PDA

View Full Version : کمک به فهم یک عبارت انگلیسی در برنامه نویسی اندروید

srh124
شنبه 30 آبان 1394, 09:44 صبح
سلام
من گوشی اندروید ندارم، زیاد هم با این سیستم ور نرفتم. الان توی فهم عبارت زیر مشکل دارم :

The home item is the items that's pressed when the user touches the launcher icon. That would take them back to the main activity.

در مورد برنامه نویسی یک برنامه در اندروید هست. لانچر رو میدونم چیه (برنامه ای که نصب میشه برای تغییر ظاهر اندروید). مثلا launcher icon یعنی چی؟ منظورش آیکون برنامه ها هست که در محیط لانچر نمایش داده میشه؟
اون وقت آیتمی که فشرده (پرس) میشه یعنی چی؟ (یک لیستی از آیتم ها در برنامه هست که کاربر یکی رو انتخاب می کنه.)

ممنون میشم به من کمک کنید.

msroid
شنبه 30 آبان 1394, 10:43 صبح
داره آیکون Home رو میگه که تو همه گوشی ها وجود داره و با فشرده شدن اون کاربر به اکتیویتی اصلی منتقل میشه.

مثلا یه برنامه رو اجرا کردی و داخلش هستی. حالا اگه آیکون Home رو تاچ بکنی اندروید تو رو به صفحه اصلی هدایت میکنه.

مثل Home که توی وب سایت ها هست و حالا هر جایی که باشی وقتی اونو کلیک کنی برمیگردی به صفحه اصلی سایت.

حالا این Home میتونی اون چیزی باشه که در گوشی ها وجود داره و یا اینکه خودت یه برنامه ساختی و همچین آیکنی براش قرار دادی که کاربر هر جایی از برنامه که بود وقتی اون آیکون رو تاچ کرد برگرده به صفحه اصلی برنامه

srh124
شنبه 30 آبان 1394, 23:59 عصر
ممنون از شما
آیکون home رو با توضیحات خوبتون متوجه شدم . اما میگه home item !!
اصل جمله اش اینه:

In this class, I'm looking at the item ids of any selected items. And I have two. The home item is the items that's pressed when the user touches the launcher icon. That would take them back to the main activity.

یک سوال دیگر: یک اکتویتی اصلی برای اندروید هست و یک اکتویتی اصلی هم هر برنامه ای داره؟ درسته؟

msroid
یک شنبه 01 آذر 1394, 09:19 صبح
ببینید شما وقتی با ویندوز کار میکنی توی taskbar اولین آیتم از سمت راست گزینه ای هست به نام show desktop(سمت راست ساعت و تاریخ) اگر 100 تا برنامه هم باز باشن و پنجرشون بالا باشه وقتی روی اون کلیک کنی همشون minimize میشن و شما دسکتاپ رو میبینی. حالا در نظر بگیرین یه برنامه ای رو اجرا کردین که داخل این برنامه فرم های تو در تو وجود داره و توی همه فرم ها یه دکمه به نام home وجود داره که وقتی اون دکمه رو کلیک میکنی برمیگردی به صفحه اصلی برنامه.

در اندروید هم همینجوره. شما روی خود گوشی یه دکمه home داری توی بعضی از برنامه ها هم یه اینجور دکمه ای داری. حالا ما توی برنامه نویسی اگه اومده باشیم و مثلا توی ActionBar همچین قابلیتی رو گذاشته باشیم دیگه نمیگیم دکمه Home بلکه اونجا میشه یکی از آیتم های ActionBar. مثلا شما وقتی داری با OptionMenu کار میکنی از لفظ دکمه استفاده نمیکنه بلکه میگه item. پس ما میتونیم در ActionBar یه آیتم بذاریم که کاربر با کلیک کردن روی اون هر جایی از برنامه که بود برگرده به اکتیویتی اصلی برنامه.