PDA

View Full Version : طراحی نسخه اندرویدی برنامه نوشته شده با اکسس

soroush_k12
پنج شنبه 28 آبان 1394, 12:03 عصر
باسلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
نمیدونم در خصوص این مبحث در تالار گفتگو شده است یا نه من که سرچ کردم چیزی پیدا نکرم.
با توجه به ازدیاد دیوایس های تحت اندروید شاید لازم باشه در بعضی از موارد کاربر برنامه نوشته شده با اکسس ، به قسمتی از اطلاعات و امکانات برنامه در مبایلش دسترسی داشته باشه. آیا میتوان یه برنامه تحت اندروید نوشته به اطلاعات(جداول) برنامه اکسس لینک بشه و مثلا هر روز صبح از طریق وایرلس یا طرق دیگه به برنامه اصلی کانکت بشه و خودشو بروز کنه.
فکر کنم مبحث جالبی باشه. دوستان لطفا نظرات و راهکارهاشون رو بفرمایند

majidosmani
پنج شنبه 28 آبان 1394, 13:14 عصر
اره ایده جالبی است اگر بشه خیلی خوب است اتفاقا من هم مدتی دنبال این بودم یکجا نوشته بود فایلت را به EXE تبدیل کن بعد یک کارهای گفت بود بکن (الان دقیقا یادم نیست خواستید براتون پیدا میکنم میزارم) که موبایلت فایل Exe را اجرا کند ولی من موفق نشدم یک سوالی که دارم آیا نرم افزاری وجود دارد که اگر ان روی موبایل نصب کنیم فایل اکسس را بخونه چون برایWordو نرم افزارهای دیگر افیس من برنامه را دیدم حالا ایا برای اکسس هم وجود دارد

soroush_k12
پنج شنبه 28 آبان 1394, 21:27 عصر
سلام
ممنونم از توجه شما.من هم فکر کنم نرم افزارهای اندرویدی که به نوعی veiwer اکسس باشد موجود هست و میتوان روی گوشی نصبشون کرد که البته حتما محدودیتهایی دارند شاید فقط بشه برای کار روی جداول اکسس ازشون استفاده کرد.ولی هدف من استفاده از اون نرم افزار های آماده نیست. هدف من نوشتن یک برنامه اندروید شخصی و ارتباط دادن اون با برنامه اکسس خودمونه.در واقع میشه اسمشو گذاشت ورژن تحت اندروید و البته ساده تری از برنامه اصلی اکسس.فعلا خودم شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی اندروید تا ببینم کار به کجا ختم میشه...

Rasool-GH
جمعه 29 آبان 1394, 10:17 صبح
سلام
کاملا روشنه که کدهای vb در اندروید اجرا نمیشه و برای سازگار شدنشون حتما نیاز به یک برنامه واسط هست که باز هم همه امکانات ویندوز رو به شما نمیده .
به نظر من اگر سمت اندروید حرکت کنید زمینه بعدی که مورد نیاز هست ایجاد ارتباط بر بستر شبکه و تبادل اصلاعات هست که اکسس شما را محدود میکنه . شاید گزینه بعدی شما ASP.Net باشه .

rero.639
جمعه 29 آبان 1394, 17:11 عصر
دوستان رو ویندوز فون کسی تست کرده؟

mohammadsaleh
یک شنبه 01 آذر 1394, 08:58 صبح
به نظرم راهش اينه كه جدول شما تبديل به sqlite بشه و در بستر اينترنت قرار بگيره و در مواقع لزوم توي برنامه اندرويد اپديت انجام بشه . ارتباط از طريق اكسس امكان پذير نيست. ضمنا اگر سرچ كنيد نرم افزار تبديل اكسس به sqlite موجود هست(sqlite ديتابيس مورد استفاده در اندرويد است)

pbm_soy
دوشنبه 02 آذر 1394, 00:51 صبح
اگر بخواهیم اطلاعات را تبدیل کنیم بهتر است به همون برنامه اکسسی بخشی را اضافه کنیم که داده ها را در قالب دلخواه ما اکسپورت کند مثلا داده ها را در قالب متنی یا xml ببده !
بعدش هم همه این فایلها در یک فولدر به اشتراک گذاشته شده شبکه کپی شود و یا در یک فولدر ftp server و یا در یک وب سرور قرار گیرد
حالا تنها کاری که باید بکنیم اینه که این فایلها را به داخل اندروید دانلود کنیم و از آنها استفاده کنیم
در ضمن باید بگم که شاید نیازی به تبدیل اکسس به چیز دیگری نباشد در هر صورت اکسس یک فایل است ، میتوان در. ییکی از محلهایی که گفتم کپی میکنیم و توسط انددروید دانلود میکنیم و بروی آن فایل مستقییما. کار. میکننییم

البته من در اندروید با فایل اکسس کار نکردم ولی در جاوا در برنامه های تحت ویندوزی کار کردم و مشکلی نداشت و احتمالا بدون مشکل تحت اندروید هم جواب میدهد!

البته میتوان راه دیگری هم استفاده اونم اینه که یک وب سرویس نوشته بشه که کارش پل بین برنامه اندرویدی و دیتابیس اکسسی باشد

علیرضا شفیعی
پنج شنبه 10 دی 1394, 10:18 صبح
باسلام خدمت دوستان
نرم افزار MDB Database Editore 6 نرم افزار اندرویدی است که برنامه های اکسس را باز کرده و میشه جداول را ویرایش نمود.