PDA

View Full Version : USSD و دریافت تاییدیه

mehdidanesh
یک شنبه 17 آبان 1394, 22:15 عصر
با سلام
چگونه می توان از ussd اطلاعاتی دریافت کرد؟
بط.ر مثال اگر کاربری مبلغی را پرداخت کند چگونه می توان کد رهگیری یا پیگیری برای او در نظر گرفت تا بعدا توسط آن بتواند پرداخت خود را پیگیری کند؟!
امیدوارم رسانده باشم!
باتشکر

mehdidanesh
سه شنبه 19 آبان 1394, 06:47 صبح
کسی تا به حال در اپش از ussd استفاده نکرده؟!!!

hosseinaryai
سه شنبه 19 آبان 1394, 07:37 صبح
دقیقن .. منم در این مورد سوال دارم .. اگه کسی کار کرده ممنون میشم جواب بده ..

slr560
سه شنبه 19 آبان 1394, 08:52 صبح
اساس کار USSD اینه که نمیشه به هیچ عنوان داده هاشو دریافت یا ذخیره کرد
نه اندروید و نه هیچ سیستم عامل موبایلی API کار با USSD نداره
برای همین هست که USSD امنیت بالایی داره

mehdidanesh
سه شنبه 19 آبان 1394, 09:31 صبح
در یکی از انجمن ها که جستجو می کردم نوشته بود یک درخواست به همراه یک سری اطلاعات برای سرور میفرستید و سرور به همون شماره ای که درخواست رو انجام داده اطلاعات رو با پیامک پس میده !
اگه در این زمینه کاری انجام داده اید توضیح دهید؟

hosseinaryai
سه شنبه 19 آبان 1394, 15:13 عصر
اووممم .. پس این برنامه هایی که با USSD پرداخت انجام میدن از کجا می فهمن که طرف پرداخت کرده یا نه ؟ :متفکر:

mehdidanesh
پنج شنبه 21 آبان 1394, 11:01 صبح
دوستان کس دیگه این تو این زمینه کار نکرده؟!!!!

Nevercom
پنج شنبه 21 آبان 1394, 15:41 عصر
درحالت کلی USSD برای این ساخته نشده که بتونید به این شکل به تبادل اطلاعات باهاش بپردازید، هدفش درواقع این نیست.

میشه اطلاعات رو از USSD دریافت کرد اما API واحدی برای اینکار وجود نداره، رو برخی نسخه های اندروید از یک روش باید استفاده بشه و در نسخه های دیگه از روش دیگه

من خودم در این زمینه تحقیق کردم و راه حلی براش پیدا کردم، اما وقتی داشتم پیاده سازیش می کردم، متوجه شدم علاوه بر این که پاسخ USSD رو میتونم دریافت کنم، به کلی اطلاعات دیگه هم دسترسی دارم، مثل هر چیزی که در EditText ها تایپ بشه، معنیش این هست که مثلاً برای دریافت میزان شارژ باقی مونده و نمایشش به کاربر، این ریسک رو به وجود میارم که تمام اطلاعات کارت بانکی کاربر رو هم دریافت کنم،
پس بهتون توصیه می کنم تو این زمینه وارد نشید، USSD برای عملیات بانکی مناسب نیست، ایمن نیست، همین الانشم بانک مرکزی کلی محدودیت رو عملیات بانکی از طریق USSD گذاشته، تو این آشفته بازار ارزشش رو نداره که برای نشون دادن مثلاً یه کد پیگیری یا باقی مونده شارژ تو اپ خودتون، متهم به دزدی اطلاعات بانکی کاربران بشید و با پلیس فتا هم صحبت !

درکل ما حدود ۱۱-۱۲ تا شرکت PSP داریم، اینا همون شرکت های هستن که خدمات درگاه بانکی رو ارائه میدن، بعضی از این شرکت ها راهکارهای مبتنی بر USSD دارن، که خب خدمات تعدادیشون بسیار بهتر از بقیه هست.

فرض کنیم شما موفق شدید با یکی از این شرکت ها همکاری کنید و خدمات پرداخت بانکی بهتون ارائه دادن (اصلی ترین خدمت روی بستر USSD که PSP ها ارائه میدن، پرداخت هست)، در این صورت ارتباط شما با سرویس USSD از طریق WebService هست، مثلاً کاربر کدی مشخص رو شماره گیری می کنه، PSP تشخیص میده که مربوط به شما هست و از طریق وب سرویس با سرور شما ارتباط برقرار می کنه، و مثلاً وقتی پرداخت انجام شد، اطلاعات لازم رو براتون می فرسته.

اگر قرار باشه تاییده ای از پرداخت در سمت موبایل بگیرید، باید روشی رو پیاده سازی کنید که موبایل بتونه استعلام بگیره (کاری که بازار می کنه)