PDA

View Full Version : اسکن چند صفحه ای با ImageEn و ذخیره و بازیابی در دیتابیس

ariobarzan
جمعه 15 آبان 1394, 12:08 عصر
با سلام
من میخوام با کمک کمپوننت ImageEn چند صفحه پشت سر هم را اسکن کنم البته با اسکنری که این قابلیت را داره
با استفاده از ImageEnMView و رابط خود اسکنر این کار را انجام دادم و تمام صفحات هم اسکن شده و دیده میشه توی ImageEnMView
حالا چطور این چند تا عکس با هم توی ذیتا بیس sql ذخیره کنم؟
با اسکن یک صفحه و ذخیره تو دیتابیس مشکلی ندارم ولی نمیدونم چندتا باهم چطوری میشه
به ذهنم رسید که بصورت Tif ذخیره کنم و بعد Tif را بزارم تو دیتابیس ولی حجم فایل Tif خیلی زیاده و دردسر ساز
ممنون از راهنمایی دوستان

hamid-nic
جمعه 15 آبان 1394, 16:17 عصر
خوب می خواهید جدا جدا ذخیره کنید یا براتون مهم نیست که با هم ذخیره بشه ؟

ariobarzan
جمعه 15 آبان 1394, 18:43 عصر
سلام
صفحات اسکن شده مربوط به یک نامه هست
مهم اینه که ذخیره صفحات اسکن شده توی دیتابیس سریع باشه و با انتخاب نامه خیلی سریع صفحات اسکن شده اون دیده بشن و کاربر هم از هر صفحه که خواست بتونه پرینت بگیره
وقتی فایل tif توی دیتابیس ذخیره میشه ، ذخیره و بازیابی اون طول میکشه و حوصله کاربر را سر میبره
فایل tif را هم Compress کردم حجمش نسبت به حالت عادی خیلی کمتر شد ولی باز هم زیاده که خب دیتابیس هم زود حجمش زیاد میشه و دردسر های بعدی داره
ممنون از توجه شما

hamid-nic
شنبه 16 آبان 1394, 09:37 صبح
سلام
صفحات اسکن شده مربوط به یک نامه هست
مهم اینه که ذخیره صفحات اسکن شده توی دیتابیس سریع باشه و با انتخاب نامه خیلی سریع صفحات اسکن شده اون دیده بشن و کاربر هم از هر صفحه که خواست بتونه پرینت بگیره
وقتی فایل tif توی دیتابیس ذخیره میشه ، ذخیره و بازیابی اون طول میکشه و حوصله کاربر را سر میبره
فایل tif را هم Compress کردم حجمش نسبت به حالت عادی خیلی کمتر شد ولی باز هم زیاده که خب دیتابیس هم زود حجمش زیاد میشه و دردسر های بعدی داره
ممنون از توجه شما

حتما تصمیم دارید در دیتابیس ذخیره کنید ؟ چون راهکار های دیگه ای هم هست مثل ذخیره در درایو در سرور با ftp و ...
نوع فیلدی که تصاویر در اون ذخیره میشه چیه ؟ ورژن sql چنده ؟

ariobarzan
شنبه 16 آبان 1394, 22:06 عصر
ترجیحا توی دیتا بیس ذخیره بشه بهتره
فیلد از نوع Image
sql هم 2008 هست
در مورد ذخیره در درایو سرور با FTP هم اگر توضیح بیشتری بدید ممنون میشم

ابوالفضل عباسی
یک شنبه 17 آبان 1394, 13:13 عصر
دوست عزیز سلام
در قسمت بانک های اطلاعاتی در دلفی نحوه ذخیره سازی image رو در بانک sql گفته ام.به اونجا یه سری بزنید
برای اینکار باید عکس به هگزا یا هرچیزی تبدیل بشه و ذخیره سازی بشه و موقع خوندنش باید از روش loadstream اون رو بخونید:لبخند:برای هر اسکن یه فیلد جداگانه.
روش کار ساده هست.
دوست عزیزم به موضوع ftp اشاره کردن اون هم میشه.روش خوبی هست ولی اگر حجم عکس های اسکن شده کم هست مستقیم در بانک ذخیره کنید،اگر حجمش زیاده از ftp استفاده کنید.
چون بخاطر یه عکس کم حجم نباید ram سیستم ها رو اشغال کرد ولی اگر حجم عکس ها زیاده از روش ftp استفاده کنید بصرفه میباشد.
روش کار با Ftp در اینترنت موجوده و حتی در همین سایت اگر خواستی بگو تا دوباره آموزش بدیم.:لبخندساده:

ariobarzan
یک شنبه 17 آبان 1394, 19:04 عصر
سلام
با اسکن یک صفحه ای و ذخیره و بازیابی اون با بانک sql مشکلی ندارم
مشکل با اسکن چند صفحه باهم با اسکنر حرفه ایی هست که موقع ذخیره شدن و همینطور خوندن زمان زیاد میبره
در ضمن مشتری براش امنیت مهمه و ترجیح میده که فایل Tif روی سرور و یا جای دیگه ذخیره نشه
البته ممنون میشم که در مورد ذخیره با ftp هم توضیح بدید شاید با تغییر سرعت ذخیره و بازیابی ، مشتری راضی بشه که از این روش استفاده کنم
ممنون از توجه شما