PDA

View Full Version : ارسال پیام به موبایل

MOHSEN731
شنبه 04 بهمن 1382, 01:40 صبح
اگر دوستان در مورد ارسال پیغام توسط برنامه نویسی دلفی به موبایل اطلاعاتی دارند ارائه کنند
من نحوه برنامه نویسی wap را می دانم ولی نحوه اتصال و ارسال پیغام به یک موبایل خاص را در دلفی نمیدانم آیا سرور خاصی برای اتصال نیاز دارد و یا . . . .
ممنون می شوم اگر کسی اطلاعاتی دارد ارائه دهد

Inprise
شنبه 04 بهمن 1382, 05:29 صبح
مشخص کن نوع ارتباط نقطه به نقطه باشه یا کلاینت- سرور ؟

الف. بسیاری از تجهیزات موبایل موجود به ماشین مجازی جاوا مجهز هستند و میتونن مانند یک ماشین معمولی برنامه های کاربردی سازگار با جاوا موبایل ادیشن رو اجرا کنند . نتیجتا" با اتصال به اینترنت میتونن مثل بقیه سیستمهای تبادل داده عمل کنند , نحوه پیاده سازی به اهداف شما وابسته است

ب. صفحات WML برای ارائه سرویس به مرورگرهای وب داخلی موبایلهای طراحی شده است یعنی یک معادل موبایل برای HTML . میتونی به عنوان مثال توسط یک برنامه کاربردی وب ISAPI نوع مرورگر کاربرت رو بررسی کنی و اگر متوجه موبایل بودن اون شدی بجای HTML صفحات WMLبراش ارسال کنی تا بتونه خروجی برنامه ات رو ببینه . محیطهای تولید دات نت خصوصا ویژوال استودیو 2003 دارای اجزائی پیش ساخته برای طراحی صفحات وب برای ابزارهای قابل حمل هستند .

خوش باشی

Gladiator
شنبه 04 بهمن 1382, 23:19 عصر
بسیار عالی بود . مرسی .

MOHSEN731
یک شنبه 05 بهمن 1382, 00:43 صبح
من چطور می تونم یک صفحه WML را برای یک شماره مو بایل خاص بفرستم(با شرایط ایران)

Inprise
یک شنبه 05 بهمن 1382, 04:29 صبح
فکر میکنم توضیحات فوق رو به دقت نخوندی , اما :
تو نمیتونی صفحه WML برای یک شماره موبایل بفرستی ( حالا هر جای دنیا ) , ممکنه بتونی برنامه خاصی رو جائی اجرا کنی که در صورت درخواست کاربر موبایل از طریق مرورگر وب داخلی اش , صفحات WML براش ارسال بشن .