PDA

View Full Version : متوقف کردن یک برنامه در حال اجرا و حذف کردن پوشه ها و فایل های مرتبط با آن برنامه

venoosl
شنبه 30 آبان 1394, 12:20 عصر
با سلام
من می خوام یک برنامه ایی که روی سیستم نصب هست (هر برنامه ایی مثلا word) بعد از مدت زمانی خاص مثلا یک ماه آن برنامه به طور خودکار از سیستم حذف بشه حتی اگر اون برنامه در حال اجرا باشه.یعنی به طور کلی می خوام یک برنامه بنویسم که مقیم در سیستم بشه و بعد از یک مدت زمان خاص برنامه مورد نظرم را حتی اگر در حال اجرا بوده متوقف کرده و فایل ها و پوشه های مربوط به اون رو از سیستم پاک کنه.ممنون میشم منو رو راهنمایی کنید.

abdullah20
شنبه 30 آبان 1394, 12:49 عصر
برنامه جاسوسی میخواید بنویسید؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 30 آبان 1394, 13:04 عصر
اتفاقا برای منم سوال بود...منظورتون از این برنامه چیه؟؟

venoosl
شنبه 30 آبان 1394, 13:13 عصر
اتفاقا برای منم سوال بود...منظورتون از این برنامه چیه؟؟

می خوام یک برنامه فقط برای یک مدت زمان خاص قابل استفاده باشه و بعد از اون تایم قابل استفاده نباشه. یه جوری مثل نسخه trial عمل کنه.

محمد رضا فاتحی
شنبه 30 آبان 1394, 13:29 عصر
خوب این یه بحث دیگس.... چرا پاک کنید؟؟ می تونید نرم افزار رو پس از یه مدت زمان خاص که مورد استفاده قرار گرفت غیر فعال کنید...
مثلا یک هفته... 10 ساعت یا 10 بار استفاده که هر کدوم از اینها یه مکانیزم مورد نیاز خودشون رو دارن.... مثال:10 روز... اگه تاریخ رو از سیستم می خونید باید حواستون به تغییر روز و تاریخ توسط کاربر باشه...یه نرم افزار بود که قبلا من استفاده می کردم(نت ساپورت) از این طریق گول می خورد و تعداد روزهای تریالش قابل تغییر بود...مگه اینکه سیستم مشتری به اینترنت وصل باشه و بتونید زمان رو از سرور معتبر بگیرید...
به نظر بنده بهترین روش استفاده از ساعت کاری نرم افزاره که هم کاربر سر فرصت می تونه تمام امکانات و ویژگی های نرم افزارتون رو بررسی کنه و هم ریسک گول خوردنش کمتره...:لبخند:

venoosl
شنبه 30 آبان 1394, 13:53 عصر
اون برنامه ایی که من می خوام مدت زمان استفاده از آن محدود باشه رو خودم ننوشتم.اون خریداری شده.یعنی دسترسی به کدهاش ندارم.بنابراین می خوام یک برنامه بنویسم که اجرای اون برنامه رو کنترل کنه.مثلن بعد از 2 ماه دیگه اون برنامه قابل استفاده نباشه. چه راهی پیشنهاد می دهید؟ مرسی

tefos666
شنبه 30 آبان 1394, 17:52 عصر
سلام

راه که زیاد هست شما تو ویندوز با استفاده از دستور taskkill میتونی یک process id رو ببندید که به اون pid میگن ببندی

taskkill /pid 1230 /pid 1241 /pid 1253
taskkill /f /fi "USERNAME eq NT AUTHORITY\SYSTEM" /im notepad.exe
taskkill /s srvmain /f /im notepad.exe
taskkill /s srvmain /u maindom\hiropln /p p@ssW23 /fi "IMAGENAME eq note*" /im *
taskkill /s srvmain /u maindom\hiropln /fi "USERNAME ne NT*" /im *
taskkill /f /fi "PID ge 1000" /im *

برای پیدا کردن pid هم راه زیاد هست ولی برای تست تو task manager ستون pid رو هم تو سربرگ process از قسمت view و set coloumn اضافه کن

کد زیر میتونه بهت ایده بده

Process[] procs =Process.GetProcessesByName("[taskname]");
foreach(Process p in procs){ p.Kill();}

Process.Start("taskkill","/F /IM [taskname].exe");

به نظر من برنامه شما تو چند مرجله باید نوشته بشه
حتی از سرویس ویندوز هم میتونی کمک بگیری سوای امنیت که باید روش بیشتر فکر کنی اصل کاری که میخواهی انجام بدی زیاد پیچیده نیست

static void Main(string[] args)
{
string processName = "Surfer.exe";
Process[] processes = Process.GetProcessesByName(processName);

foreach(Process process in processes)
{
process.Kill();
}
}

ضمنا برای تریال کردن برنامه راه زیاد هست ولی ساده ترین راه استفاده از ابزارهای جانبی هست

http://www.eziriz.com/intellilock.htm
http://4shared.securebits.org/rar/ucRA1q99ba/EzirizIntelliLockv2100Crackedb.html
این سایت رو ببین یک برنامه در اختیار developer ها قرار میده واسه تریال دار کردن برنامشون.

امیدوارم مفید واقع شده باشه