PDA

View Full Version : سوال: تغییر رنگ زمینه و فونت

barnamenevis iran
سه شنبه 26 آبان 1394, 17:55 عصر
سلام.چطوری رنگ زمینه و رنگ فونت برنامه ای که با ++c نوشتم رو تغییر بدم؟
میدونم سوالم تکراری هست پست های دیگه رو مطالعه کردم ولی چیزی متوجه نشدم لطفا ساده تر توضیح بدید من خیلی در برنامه نویسی قوی نیستم.

mohammad0773
سه شنبه 26 آبان 1394, 21:00 عصر
سلام.شما در چه محیطی میخواین تغییر رنگ رو اعمال کنید (تحت کنسول،win32 و...)؟

barnamenevis iran
دوشنبه 02 آذر 1394, 23:38 عصر
سلام.من در codeblocks میخوام تغییر رنگ رو اعمال کنم.

amirtork
سه شنبه 03 آذر 1394, 00:14 صبح
سلام،
دوست عزیز Code::Blocs تنها یک IDE و یک محیط برنامه نویسی هست،
منظور دوست عزیزی که پرسیدن در چه محیطی میخواید تغییر رنگ رو اعمال کنید این هست که آیا برنامه ای که قرار هست تغییر رنگ روش اعمال بشه تحت console هست یا Win32 یا MFC یا ... .
(به صورت غیر رسمی: اگر هنگام Run کردن برنامه صفحه ای مشکی شبیه Dos باز میشه، برنامه ی شما تحت console هست.)

barnamenevis iran
سه شنبه 03 آذر 1394, 01:34 صبح
سلام.از راهنمایی شما ممنونم.بله هنگام Run کردن صفحه ی مشکی باز میشه.ببخشید منظورشما از Dos چیه؟
گفته بودم که تازه واردم و اطلاعات زیادی ندارم.

amirtork
سه شنبه 03 آذر 1394, 22:46 عصر
سلام،
لینک زیر توضیحاتی رو برای انجام این کار در محیط ویندوز در اختیارتون میزاره:
http://stackoverflow.com/questions/20725769/change-background-color-of-console-output-in-c-and-c
برای انجام این کار در محیط هایی به غیر از ویندوز احتمالا میتونید از کتابخونه ی زیر هم استفاده کنید:
http://pdcurses.sourceforge.net
اگر در متوجه شدن کد ها دچار مشکل شدید و جایی رو متوجه نشدید، اعلام کنید تا من یا دوستان دیگه در حد توان راهنمایی کنیم :-)

گفته بودم که تازه واردم و اطلاعات زیادی ندارم.
مشکلی نیست :-) انشالله با تلاش مستمر به زودی این مشکلتون حل میشه.

mohammad0773
چهارشنبه 04 آذر 1394, 14:18 عصر
سلام.
ببینید به نظر من زیاد دنبال ترفند های در محیط تحت کنسول نباشید،چون برای برنامه نویس شدن،در اول راه با تحت کنسول کار میکنن،چون محیط بسیار ساده ای داره وکار با اون آسونه،بعد از اینکه به یک سطح خوب از برنامه نویسی رسیدید باید برید سراغ برنامه نویسی تحت ویندوز چون اصل کار این هست.
خب با توجه به این که موقتا با تحت کنسول کار میکنید و بعدا سبک برنامه نویسی رو میخواهید تغییر دهید چرا وقتتون رو برای ترفند های چیزی بزارید که قرار هست ترکش کنید؟

barnamenevis iran
شنبه 07 آذر 1394, 23:16 عصر
سلام.
من از راهنمایی خوب شما دوستان عزیز واقعا سپاسگزارم.