنیم، باید بدانیم در ویندوزها بطور پیشفرض چه فریم ورک هایی نصب هست.

فریم ورک پیش فرض در ویندوز xp
در سرویس پک 1 دانت فریم ورک 1.0
در سرویس پک 2 و 3 دات نت فریم ورک 2.0

فریم ورک پیش فرض ویندوز ویستا
همه سرویس پک ها دات نت فریم ورک 3.0

7در ویندوز

تمامی نسخه ها و سرویس پک ها دات نت فریم ورک 3.5

ویندوز 8
دات نت فریم ورک 4.5 و مترو یوآی وجود دارد

بنابراین اگر کاربری فریم ورک موردنیاز پروژه اش را فریم ورک 2 در نظر بگیرید نرم افزار او روی تمامی ویندوزها بجز ویندوز ایکس پی سرویس پک 1 بدون نیاز به نصب فریم ورک نصب می شود، با توجه به اینکه دیگر خیلی کم از این ویندوز استفاده می شود این گزینه بهترین گزینه است.

نکته)
اما با انتخاب دات نت فریم ورک 2 از خیلی از امکانات جدید فریم ورک ها بی بهره خواهید شد.

arash21hhhh
شنبه 16 آبان 1394, 10:23 صبح
روی ویندوز 8 هم با مشکل مواجه میشید و باید بصورت دستی یا استفاده از آپدیت اونو نصب کنید ( دات نت 2 )

milad.biroonvand
شنبه 16 آبان 1394, 10:45 صبح
روی ویندوز 8 هم با مشکل مواجه میشید و باید بصورت دستی یا استفاده از آپدیت اونو نصب کنید ( دات نت 2 )

یعنی فریم ورک 2 انتخاب بشه توی ویندوز 8 باید بصورت دستی دوباره فریم ورک 2 نصب بشه؟

arash21hhhh
شنبه 16 آبان 1394, 20:13 عصر
بله - البته هنگام اجرای یک برنامه با دات نت 2 خود ویندوز یک پنجره جهت دریافت این نسخه به صورت خودکار به کاربر نشون میده .

samiasoft
شنبه 16 آبان 1394, 23:53 عصر
بله - البته هنگام اجرای یک برنامه با دات نت 2 خود ویندوز یک پنجره جهت دریافت این نسخه به صورت خودکار به کاربر نشون میده .

وقتی در ویندوز 8 نسخه 3.5 نصبه چرا باید دوباره نسخه 2 رو دریافت کنه ؟

این موردی رو که گفتید پس امتحان کردید؟

خب اگر اینطور باشه دات نت نسخه 2 که اصلا قابل نصب روی 8 نیست!

milad.biroonvand
یک شنبه 17 آبان 1394, 10:04 صبح
وقتی در ویندوز 8 نسخه 3.5 نصبه چرا باید دوباره نسخه 2 رو دریافت کنه ؟

این موردی رو که گفتید پس امتحان کردید؟

خب اگر اینطور باشه دات نت نسخه 2 که اصلا قابل نصب روی 8 نیست!

دقیقا من هم همین فکر رو می کردم، ولی چون امتحان نکردم کلا نتونستم اظهار نظر کنم، اگر دوستانی در این رابطه تست کردن نتیجه رو اعلام کنن.

arash21hhhh
دوشنبه 18 آبان 1394, 18:58 عصر
دقیقا من هم همین فکر رو می کردم، ولی چون امتحان نکردم کلا نتونستم اظهار نظر کنم، اگر دوستانی در این رابطه تست کردن نتیجه رو اعلام کنن.

پاسخ شما با نقل قول از MSDN

The .NET Framework 3.5, however, is not automatically installed with Windows 8, Windows 8.1 or Windows 10, and must be separately enabled to run applications that depend on it. This must happen through Windows Update, which is invoked in one of three ways. All of these require an Internet connection
و در مورد نصب برنامه هایی که از دات نت 2 استفاده می کنند

The .NET Framework 3.5 is also used by apps built for versions 2.0 and 3.0

: