PDA

View Full Version : دریافت آدرس url درخواست کننده در وب سرویس

payamsp
پنج شنبه 21 آبان 1394, 08:39 صبح
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

یک وب سرویس rest دارم که میخوام وقتی درخواستی به این وب سرویس ارسال میشه آدرس url ی که درخواست رو ارسال کرده دریافت کنم .

پارامترهایی که تو هدر ارسال میشند رو چک کردم چیزی پیدا نکردم http_referer هم مقداردهی نمیشه تو درخواست . ممنون میشم راهنمایی کنید .

با تشکر

us1234
پنج شنبه 21 آبان 1394, 16:06 عصر
در خط 1 فایل rest این عبارت را قرار دهید تمامی درخواست ها نمایش داده خواهد شد

var_export($_REQUEST);

البته نه سمت شما ، سمت درخواست دهنده !

برای اینکه شما هم بتوانید درخواست ها نگاه کنید باید مقدار $_REQUEST در یک فایل ( دیتابیس یا ... ) ذخیره کنید .

payamsp
پنج شنبه 21 آبان 1394, 17:36 عصر
REQUEST_$ پارامترهای get و Post رو تو خودش داره .

در هر حال ممنون

Unique
پنج شنبه 21 آبان 1394, 18:35 عصر
امکانش وجود نداره ، با ip میتونی بررسی کنی.

us1234
پنج شنبه 21 آبان 1394, 21:02 عصر
REQUEST_$ پارامترهای get و Post رو تو خودش داره .

در هر حال ممنون

ببخشید من سوال شما را اشتباه برداشت کردم و فکر کردم پارامتر ها نیاز دارید .

امکان اینکه بفهمید چه دامینی درخواست را فرستاده وجود ندارد مگر اینکه دامین هم یکی از پارامتر ها باشد .

payamsp
شنبه 23 آبان 1394, 11:08 صبح
مطمئن هستید که نمیشه ؟؟

پارامتر نمیخوام باشه چون میخوام url درخواست کننده رو با اونیکه تو سیستم ثبت شده بررسی کنم . آی پی رو بررسی میکنم اما url رو هم میخوام بررسی کنم و برای url هدر ، متغیرهای سراسری و .. رو بررسی کردم اما چیزی پیدا نکردم !

Unique
شنبه 23 آبان 1394, 15:55 عصر
مطمئن هستید که نمیشه ؟؟

ببینین وقتی مثلا php با curl آدرس REST را صدا مینزه تنها چیزی که شما میتونید متوجه بشین همون IP هست ! header های دیگه را هم خودش هر چی بخواد میتونه ارسال کنه. اگه javascript بود میشد از توی مرورگر کشید بیرون (البته کاربر میتونست تغییرش بده). اگه خیلی مهم هست میتونید مشتری را مجبور کنید از هاستش بخواد Reverse DNS برای دامنش تعریف کنه تا از طریق Reverse IP Lookup بتونید دامنه را بدست بیارین. البته روی سرویس های shared به مشکل میخورین. اگه دقت کنید بانک ها هم کاری با دامنه ندارن و IP براشون مهمه. یعنی اکثر سرویس های Soap و REST و ... همینطورن.