PDA

View Full Version : حالت Design فایل Manifest در آندرویداستودیو کجاست؟ و چطوری uses-sdk تغییر داده میشود؟

pbm_soy
شنبه 16 آبان 1394, 11:01 صبح
همانطور که از عنوان تاپیک پیداست حالت Design فایل Manifest در آندرویداستودیو کجاست؟ وقتی روی آن دابل کلیک میکنم مستقیم ویرایشگر XML آن باز میشود

و همینطور داخل فایل مانیفیست تگ uses-sdk را ندیدم وجود ندارد! در حالی که در زمان ایجاد پروژه از من سوال شد و من هم ورژن پایین Android 2.2 را طبق عادات قدیم انتخاب کردم ولی میخوام تو این کارهای جدید از ورژنهای بالاتر استفاده کنم حداقل از API level 11 که اندروید 3 میشه میخواهم استفاده کنم
هرچند در نسخه های پایینتر محدودیتهای ظاهری مربوط به اینترفیس را خودم با کدنویسی رفع میکردم

#root#
شنبه 16 آبان 1394, 13:14 عصر
این موارد در فایل build.gradle قرار دارن.

msroid
یک شنبه 17 آبان 1394, 18:34 عصر
در اندروید استودیو حالت گرافیکی برای فایل manifest وجود نداره و باید با کد کار کنین.

و برای تغییر sdk باید فایل:
build.gradle(Module:app)
رو باز کنید و اونجا میتونید تغییرات رو انجام بدین. اگه حالت نمایش پنجره Project روی Android تنظیم شده باشه این فایل در قسمت Gradle Scrips قرار داره.

136563

#root#
یک شنبه 17 آبان 1394, 20:16 عصر
در اندروید استودیو حالت گرافیکی برای فایل manifest وجود نداره و باید با کد کار کنین.

چرا وجود داره :
Menu > Build > Edit Flavors

pbm_soy
یک شنبه 17 آبان 1394, 21:07 عصر
فکر کنم همون ایکلیپس برای من بهترباشه. تا بخوام به اندرویداستودیو عادت کنم کلی وقت میبرد

msroid
دوشنبه 18 آبان 1394, 21:38 عصر
چرا وجود داره :
Menu > Build > Edit Flavors

بله از اون قسمت شما میتونی نسخه sdk رو تغییر بدی ولی بازم به اون نمیگن ویرایشگر گرافیکی manifest...!! شاید در نسخه های بعدی این قابلیت رو مثل اون چیزی که در اکلیپس بود اضافه کنه. البته نسخه ای هم که من استفاده میکنم نیاز به آپدیت داره و احتمال داره در آپدیتی که الان اومده اون ویرایشگر گرافیکی هم اضافه شده باشه.