PDA

View Full Version : سوال: ثبت گروهی اطلاعات

Rasool-GH
سه شنبه 19 آبان 1394, 12:11 عصر
سلام
برای ثبت اطلاعات در فرم دستور کار باید موارد زیادی تکمیل بشه که من توی نمونه خلاصش کردم. برای ثبت بعضی از اطلاعات میشه به شکل گروهی این کار رو انجام داد یعنی یک عیب رو برای چندین تجهیز ثبت کرد و سایر موارد رو از یک رکورد مشابه گرفت . سوال من اینه که اگر بخوام برای چند تجهیز مختلف با یک عیب مشترک دستور کار صادر کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم .
اگر روشی هم به نظرتون میرسه لطفا بگین .
ممنون

alirezabahrami
سه شنبه 19 آبان 1394, 18:59 عصر
سلام
برای ثبت اطلاعات در فرم دستور کار باید موارد زیادی تکمیل بشه که من توی نمونه خلاصش کردم. برای ثبت بعضی از اطلاعات میشه به شکل گروهی این کار رو انجام داد یعنی یک عیب رو برای چندین تجهیز ثبت کرد و سایر موارد رو از یک رکورد مشابه گرفت . سوال من اینه که اگر بخوام برای چند تجهیز مختلف با یک عیب مشترک دستور کار صادر کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم .
اگر روشی هم به نظرتون میرسه لطفا بگین .
ممنون
تجهیزهای مربوط به هر عیب را از طریق دستور .................... DoCmd.RunSQL "UPDATE یا کوئری آپدیت در جدول مربوطه آپدیت کن !

یا علی

Rasool-GH
سه شنبه 19 آبان 1394, 23:08 عصر
:متعجب: یکم سخت نیست ؟ اینقدا بلد نیستم
:چشمک: زحمت یک نمونه کد رو میکشید ؟

alirezabahrami
چهارشنبه 20 آبان 1394, 00:39 صبح
تجهیزهای مربوط به هر عیب را از طریق دستور .................... DoCmd.RunSQL "UPDATE یا کوئری آپدیت در جدول مربوطه آپدیت کن !

یا علی
ببخشید ، بنده اول فکرکردم اطلاعات بایدآپدیت شوند در صورتیکه منظور شما ثبت اطلاعات جدید است. که در این صورت باید از دستور DoCmd.RunSQL "insert یا اپند کوئری استفاده نمود.
بنده متوجه یک مورد نشدم و اون اینکه درفرمی که کمند باتن ثبت گروهی در آن درج شده یک تکست باکس با عنوان کد عیب وجود دارد و چهار تکست باکس با عناوین تجهیز 1 و ...... که قاعدتاً این اطلاعات باید در جدول tblTavanir ثبت شوند
سوال1 : در جدول فوق یک فیلد برای نوع تجهیز دارید ولی در فرم چهار نوع تجهیز
این چهارنوع تجهیز باید به چه صورت در یک فیلد تجهیز جدول ثبت شود ؟
سوال2 : در جدول یک فیلد Sharh دارید .اطلاعات این فیلد باید از کجا دریافت و در فیلد جدول فوق درج شود . باتوجه به اینکه درفرم هم تکست باکسی برای شرح وجود ندارد .
یا علی

Rasool-GH
چهارشنبه 20 آبان 1394, 20:25 عصر
سلام جناب بهرامی . ممنون بابت وقتی که اختصاص میدین و شرمنده که سوال ناقص بوده

روال ثبت به این شکله که در جدول دستورکار معایب مختلفی برای تجهیزات ثبت میشه . کد تجهیز از جدول شناسنامه گرفته میشه و کد عیب از جدول توانیر . سایر مشخصات هم که 15 ایتم هستند در فرم تکمیل میشه .

مشکل اینجاست که وقتی کاربر یک عیب مشخص رو برای تعداد زیادی تجهیز میخواد ثبت کنه کار تکراری و خسته کننده میشه . روش فعلی من اینه که از یک رکورد مشابه کپی میگیرم و فقط کد تجهیز رو از کاربر دریافت میکنم . حالا میخوام همین روش رو ساده تر کنم .
چیزی که در حال حاضر مورد نظرم هست اینه که یک کد عیب یا یک شماره دستور کار موجود (این روش بهتره) رو بدم و تعداد مورد نیاز کد تجهیز وارد کنم که همون کار دستی اتومات انجام بشه .
امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم