PDA

View Full Version : نمایش فقط یک فرم در فرم اصلی

mehdi58
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 22:16 عصر
سلام
من در فرم اصلی ام یه منو دارم که با کلیک بر روی هر آیتم اون یه فرم داخل فرم اصلی ام ظاهر میشه . برای این کار من کد زیر رو نوشتم :

Private Sub MenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MenuItem9.Click
Dim ref As New Form2
ref.MdiParent = Me
ref.Show()
End Sub

اما مشکلی که دارم اینه که با هر بار کلیک روی آیتمهای منو فرمها به فرم اصلی اضافه میشن .
در حقیقت من میخوام وقتی فرمی احضار میشه فرم قبلی از روی فرم اصلی برداشته بشه .
متشکرم

masysh
جمعه 03 شهریور 1385, 07:22 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46411

ghafoori
جمعه 03 شهریور 1385, 07:34 صبح
دوست عزیز با دستور زیر می توانید تعداد فرمهای فرزند را بدست اورید

Me.MdiChildren.Length

mehdi58
جمعه 03 شهریور 1385, 15:01 عصر
دوست عزیز شاید من سوالم رو بد مطرح کرده باشم .
به خاطر همین نمونه فایل رو گذاشتم که اون رو ببینی
در حقیقت من می خوام وقتی کاربر روی m1 کلیک کرد فرم m1 باز بشه ( توی Form1 ) و وقتی روی m2 کلیک کرد m1 از Form1 پاک بشه و به جاش M2 ظاهر بشه .

ghafoori
جمعه 03 شهریور 1385, 16:32 عصر
دوست عزیز من یکم برنامتون را تغییر دادم به این صورت که اگر فرم2 را زدید اگر فرم یک باز بود ان را می بندد و فرم 2 را باز می کند اکر فرمی نبود باز فرمی باز می کند اگر فرمی از نوع 2 باشد کاری انجام نمیدهد و برای فرم 1 هم همین طور ایا منظور شما دقیقا این بوده
کد
4755

mehdi58
یک شنبه 05 شهریور 1385, 21:44 عصر
سلام
دوست عزیز مشکل قبلیم حل شد .
اما یه مشکل دیگه دارم و اون اینکه اگه توی یکی از این فرمهای فرزند یه دکمه داشته باشم که بخوام وقتی روش کلیک می کنم اون فرم بسته بشه و فقط فرم اصلی رو نشون بده اون وقت نمی تونم این کار رو انجام بدم

در ضمن من واسه فرمهای فرزند خاصیت controlbox را false کردم اما هنگام فراخوانی اونها دکمه کنترلی نمایش داده میشن ولی من نمی خوام اونها نمایش داده بشن .

ghafoori
یک شنبه 05 شهریور 1385, 22:49 عصر
این را امتحان بکن ببین منظورت همینه
4781