PDA

View Full Version : سوالی در مورد Full text index

kh-emami
جمعه 15 آبان 1394, 20:36 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من در پروژه دانشجویی هم فایل Word , Pdf را در پایگاه داده ذخیره کرده ام. و چند فیلد دیگر هم در کنار این فایل ها ذخیره کرده ام و بر اساس انها (فیلد ها) فایل های مورد نظر را جستجو و فایل های ذخیره شده را نمایش و اجازه دانلود می دهم.
حالا استاد راهنمایم گفته باید داخل فایل های PDF یا Wrod را هم جستجو کنم ، یعنی متنی که مثلا داخل فایل Pdf است را جستجو کنم و ان Pdf هایی که این متن را دارند را بیاورد نه فیلد های کناری این فایل ها . یعنی مثلا ما چندین Pdf ذخیره کرده ایم داخل یکی از Pdfها متن (برنامه نویسی در سی شارپ) وجود دارد حالا اگر این متن را جستجو کردیم همان Pdf را برای ما بیاورد.

چون چیزی نمی دانستم می خواستم ببینم این کار شدنی هست یا نه؟ البته طبق جستجو هایی که نموده ام به این نتیجه رسیدم که اگر این کار شدنی باشد به وسیله Full text index می باشد .
اگر دوستان کسی در این مورد تحقیق کرده لطفا راهنمایی کند.

سخت در گیر هستم لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

daffy_duck376
شنبه 16 آبان 1394, 06:37 صبح
تا اونجایی که من میدونم full text index اصلا برای ذخیره فایل و یا جستجو تو فایل نیست!!!!!. اون در متغیر nvarcharmax و کلا فیلد های متنی عمل میکنه . کارش هم اینه که شما مثلا شما یه متنی داری میخوای توش یه جمله با حداقل سه کلمه رو پیدا کنی. اون موقع دیگه دستور لایک جواب نمیده باید از contain استفاده کنی که برایاون باید فیلدت full text idex براش فعال باشه.
معمولا بانک های اطلاعاتی اگه فایل رو ذخیره کنن اونها رو به صورت باینری ذخیره میکنن و کنترلی تو محتواشون ندارن . البته شاید جدیدا عوض شده باشه و من اطلاع نداشته باشم

kh-emami
شنبه 16 آبان 1394, 16:32 عصر
دست شما درد نکنه
شاید اگر به نتیج نرسیدم برم فیلدی با خصوصیت Ntext به جدول هام اضافه کردم و جستجو را براساس ان طراحی کردم و خروجی به کاربر فایل Pdf نمایش دادم.
اگر بیشتر در مورد Full text index اطلاعات دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
بازهم متشکرم