PDA

View Full Version : مبتدی: iis و اینترنت

dab_hrd
چهارشنبه 20 آبان 1394, 17:36 عصر
سلام
من مبتذی هستم می خواهستم سایتی و که من با asp.net نوشتم و در سیستم خودم بروی iis اجرا می کنم آیا با توجه به متصل بودن سیستم من به اینترنت ، از طریق اینترنت سایتم را باز کنم ، اگر می شود چگونه ؟
با تشکز

aminmousavi
پنج شنبه 21 آبان 1394, 00:41 صبح
سلام دوست عزیز . خیر شما فقط در داخل شبکه داخلی که دارین قادر هستین سایت رو باز کنید . اگر میخواید بشه از طریق اینترنت به سایت تون دسترسی داشته باشین باید یک ای پی استاتیک بگیرین

dab_hrd
پنج شنبه 21 آبان 1394, 17:09 عصر
ضمن تشکز لطفا بیشتر توضیح دهید
چون من در asp مبتدی هستم می خواستم روش کار و به صورت کلی بدانم
و یک نکته دیگر من روی سیستم خودم یک برنامه تحت ویندوز حسابداری با C#‎ و بانک اطلاعاتی sql server 2008 دارم که البته برنامه asp من نیز از همیت بانک استفاده می کند می خواستم بدانم اگر من ip static بخرم از طریق اینترنت جهت اتصال به بانکم مشکل نخواهم داشت ؟
با تشکر

r_s1389@yahoo.com
پنج شنبه 21 آبان 1394, 21:19 عصر
شما برید یک هاست و یک دامین بخرید یا اصلا میتونید یکی از ون رایگان هاش رو بخرید از سایت Somee.com و تست کنید مراحل کارشش هم خیلی واضح هستش اگر مشکلی بود من در خدمتم

dab_hrd
شنبه 23 آبان 1394, 20:53 عصر
ضمن تشکر
من اصل کارم به این صورت است که یک نرم افزار حسابداری تحت شبکه در عمده فروشی دارم که مدیر فروشگاه از من خواسته است به گونه ای عمل کنم ویزیتورها از طریق تبلت و اینترنت بیرون از فروشگاه بتوانند به صورت آنلاین ثبت سفارش نمایند .
لطفا راهنمایی فرمایید .
با تشکر

dab_hrd
یک شنبه 24 آبان 1394, 10:10 صبح
ضمن تشکر
من اصل کارم به این صورت است که یک نرم افزار حسابداری تحت شبکه در عمده فروشی دارم که مدیر فروشگاه از من خواسته است به گونه ای عمل کنم ویزیتورها از طریق تبلت و اینترنت بیرون از فروشگاه بتوانند به صورت آنلاین ثبت سفارش نمایند .
لطفا راهنمایی فرمایید .
با تشکر

پیام حیاتی
یک شنبه 24 آبان 1394, 12:59 عصر
سلام
یک هاست تهیه کنید بانک را در آن آپلود کنید ، کانکشن بانک هم IP سرور هاستینگ قرار بدید ، بعد فرم های مورد نظر برای کاربران بیرون را طراحی کنید که از طریق آنها بتوانند اطلاعات را ثبت کنند.

dab_hrd
یک شنبه 24 آبان 1394, 19:04 عصر
با سلام
من یک برنامه ویندوزی و بانک sql server بروی سرور فروشگاه دارم کهکاربران به صورت شبکه در حال ثبت اطلاعات هستند مشکل من با ویزیتورهاست که می خواهنند در بیرون فروشگاه با تبلت و اینترنت یکسری اطلاعات را ثبت نمایند و من یک صفحه asp طراحی کردم که این اطلاعت را ثبت می کند و من می خواهم این صفحه من از طریق اینترنت به بانکم موجود در سرور فروشگاه وصل شود .
آیا با خرید ip valid مشکلم حل می شود و چگونه ؟
با تشکر

pbm_soy
یک شنبه 24 آبان 1394, 20:42 عصر
آی پی ولید را نمیخرند!
این اصطلاح اشتباه است valid ip را که ispها بصورت پیش فرض میدهند فقط هربار که شما وصل میشوید ip valid عوض میشود فقط باید درخواست بدید که static بشه
بله میتواند مشکل شما رفع شود فقط در مودم باید port forwarding ویا virtual nat باید تنظیم کنید

البته میتوانید از روشهای دیگری که دوستان گفتند میتوانید استفاده کنید و دیتابیس را در یک هاست قرار بدهید و برنامه وب را آنجا بگذارید و برنامه داخل فروشگاه را هم تنظیم کنید و کانکشن استرینگ آنرا دقیق ست کنید

dab_hrd
یک شنبه 24 آبان 1394, 21:02 عصر
ضمن تشکر
مودم باید port forwarding ویا virtual nat باید تنظیم کنید و میشه بیشتر توضیح بدهید
و اگر در هاست قرار دهم برنامه ویندوزیم کند نمی شود چون آنها در فروشگاه روزانه فاکتور زیادی را ثبت می نمایند .

dab_hrd
یک شنبه 24 آبان 1394, 21:55 عصر
یعنی من اگر برنامه ام را روی iis سرور نصب کنم و ip فعلی اینترنت را بدانم و در کانکشنم ست کنم می توانم از طریق اینترنت به بانک و سایتم دسترسی داشته باشم ؟

pbm_soy
دوشنبه 25 آبان 1394, 00:38 صبح
بله میتوانید!
فقط تنظیمات مودم را باید انجام دهید چون آی پی سرور شما یک آی پی داخلی است و ولید نیست پس از اینترنت قابل دید نیست فقط مودم شما قابل دید است ویا اینکه دوتا آی پی ولید بگیرید که نمیدهند پس مجبورید بروی مودم تنظیم کنید که تمام بسته های رسیده با شماره پورت خاص را بفرستد به آی پی داخلی مربوط به سرور!
مثلا شما اگر وب سایت را بروی سرور بگذارید پس بروی مودم باید تعریف کنید که تمام بسته های رسیده با شماره پورت ۸۰ را بفرستد به آی پی سرور

dab_hrd
دوشنبه 25 آبان 1394, 12:25 عصر
ضمن تشکر
چگونه باید مودم و iis و تنظیم کنم ؟
تنظیماتش چگونه است ؟
لطفا"

fmka2f
دوشنبه 25 آبان 1394, 12:58 عصر
ببین دوست من.به نظرم کار خودتو سخت نکن.خیلی راحت یه فرم ثبت نام بساز و اونو تو یه هاست اپلود کن و یه exe بنویس که هربار دیتاهارو از دیتابیس هاسته فراخونی کنه بریزه تو دیتابیس لوکال.اخه سرور عمده فروشی شما فکر نمیکنم یه سرور واقعی باشه بلکه یه pc هست احتمالا و اگه تعداد بازدیدکننده هات زیاد بشه سرورت بسیاااار کند میشه اونوقت هم تحت وبت بر فناست هم تحت ویندوز.اگه هم یه سرور درست درمون دارید که همون راهنمایی دوستان بهتره

dab_hrd
سه شنبه 26 آبان 1394, 08:51 صبح
ضمن تشکر
ضمن تشکر من چون نمی خواهم برنامه داخل فروشگاهم کند شود نمیخواهم بانکم را روی هاست بگذارم چون اینجوری برنامه داخل فروشگاهم کند می شود به همین دلیل می خواهم ویزیتورها از طریق تبلت واینترنت و البته یک ip استاتیک بتوانند به بانک داخل فروشگاهم وصل شوند .
چگونه باید مودم و iis و تنظیم کنم ؟
تنظیماتش چگونه است ؟
لطفا"

dab_hrd
سه شنبه 26 آبان 1394, 16:10 عصر
به روز رسانی

pbm_soy
چهارشنبه 27 آبان 1394, 00:16 صبح
مگه یک فروشگاه حداکثر چندتا ویزیتور دارد؟ نهایت ۱۰ یا ۲۰ نفر هستند که با تبلت میخوان به این سیستم وصل بشوند و دیتا بگیرند و یا ذخیره کنند
سایتی نیست که در اختیار همه یاشد!
در هر صورت میتوانید امتحان کنید و اگر دیدید با. زیاد است و سرورت جوابگو نیست میتوانید آنرا قویتر کنید و یا کارهای دیگری انجام دهید

در ضمن پیتوانید وب سایت و iis را بروی دستگاه دیگری بغیر از سرور فعلی نرم افزار فروشگاهی در شبکه lan خودت قرار بدهی!
در هر صورت فعلا برای شروع iis و وب سایت را راه اندازی کن بطوری که در شبکه lan کار کند و در مرحله بعد آی پی استاتیک را به isp درخواست بده و بعدش هم تنظیم مودم adsl انجام میدهید

dab_hrd
چهارشنبه 27 آبان 1394, 12:54 عصر
ضمن تشکر
حق با شماست ممنون
تنظیمات مودم dlink شما ندارید
من یکسری مطالب و توی اینترنت پیدا کردم اما جواب نمی دهد و ping سیستمفعال نمی شود
آیا مطلبی و یا راهنمایی در این زمینهدارید
با تشکر

dab_hrd
چهارشنبه 27 آبان 1394, 17:45 عصر
به روز رسانی

pbm_soy
جمعه 29 آبان 1394, 02:14 صبح
دوست عزیز تنظیمات در هر مودمی فرق دارد
بهتر بود خودتون مواردی مثل port forwarding , virtual server , virtual nat ,..... را سرچ میکردید البته برای این مدل خاص از مودم!

دقیقا مدل مودم شما چیست؟