PDA

View Full Version : خواندن سورس اندروید

mahdi.manian
شنبه 23 آبان 1394, 19:52 عصر
با عرض سلام.

بنده می خواستم سورس اندروید را مطالعه کنم. منظورم اینه که مثل هسته لینوکس که از سایت kernel.org قابل دانلود هست و می توان همه فایل هایش که با زبان c نوشته شدند را مطالعه کرد، برای اندروید هم همینکار را بکنم.

من اندروید 5 برای نکسوس 5 را دانلود و اکسترکت کردم. سپس فایل هایی حاوی پسوند img داشت که آن ها را هم با نرم افزار های ext4_unpacker و ext2explore باز کردم ولی هیچ فایلی به زبان c یا java یا c++ در فایل های آن پیدا نکردم و همه ی فایل های آن دودویی بود و برخی از آنها نیز فایل کافیگ بودند.

چطور می توانم فایل های اندروید که با زبان c، c++ و java نوشته شده اند را مطالعه کنم؟

با تشکر.

cafe-developers
شنبه 23 آبان 1394, 20:19 عصر
دوست عزیز فکر نکنم مثله لینوکس بتونید به هسته اندروید دسترسی پیدا کنید چون هسته اندروید اونطور که میگن اوپن سورس نیست.
تهیه کنندگان رام سیانوژن به سختی رو این موضوع کار میکنن که انحصار گوگل رو از اندروید بشکنن و جایی خوندم که هنوز نتونستن به هسته زیرینش دست پیدا کنن

فکر کنم در سطحی شما دنبالش هستین مثله دسترسی تولید کنندگان اسمارت فون که اندروید رو شخصی سازی میکنن برا موبایل هایی که تولید میکنن برا شما هم ممکن نباشه و باید قراردادی وجود داشته باشه ... البته تو این مورد مطمئن نیستم

mahdi.manian
شنبه 23 آبان 1394, 21:11 عصر
سلام.

نه ببینید الان اگه شما وارد https://github.com/android بشید، سورس قسمت های مختلف اندروید قابل مشاهده و دانلود هست. من می نمی خوام تک تک اینا رو دانلود کنم چون وقت زیادی میگیره و می خوام همه رو توی یک پکیج دانلود کنم.

یه سوال دیگه. شما که میگید کسی به سورس اندروید دسترسی نداره، پس رام کاستوم چطوری میاد؟ منم می خوام مثل یه نفر که رام کاستوم تولید می کنه سورس اندروید را بردارم و ویرایش کنم.

مطمئننا سورس رو میشه به دست آورد چون اگه اینطوری نبود به اندروید اپن سورس نمی گفتند!

ممنون.

cafe-developers
شنبه 23 آبان 1394, 21:43 عصر
دوست در مورد رام کاستوم شاید شما ردست بفرمایید و بنده مطمئن نیستم!
در سطح رام کاستوم با جستجو در سایت های خارجی میتونید به نتیجه ای برسید

اما در مورد متن باز بودن همه لایه ها و سطح های اندروید مطمئنم که کاملا متن باز نیست
چون اگر کاملا متن باز بود تا الان شاهد نسخه متفاوت اندروید بمانند لینوکس بودیم.. اما میبنیم که اندروید فقط توسط گوگل توسعه پیدا می کند و مطمئننا انحصاری در این مورد توسط گوگل وجود دارد. ارائه کاستوم رام ها دلیلی بر اوپن سورس بودن کامل اندروید نیست
می توانید از این سایت هم درباره آن بخوانید:
http://news.asis.io/content/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7%D9%8B-%D9%85%D8%AA%D9%86%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F

mahdi.manian
شنبه 23 آبان 1394, 21:46 عصر
بنده قصد دارم اندروید را مثل یک نرم افزار متن باز، پوشه ها و فایل های آن را یکی یکی باز کنم و بخوانم (فایل های c و C++‎‎ و java).

البته هدف نهایی من اینه که فایل ها رو به دانشجویانم نشون بدم که ببینند این فایل، این کار را انجام میده، فایل های درون این پوشه این وظیفه را دارند، این قطعه کد که به زبان c نوشته شده اینطوری هست و این کار رو انجام میده و...

با تشکر.