PDA

View Full Version : نحوه کد نویسی از روی الگوریتم + چند سوال

omid2048
پنج شنبه 28 آبان 1394, 15:39 عصر
دوستان سلام
من دارم برنامه ی الگوریتم های یک کتاب رو کد نویسی میکنم اما توی بعضیا شون گیر کردم و معنیش رو نمیفهمم و نمیتونم تحلیل کنم مواردی رو گذاشتم
مثلا توی عکس زیر چطوری تحلیلش کنم خصوصا قسمت چهارم(اصلا معنیش چی هست) و کلا توی حل الگوریتم ها چطوری باید عمل کرد؟؟
136894

و درباره این الگوریتم توضیح بدید و اینکه کدی که نوشتم ایرادش چیه...هر عددی وارد میکنم میگه اول هست.!!

136895

reza_ali202000
جمعه 29 آبان 1394, 02:07 صبح
سلام دوست عزیز
سوال اول رو درست حل کردید و اگه امتحان دانشگاهی بود حتما نمرتون رو میگرفتید. فقط دوتا نکته ریز داره که فک کنم تا ببینید تشخیص میدید
int n=8;
double s =0;
for(int i=2;i<=n;i+=2)
s=s+(1.0/i);
lbl1.text=s;
سوال دوم اگه دقت کنید میبینید که دستور هشت رو خارج از حلقه هفت نوشتن. پس باید یکی از شزطهاتون خارج از حلقه باشه
int n=10;
int c=0;
for(int i=2;i<n;i++)
{
c=n%i;
if(c==0)
{
lbl1.text="aval nis!";
i=n;//return;
}
}
if(c!=0) lbl1.text="aval has";
موفق باشید.

omid2048
دوشنبه 02 آذر 1394, 07:12 صبح
ممنون
یک سوال دیگه ی من این بود که توی عکس دوم(که مربوط به تشخصی عدد اول بود) خط 4 توی الگوریتم معنی و مفهومش چیه دقیقا؟

نوشته ان - ای * (ان/ای)ایا شکل محاسبه باقی مانده هست یا ...؟؟
ضمن اینکه توی الگوریتم به i=n اشاره ای نشده!!

omid2048
سه شنبه 03 آذر 1394, 11:04 صبح
سلام دوست عزیز
سوال اول رو درست حل کردید و اگه امتحان دانشگاهی بود حتما نمرتون رو میگرفتید. فقط دوتا نکته ریز داره که فک کنم تا ببینید تشخیص میدید
int n=8;
double s =0;
for(int i=2;i<=n;i+=2)
s=s+(1.0/i);
lbl1.text=s;
سوال دوم اگه دقت کنید میبینید که دستور هشت رو خارج از حلقه هفت نوشتن. پس باید یکی از شزطهاتون خارج از حلقه باشه
int n=10;
int c=0;
for(int i=2;i<n;i++)
{
c=n%i;
if(c==0)
{
lbl1.text="aval nis!";
i=n;//return;
}
}
if(c!=0) lbl1.text="aval has";
موفق باشید.

ممنون
یک سوال دیگه ی من این بود که توی عکس دوم(که مربوط به تشخصی عدد اول بود) خط 4 توی الگوریتم معنی و مفهومش چیه دقیقا؟

نوشته ان - ای * (ان/ای)ایا شکل محاسبه باقی مانده هست یا ...؟؟
ضمن اینکه توی الگوریتم به i=n اشاره ای نشده!!

reza_ali202000
سه شنبه 03 آذر 1394, 16:44 عصر
سلام
اره دقیقا باقی مانده رو بدست میاره ولی از لحاظ الگوریتمی نوشته شده.
اونجایی هم که i=n قرار دادم چون مشخص شده عدد اول نیست میخواستم از حلقه بپره بیرون و محاسبات اضافی انجام نده.
البته شما میتونی که با حلقه while هم انجام بدی که نخای این رو بنویسی.