PDA

View Full Version : پردازش تصویر در اندرید؟

gecs3d
یک شنبه 24 آبان 1394, 21:17 عصر
سلام دوستان
می خوام با OpenCV تصویر اول را به تصویر دوم تبدیل کنم کسی راه کاری داره؟
136811

136812

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 26 آبان 1394, 18:30 عصر
دوست عزیز.
من خودم با OpenCV آشنا نیستم ولی با دلفی یه برنامه نوشته ام که تصویر رنگی رو سیاه و سفید میکنه.
یعنی که زمینه نور دار به سفید و زمینه بدون نور مثل دست رو به سیاه تبدیل میکنه ولی گفتم با دلفی نوشته ام نه با OpenCV

gecs3d
شنبه 30 آبان 1394, 11:46 صبح
دوست عزیز.
من خودم با OpenCV آشنا نیستم ولی با دلفی یه برنامه نوشته ام که تصویر رنگی رو سیاه و سفید میکنه.
یعنی که زمینه نور دار به سفید و زمینه بدون نور مثل دست رو به سیاه تبدیل میکنه ولی گفتم با دلفی نوشته ام نه با OpenCV

مهم نیست با چی پیاده سازی بشه مهم اینه که کار رو درست انجام بده.
اگه می شه لطفا" الگوریتمش و راه کارشو رو برام بگید .

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 04 آذر 1394, 11:50 صبح
الگوریتم اولش اینکه طی یک الگوریتم تصویر رو RGB اش رو میخونه و بعد مقدار RGB کم میکنه که فقط سیاه و سفید و خاکستری بمونه.
توضیح راه کار الگوریتم کمی سخته:اشتباه: نمیشه توضیح داد.
شرمنده. اگر خواستی کد تبدیل کننده رو بهت میتونم بدم ولی باید دلفی داشته باشی.

S.Motlaq
سه شنبه 08 تیر 1395, 01:23 صبح
سلام
من این برنامه رو با ویژوال بیسیک نوشتم.
کاری که باید بکنید اینه که ابتدا تصویر رو سیاه و سفید کنید.
برای این کار از مقدار قرمزی و سبزی و آبی بودن هر پیکسل میانگین بگیرید تا رنگ سیاه و سفید اون پیکسل به دست بیاد. بعد رنگ اون پیکسل رو به مقدار به دست اومده تغییر بدید (یعنی هم r هم b هم g به همون مقدار تغییر کنن)
مثلا اگه اینطوریه: (100,150,200)
بشه: (150,150,150)
بعد که کل پیکسل های تصویر سیاه و سفید شد، حالا یک بار دیگه تصویر رو پیمایش کنید و از مقدار پیکسلهای تصویر میانگین بگیرید (اسمش مثلا a میشه).
حال برای بار سوم تصویر رو پیمایش کنید. این دفعه رنگ هر پیکسل رو با مقدار میانگین گرفته شده (a) مقایسه کنید. اگر بیشتر بود، اون پیکسل رو سفید کنید (255,255,255) و اگر هم کمتر از a بود اون رو سیاه کنید (0,0,0).
رو اکثر تصاویر این روش جواب میده مخصوصا عکسی که شما گذاشتید.
التماس دعا
یاعلی