PDA

View Full Version : RSS آب و هوا

www.pc3enter.tk
سه شنبه 19 آبان 1394, 19:22 عصر
سلام

ببینید این یک rss از سایت یاهو هست برای نشان دادن اب هوای تهران (درست!)

http://weather.yahooapis.com/forecastrss?p=IRXX0018&u=c

حالا هر وقت من که میام با اون کدی که تو ویژوال بیسیک استفاده میشه برای خواندن rss . عکس المعلی نشان نمیده
حالا چجوری می تونم با برنامه ویژوال بیسیک فقط دمای امروز تهران را مثلا داخل تکس باکس نشان بدم
حالا با هر روشی که شده / جه با rss چه با اوردن متن html ان در تکس باکس و جداسازی ویژه و غیره .......
باتشکر

vbhamed
شنبه 23 آبان 1394, 17:28 عصر
سلام
خب این که کار ساده ایست، همون متن html رو بخونید و دنبال عبارت Current Conditions بگردید و عدد بعدش رو هم بدست بیارید، از توابع mid$ و Trim و ... می‌تونید استفاده کنید، الان مشکل شما دقیقا چیه ؟

www.pc3enter.tk
یک شنبه 24 آبان 1394, 18:43 عصر
که اینهایی که گفتید نمی دونم چه جوری ازش استفاده کنم

mid$ و Trim

vbhamed
سه شنبه 26 آبان 1394, 18:08 عصر
سلام
تابع Instr به دنبال یک رشته در یک رشته دیگه میگرده و اگر پیدا کنه موقعیت اولین حرفش رو برمی‌گردونه و اگر پیدا نکنه عدد 0
تابع Mid می‌تونه از یک موقعیت مشخص در یک رشته به طول دلخواه جدا کنه و برگردونه
تابع Trim فاصله رو از دو طرف یک رشته حذف می‌کنه و نتیجه رو برمی‌گردونه

www.pc3enter.tk
سه شنبه 26 آبان 1394, 19:14 عصر
خوب درست این متن هایی که می آره همش تعدادش ثابت نیست و گاهی اوقات زیاد میشه و گاهی اوقات کم

تو اون شرایط باید چه کار کنیم

vbhamed
سه شنبه 26 آبان 1394, 20:45 عصر
سلام

وقتی با Instr موقعیت اولین کاراکتر بدست میاد دیگه مهم نیست طول رشته چقدر باشه، شما شروعش رو دارید تا رسیدن به Enter می‌تونید جدا کنید، Enter هم vbCrLf میشه (تو Instr به عنوان رشته جستجو شونده بزارید)

pbm_soy
چهارشنبه 27 آبان 1394, 00:34 صبح
با اجازه مدیر عزیز
این توابع رشته ای را قبل از اینکه بروی این پروژه امتحان کنید اول در یک پروژه دیگر بصورت ساده امتحان کنید و یادبگیرید که چیکار میکنند و چطوری میتوانی استفاده کنی بعد از آنها در برنامه اصلی استفاده کن

www.pc3enter.tk
چهارشنبه 27 آبان 1394, 00:59 صبح
ممنون حالا من کدشو مینویسم و ببینم چی میشه اگر مشکلی بود کد را میگذارم همین جا

www.pc3enter.tk
شنبه 30 آبان 1394, 18:54 عصر
خوب خیلی ممنون تمام شد
ممنون از راهنمایی شما این کدی هست نوشتن
ببنید خوب هست یا خیر

a1 = inet1.OpenURL("http://weather.yahooapis.com/forecastrss?p=IRXX0003&u=c")a2 = InStr(1, a1, "Current Conditions")
a3 = Mid(a1, a2, 40)
a4 = Right(a3, 4)
a4 = Replace(a4, "<", "")
a4 = Replace(a4, ",", "")
MsgBox a4