PDA

View Full Version : سوال: محدودیت رکورد یا حذف ناگهانی اطلاعات از دیتابیس

mj_bayati
سه شنبه 26 آبان 1394, 11:57 صبح
باسلام
یه برنامه اکسس نسبتا بزرگ هست که بعداز ۵ سال کار کردن الآن دیتابیس مفصلی داره
در ضمن نرم افزار بصورت تفکیک شده است (fe) و (be)

مشکل اینه که ناگهان اکسس اقدام به حذف بسیاری از رکوردها کرد :ناراحت:
بعداز این که دوباره از دیتابیس بکاپ گرفته شده استفاده کردیم دوباره همون شد :افسرده:

فک کنم حجم اطلاعات یا تعداد رکوردها به حدی که میرسه خودبخود اکسس اطلاعاتی رو از جداول حذف میکنه..
یعنی دیتابیس اکسس محدودیت رکورد داره؟
چکار کنم حداقل تعداد رکوردهای بیشتری جا بشه؟

در ضمن اگه سوال ابتدایی است لطفا خیلی نخندید :گیج:

لطفا اساتید سریع تر...
ممنون

ehsanshahi
سه شنبه 26 آبان 1394, 20:40 عصر
سلام ...ثبت رکورد ها و حجم اکسس محدودیت داره و تا 2 گیگابایت اطلاعات رو میتونه ذخیره کنه...
با اجازه مدیران و اساتید: من خودم الان هشت ساله با یه برنامه که خودم نوشتم دارم کار میکنم و تقریبا هر روز حدود سی یا چهل تا رکورد و توش ذخیره میکنم اما با در نظر گرفتن سال مالی برای اون جلوی این مشکل رو گرفتم ...یعنی با تموم شدن هر سال اون برنامه رو در پوشه بایگانی ذخیره میکنم و از نسخه خام اون که فقط خام بودن جدول های ثبت رو شامل میشه و ارتقاعات در هر نسخه هست استفاده میکنم .
این کار نظم خاصی به کارم داده و الان واسه هر سال یه زونکن دارم که خیلی شیک و مجلسی فاکتور ها رو توشون بایگانی کردم و روشون نام سال و نوشتم و یه نسخه از برنامه هر سال رو روی سی دی رایت کردم و توی جای سی دی هر زونکن گذاشتم .
راستش اکسس تنها یه برنامه کارآمد هست و کسی که باید اون و مدیریت کنه ما کاربرا هستیم پس واسه طراحی برنامه ها به وظیفه خودمونم باید توجه کنیم و همه چیز و به عهده اکسس نسپاریم ...اینجوری اکسس همیشه یه دوست خوب میمونه واسمون که نه از وظیفش خسته میشه نه کنار میکشه بابت مسئولیتای سنگینی که ممکنه ما بهش بدیم
گفتم شاید به درد کسی بخوره به کار من که خیلی اومد این کار
یا علی ....

mj_bayati
سه شنبه 26 آبان 1394, 22:59 عصر
باتشکر از اینکه جواب دادید دوست عزیز
:تشویق:

اما اولا این برنامه هنو به ۱۳ مگ هم نرسیده اما جداول و رکوردهاش خیلی زیاده
ثانیا برنامه مالی نیست، یعنی اطلاعات همیشه نیازه

بازم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
منتظر اساتید فن هستیم
:قلب:

amirzazadeh
چهارشنبه 27 آبان 1394, 16:59 عصر
باتشکر از اینکه جواب دادید دوست عزیز
:تشویق:

اما اولا این برنامه هنو به ۱۳ مگ هم نرسیده اما جداول و رکوردهاش خیلی زیاده
ثانیا برنامه مالی نیست، یعنی اطلاعات همیشه نیازه

بازم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
منتظر اساتید فن هستیم
:قلب:
سلام
نكته اول اينكه شما بايد حجم فايل بك اند رو چك بكنيد نه فايل مربوط به اينترفيس رو .هرز گاهي هردو فايل رو كامپكت بكنيد .
اطلاعات اين لينك هم شايد براتون جالب باشه.
http://www.databasezone.com/techdocs/acclimit.html

از اين لينك هم كه توسط آقاي پيروز مهر آماده شده ميتونيد بهره برداري كنيد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?142135-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-Access