PDA

View Full Version : تولید فایل dll با زبان ویژوال بیسیک

saman_71
جمعه 29 آبان 1394, 23:37 عصر
با سلام.ایا با زبان ویژوال بیسیک میتوان فایل dll ساخت؟؟اگر میشود؛ لطفا توضیح دهید؟؟

ایلیا آخوندزاده
شنبه 30 آبان 1394, 15:18 عصر
باسلام اگر منظور شما از dll کامپوننت هست که البته باید هم همین باشد بله می توان ساخت به وسیله User Control .

saman_71
یک شنبه 01 آذر 1394, 01:17 صبح
سلام.بنده چون کارم در زمینه نرم افزاری به خصوص نرم افزار های عمران و نقشه برداری میباشد.میخواستم برنامه vba که برای توسعه اتوکد در داخل این نرم افزار و به فرمت dvb نوشته میشود،بیایم آن را تبدیل به فایل dll کنم و داخل این نرم افزار اجرا کنم.ایا طرح من شدنی است؟؟

با تشکر

محسن واژدی
دوشنبه 02 آذر 1394, 17:08 عصر
سلام
بله
100% اسکریپت VBA را بجز بعضی دستورات را میتوان در VB تبدیل کرد، حتی دستوراتی که امکان اجرای مستقیم آنها نیست را هم میتوانید با مقداری تغییرات در VB به شیوه های مختلفی استفاده کنید

saman_71
دوشنبه 02 آذر 1394, 23:05 عصر
با سلام خدمت آقای واژدی

آقای واژدی،من داخل محیط نرم افزار اتوکد به زبان vba برنامه نویسی میکنم و نرم افزار اتوکد را توسعه می دهم.
حالا اکنون میخوام این برنامه را در قالب فایل dll بنویسم و سپش با اجرای دستور netload داخل مجیط اتوکد اجرا کنم.
با کمال احترام در صورت امکان در این مورد راهنماییم کنید.
با تشکر از لطفتون

meys34
سه شنبه 03 آذر 1394, 12:57 عصر
سلام

من یه برنامه برای Excel نوشته بودم که به صورت Addin اجرا میشد... کد ها رو توی Vb6 نوشته میشه و به صورت dll کامپایل میشه...

137022

پروژه ای که به صورت دیفالت ایجاد میشه Addin خود Vb6 هست باید اونو تغییر بدید

137023

اگر توی لیست AutoCad هم باشه (برای من نیست چون رو سیستمم نصب نشده) میتونید اون چیزی که میخواید رو بسازید..

Addin کنترل کاملی روی تمام اتفاقاتی که توی برنامه اصلی رخ میده در اختیار شما قرار میده...
میتونید تنظیم کنید که به صورت اتوماتیک همزمان با باز شدن نرمافزار اجرا بشه...
یا حتی به صورت معمول با فراخوانی دستورات dll اونو اجرا کنید...

حتی میتونید مثل vba فرم هم به صفحه اصلی نرمافزار اضافه کنید...

معمولا هم اینقدر امکانات میده به شما که نیازی به اضافه کردن کد vba توی نرمافزار اصلی نیست...

saman_71
چهارشنبه 04 آذر 1394, 00:03 صبح
با سلام خدمت دوست عزیز.
در قسمت application گزینه ای به اسم Autocad وجود ندارد.اما یه گزینه به اسم inteliCAD هست.
حالا نمیدونم این همون autocad هس یا نه؟؟

ایلیا آخوندزاده
چهارشنبه 04 آذر 1394, 10:10 صبح
باسلام
باید خود اتوکد اونجا باشه تینی که نوشتین فکر نمیکنم ربطی به اتوکد داشته باشه.

saman_71
چهارشنبه 04 آذر 1394, 12:49 عصر
با سلام خدمت اقای اخوند زاده.
منم هم فکر نمیکنم از این راه بشه اتصال پیدا کرد.چون برنامه vb6 یه برنامه قدیمی هست و حداقل ا این نسخه های جدید اتوکد سازگاری ندارد.
با تشکر