PDA

View Full Version : سوال: نوشت يه برنامه در درس هوش مصنوعي

haniye_
شنبه 23 آبان 1394, 10:23 صبح
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان نمي دونم تاپيك مناسبي رو براي مطرح كردن اين سوال انتخاب كردم يا خير؟
ولي سوالم رو مطرح مي كنم ممنون ميشم دوستان بتونن پاسخ بدن؟
در درس هوش مصنوعي استاد يه تمرين دادن خواستن يك برنامه بنويسيم كه يك فايل متني حاوي اعداد فقط صفر و يك رو بگيره مثلا ماتريس 8*8 بعد خروجي به ما بگه اين ماتريس يا اين فايل از چند جزئ تشكيل شده؟ جزه هم يعني مجموعه اي از يك ها كنار هم مثل شكل كه براي نمونه مي زارم... كه توي اين عكس با اين ورودي خروجي ميشه عدد 4

ممنون ميشم دوستان راهنمايي بفرمايند

haniye_
شنبه 23 آبان 1394, 10:47 صبح
اين هم فايل وروديمونه اون قسمتهايي هم كه قرمز هستند اجزا فايلمون ميشن136748

haniye_
دوشنبه 25 آبان 1394, 10:07 صبح
مهندسين محترم لطفا جواب بدن؟:گریه:
كسي نيست آيااااااااااااا؟؟؟؟؟

UfnCod3r
دوشنبه 25 آبان 1394, 13:08 عصر
خب الان مشکل چیه بنویسش خب ن پ ما بنویسیم

UfnCod3r
دوشنبه 25 آبان 1394, 13:13 عصر
ی روش ک من ب ذهنم رسیده اینه که اول هر سطر رو پیایش می کنی و به یک هایی کنار هم هستن ی ای دی بدی بعد همین کارو ستونی کنی بعد هین بیشترین عددی ک ب عنوان ای دی دادی میشه تعداد اینا روش زیاده توضیح نمیشه داد خوب:متفکر:

haniye_
چهارشنبه 27 آبان 1394, 10:03 صبح
ی روش ک من ب ذهنم رسیده اینه که اول هر سطر رو پیایش می کنی و به یک هایی کنار هم هستن ی ای دی بدی بعد همین کارو ستونی کنی بعد هین بیشترین عددی ک ب عنوان ای دی دادی میشه تعداد اینا روش زیاده توضیح نمیشه داد خوب:متفکر:

سلام ممنون كه پاسخ داديد، فقط امكانش هست يكي از روش هايي رو كه بلدهستيد؛ الگوريتمش رو برام اينجا بزاريد؟:خجالت:

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 27 آبان 1394, 14:42 عصر
سلام
نوشتن الگوریتم کار زیاد سختی نیست.اما اگر ما براتون الگوریتم بنویسیم و به استادت نشون بدی خوبه یا اینکه با تلاش خودت الگوریتم رو بنویسی و نوشن استاد بدی؟
من فکرکنم دومی بهتره چون با تلاش کردن آدمی میتونه پله های ترقی رو طی کنه.
ولی نگفتم همین الان از صفر یه الگوریتم بنویس.شما شروع کن ما تا جایی که میشه کمکت میکنیم.
اول راه هایی که میشه رو پیدا کن ببین کدومش راحت تر و کم دردسر تره(مثل راه حلی که دوستمون UfnCod3r گفت)

من خودم میگم که باید اول تمامی اعداد داخل ماتریس رو بگیریم و اعداد سطر اول رو در یه آرایه یا هرچیز دیگری بریزیم،بعد سطر دوم بگیرم و یه حلقه بنویسیم که اولین عدد 1 در کدام ستون هست.بعد ردیف دوم رو داخل حلقه میاریم و ببینیم در زیر شماره ستون قبلی 1 وجود دارد یانه.این طوری باید موقعیت 1 هارو پیدا کنیم و در یه متغیر بریزیم و همه جزه هارو باهم جمع کنیم.
درضمن نمیشه توضیح داد همون طور که دوستمون گفت باید هرجا که به مشکل خوردی بگی تا کمکت کنیم